Index vlivu Petr Fiala - Index vlivu v politice

 
 

Minister školství

 
 

Fiala na Filipínách vzpomínal na Baťu. S Dlouhým domlouval i zbrojní investice

České firmy mohou Filipínám nabídnout inovativní a efektivní řešení například v oblasti letectví, obranného průmyslu, logistiky či dopravy, uvedl při dnešním zahájení podnikatelského fóra v Manile premiér Petr Fiala. Připomněl přitom, že české společnosti mají v zemi tradici, zhruba před 90 lety na Filipínách například otevřela svou továrnu firma Baťa.

Petr Fiala aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Petr Fiala ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Fiala ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Fiala v poslední době

 

17. dubna 2023

Fiala na Filipínách vzpomínal na Baťu. S Dlouhým domlouval i...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  13

České firmy mohou Filipínám nabídnout inovativní a efektivní řešení například v oblasti letectví, obranného průmyslu, logistiky či dopravy, uvedl při dnešním zahájení podnikatelského fóra v Manile premiér Petr Fiala. Připomněl přitom, že české společnosti mají v zemi tradici, zhruba před 90 lety na Filipínách například otevřela svou továrnu firma Baťa.

16. dubna 2023

Hanba vládě, odstupte, skandují demonstranti před Úřadem...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 16. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  12

„Demisi vlády,“ skandovali demonstranti na Václavském náměstí po příchodu předsedy neparlamentní strany PRO Jindřicha Rajchla. Ten kabinet Petra Fialy na pódiu vyzval k odstoupení. Demonstrace pod iniciativou Česko proti bídě se zúčastnily tisíce lidí. Z náměstí pochodovaly k budově vlády. Tam chtějí vytvořit lidský řetěz. „Máme toho dost,“ křičí. Dění hlídá několik stovek policistů.

Fiala dorazil na Filipíny. Setká se s prezidentem i místními...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 16. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  13

Premiér Petr Fiala společně s podnikatelskou delegací přicestoval v neděli na návštěvu Filipín. Setká se s prezidentem Ferdinandem Marcosem mladším a připomenou si výročí diplomatických vztahů. Filipíny jsou první zastávkou na desetidenní pracovní cestě po šesti asijských zemích. V příštích dnech premiér navštíví také Indonésii, Singapur, Vietnam, Kazachstán a Uzbekistán.

15. dubna 2023

Fiala míří na podnikatelskou misi do Asie. O české firmy je...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  11

Premiér Petr Fiala v sobotu večer vyráží na oficiální cestu po Asii. V následujících dvou týdnech navštíví celkem šest zemí – Filipíny, Indonésii, Singapur, Vietnam, Kazachstán a Uzbekistán. Na cestě ho doprovodí delegace tuzemských podnikatelů včetně zástupců Hospodářské komory, Exportní garanční a pojišťovací společnosti i České exportní banky. Cílem cesty je podle předsedy vlády podpora obchodu s těmito zeměmi. 

Zdanění tichého vína přinese až čtyři miliardy, spočítal...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 15. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  13

Zvýšení daní, které v těchto týdnech projednává vláda Petra Fialy (ODS), by se mohlo dotknout i tichého vína. To je všechno víno, které není šumivé. Oproti šumivým vínům z něj výrobci v Česku i zhruba polovině dalších zemí Evropské unie neplatí daň....

Premiér Fiala odlétá pracovně do Asie, doprovází do...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 15. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  13

Premiér Petr Fiala odletí v sobotu večer na desetidenní cestu po zemích jihovýchodní a Střední Asie. Během níž navštíví Filipíny, Indonésii, Singapur, Vietnam, Kazachstán a Uzbekistán. Setká se s nejvyššími představiteli těchto států a podpoří české firmy v pronikání na tamní trhy. Premiéra na cestě doprovází třicetičlenná podnikatelská delegace.

13. dubna 2023

Osm let místo devíti na základní škole by mělo stačit, řekl...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 13. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  4

Nejnovější premiérská debata Deníku se točila kolem peněz, ale nejenom pro učitele. V jejím úvodu se předseda vlády Petr Fiala (ODS) vyjádřil k diskuzi kolem možných změn u daně z přidané hodnoty. Uniklý interní materiál je podle něj špatně interpretovaný, neboť v něm byly pouze vypočítány dopady různých variant návrhů. Potvrdil ale, že platí vládní cíl snížit schodek státního rozpočtu o sedmdesát miliard. „Zatím nemáme dohodu na konkrétních krocích,“ řekl.

Zrušíme část prohlídek a přísedící u soudu, notovali si...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  5

Ministr pro legislativu Michal Šalomoun (za Piráty) připravuje antibyrokratický balíček, který počítá se zrušením části vstupních lékařských prohlídek či přísedících u soudů. Premiér Petr Fiala (ODS) to uvedl po čtvrteční bilanční schůzce. Návrh by podle něj měl projít vládou do konce roku.

Platy ve školství? Fiala: 130 procent průměrné mzdy má být...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 13. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  6

Sto třicet procent průměrné mzdy má být garantováno výhradně učitelům, nikoli dalším pedagogickým pracovníkům působícím na školách v České republice. V pravidelné debatě Deníku to uvedl premiér Petr Fiala. Týkat se to tedy nebude například asistentů pedagogů či školních psychologů.

Hrdinové vedle zločinců. Problém hrobů Ďáblického hřbitova...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 13. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  4

Při úřadu vlády vznikne komise, která má zmapovat situaci na pražském Ďáblickém hřbitově a navrhnout postup ohledně tamních hromadných hrobů, informovala Strakova akademie ve čtvrtek. Premiér Petr Fiala vznik komise avizoval v únoru. Považuje za historickou křivdu, že vedle obětí nacistického a komunistického teroru spočívají na hřbitově i jejich vrazi a trýznitelé.

Komu ve školství přidat a proč? Premiér Petr Fiala odpoví v...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 13. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  6

Vláda se ve svém aktualizovaném programovém prohlášení zavázala garantovat „kvalitní platové ohodnocení učitelů a udržení jejich platů na úrovni 130 procent průměrné hrubé měsíční mzdy“. Oproti loňskému textu do slibu nezahrnula všechny pedagogické pracovníky.

12. dubna 2023

Pavel se zúčastnil jednání Bezpečnostní rady státu. Jeho...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  6

Prezident Petr Pavel se ve středu poprvé ve funkci účastnil jednání Bezpečnostní rady státu (BRS). Neplánuje tam však docházet pravidelně, dorazit chce vždy na projednávání témat, která vyžadují jeho účast, řekl novinářům. Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil, že se Pavel zasedání zúčastnil. Míní, že i vzhledem k jeho minulosti ve vrcholných funkcích v české armádě a NATO jsou jeho zkušenosti pro rozhodování rady přínosem.

Čau lidi, tady Petr Fiala. Premiér by se měl od Andreje...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 12. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  9

Jedna věc se musí Andreji Babišovi nechat. Umí lépe než kterýkoliv jiný český politik oslovovat masy. Bohužel se jimi snaží hlavně manipulovat, dlouhé roky jim lhal a uváděl je v omyl v často důležitých věcech. Nicméně ukázal, že mezi těmi...

Změna daně podle Stanjury přehledně: Co by zdražilo mírně,...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 12. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  5

Plán na změny daně z přidané hodnoty, který představil ministr financí Zbyněk Stanjura, kritizují vydavatelé, výrobci i obchodníci. Nelíbí se ani některým koaličním politikům. Podle premiéra Petra Fialy ale návrh ještě není konečný.

Peče se Státní energetická koncepce, určí, z čeho bude...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 12. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  4

Vláda ve středu schválila východiska pro aktualizaci Státní energetické koncepce. Konečné znění dokumentu, který určí budoucnost české energetiky, chce kabinet Petra Fialy představit do konce tohoto roku. Spolu s východisky vznikla taky meziresortní skupina, která se přípravou dokumentu bude zabývat.

11. dubna 2023

Zvýšení DPH je nejjednodušší cestou k rozpoutání inflační...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 11. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  5

Po mnoha měsících ujišťování, že tato vláda nebude zvyšovat daně, přichází s návrhem na zvýšení daně z přidané hodnoty. Tedy se zvýšením daně, která se vybírá nejlépe a nejjednodušeji. Premiér Petr Fiala sice na sociální síti Twitter upozornil, že...

Dohoda o změnách DPH není, říká Fiala. Shoda koalice není...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  7

Premiér Petr Fiala se distancoval od zpráv o tom, že koalice se dohodla na dvou sazbách daně z přidané hodnoty 14 a 21 procent, přičemž by se do základní sazby mělo přesunout - tedy zdražit - vodné, stočné či teplo. Podobu dohody na snížení schodku rozpočtu oznámí podle něj koalice přibližně za měsíc.

10. dubna 2023

Vláda zvládne i nárůst cen potravin, ujistil premiér Fiala

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 10. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  6

Praha - Současná pětikoaliční vláda Petra Fialy (ODS) zvládne po loňském nárůstu cen pohonných hmot a energií i nynější nárůst cen potravin. Bude k němu přistupovat rozumnou hospodářskou...

Vláda zvládne i nárůst cen potravin, ujistil premiér Fiala

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 10. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  6

Praha - Současná pětikoaliční vláda Petra Fialy (ODS) zvládne po loňském nárůstu cen pohonných hmot a energií i nynější nárůst cen potravin. Bude k němu přistupovat rozumnou hospodářskou...

5. dubna 2023

Česko vyšle do Bruselu víc národních expertů, Stanjurův úřad...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 5. 4. 2023  •  Petr Fiala  •  6

Vláda Petra Fialy (ODS) vyšle do Bruselu více českých „spojek“. Koalice se shodla na navýšení rozpočtu na takzvané národní experty. Uvolní na ně v příštím roce 80 milionů korun. Jde o „volné“ peníze ze všeobecné pokladní...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.