Index vlivu Petr Fiala - Index vlivu v politice

 
 

Minister školství

 
 

Změna ústavního zákona: první verze by mohla být v červnu, politici si pochvalují spolupráci

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) by chtěl mít první text změny ústavního zákona o bezpečnosti České republiky hotový do poloviny června. Řekl to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Od vlády má termín pro zhotovení změny, kterou chce do zákona zakotvit mimořádný pandemický stav, do konce prázdnin. Předsedové ODS Petr Fiala a STAN Vít Rakušan ocenili, že Hamáček o postupu při přípravě novely nedávno jednal i s opozicí.

Petr Fiala aktuálně...

Pořadí: 7Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
12.3Vliv / význam roste
Roční vliv
PořadíIndexTrend
5.62Vliv / význam klesá
 

Jak nás Petr Fiala ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Fiala ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Fiala v poslední době

 

17. května 2020

Změna ústavního zákona: první verze by mohla být v červnu,...

Zdroj Tyden.cz ze dne 17. 5. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) by chtěl mít první text změny ústavního zákona o bezpečnosti České republiky hotový do poloviny června. Řekl to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Od vlády má termín pro zhotovení změny, kterou chce do zákona zakotvit mimořádný pandemický stav, do konce prázdnin. Předsedové ODS Petr Fiala a STAN Vít Rakušan ocenili, že Hamáček o postupu při přípravě novely nedávno jednal i s opozicí.

Ruského diplomata vypovědět, navrhli Fiala s Rakušanem....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 5. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Tajné služby operují na ruské ambasádě v Praze, shodli se v Otázkách Václava Moravce předseda občanských demokratů Petr Fiala, Starostů a nezávislých Vít Rakušan i šéf sociálních demokratů a místopředseda vlády Jan Hamáček. Přesto podle Hamáčka nemá Česko dostatek důkazů na to, aby vypovědělo ruského diplomata, který do Prahy podle informací některých médií přicestoval s jedem ricin. O půlnoci na pondělí také skončí nouzový stav. Plán rozvolňování opatření se může ještě měnit, dříve by se podle Hamáčka mohly například otevřít hranice. V Poslanecké sněmovně se bude vláda snažit prosadit i zákon o nouzovém stavu a veřejných zakázkách. 

28. dubna 2020

Hamáček uvítal prodloužení stavu nouze, opozice nesouhlasí

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 28. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) považuje za klíčové, že Poslanecká sněmovna rozhodnutím o prodloužení nouzového stavu do 17. května umožnila řízené uvolňování omezení podle doporučení epidemiologů. Zabránila tak nebezpečnému vývoji, který by nastal s koncem stavu nouze ve čtvrtek, napsal v SMS na dotaz ČTK. Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy se ukázalo, že komunisté drží vládu fakticky u moci. Právě KSČM navrhla termín 17. května, vláda původně žádala o prodloužení nouzového stavu do 25. května.

24. dubna 2020

Opozice chce znát argumenty vlády před rozhodnutím o stavu...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 24. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Praha - Opoziční strany chtějí nejprve slyšet argumenty vlády, než se rozhodnou, zda v Poslanecké sněmovně podpoří prodloužení nouzového stavu. Podle předsedy ODS Petra Fialy lze v...

23. dubna 2020

„Banda amatérů,“ šije Kalousek do vlády kvůli soudu....

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Dnešní soudní rozhodnutí o zrušení čtyř opatření ministerstva zdravotnictví podle opozice potvrzuje předchozí obavy, že si vláda ANO a ČSSD v boji s epidemií nového typu koronaviru počíná protizákonně. Předseda ODS Petr Fiala řekl Blesk Zprávám, že verdikt dokládá neschopnost vlády. Šéf Pirátů Ivan Bartoš s odkazem na některé výroky soudu uvedl, že na stejná rizika upozorňovala jeho strana od počátku. Zaznívají i výzvy k rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) či celého kabinetu. Vláda dnes měla představit další plán uvolňovaání vydaných opatření. Jednání ale po rozhodnutí soudu přerušila, vrátí se k němu až v 18 hodin večer. 

17. dubna 2020

MÉDIA: Plán v uvozovkách?

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 17. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

V Událostech uvedla ČT reakce několika politiků nevládních stran, a to ODS, SPD a KSČM. Petr Fiala do televize pronesl větu o tom, že vláda představila plán v uvozovkách.

15. dubna 2020

Nouzový stav až do května. S podporou vládě komunisté...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 15. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

TOP 09 nepodpoří případný návrh na prodloužení nouzového stavu, nakloněn tomu není ani šéf ODS Petr Fiala. Komunisté naopak s prodloužením přímo počítají. Další strany očekávají, s jakým zdůvodněním se na poslance vláda obrátí. K posouzení otázky, zda by měla vláda usilovat o další prodloužení nouzového stavu, bude podle premiéra Andreje Babiše nutné vést odbornou debatu.

12. dubna 2020

„Agresivní pátá kolona Ruska,“ šijí do Zemana. Expertovi ODS...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Dvouminutový předtočený projev prezidenta Miloše Zemana, který vyzýval k lásce a solidaritě, potěšil předsedu ODS Petra Fialu. Ovace ale nakonec prezident nesbíral dlouho. Dnes totiž kromě velikonočního poselství vystoupil i na Primě v pořadu Partie. Zde okomentoval přesunutí sochy Koněva z Prahy 6 do muzea a kritika se začala snášet. A že padala ostrá slova. Prezident se podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) opět zachoval jako agent putinovského Ruska, kritika přišla i z Prahy 6, která nechala Koněva odstranit. Poslance Jana Skopečka (ODS) pak nadzdvihla Zemanova slova o zhovadilosti. 

7. dubna 2020

POLITIKA: Příběh slušného předsedy ODS

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 7. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Předseda ODS se pochválil, že by byl v současné situaci mnohem lepším krizovým manažerem než Andrej Babiš. Domnívám se, že v tom problém Petra Fialy vůbec není.

6. dubna 2020

Krizový stav nesmí trvat ani o den déle, než je nutné....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 6. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Podle předsedy ODS Petra Fialy je klíčové, aby vláda nedržela přísná opatření proti šíření koronaviru ani jeden den navíc. Ekonomika musí znovu fungovat, jinak budou ztráty obrovské, vysvětluje v rozhovoru pro HN, proč občanští demokraté v úterý...

Máme lepší řešení než vláda. Budeme proto razantnější, hlásí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 6. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Při minulé schůzi sněmovny mluvil premiér Andrej Babiš o tom, jak je s opozicí na jedné lodi a bude spolupracovat. Pak si ale vláda odhlasovala všechny zákony podle svého. Lídr opoziční ODS Petr Fiala proto varuje, že na úterní schůzi, která má...

5. dubna 2020

Prodloužení nouzového stavu? Opozice bude žádat podrobné...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 5. 4. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Opozice bude ve Sněmovně po vládě požadovat podrobné vysvětlení, proč navrhuje prodloužit nouzový stav kvůli nákaze novým koronavirem. V diskusním pořadu Partie televize Prima to dnes řekli předseda ODS Petr Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Teprve poté je podle nich možné návrh podpořit, ne však na 30 dní. ODS mluví o možnosti prodloužení o dva týdny, Bartoš zmínil alternativu do konce dubna. Podle opozice přijímá nyní vláda opatření pro boj s nákazou novým koronavirem chaoticky.

29. března 2020

Koronavirus v Epicentru: Opoziční kritika vlády, nové...

Zdroj Blesk.cz ze dne 29. 3. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v pondělí seslala kritiku na počínání vlády v době koronavirové pandemie, stejně jako ve čtvrtek předseda ODS Petr Fiala. Hoteliéři a restauratéři si zoufají kvůli svým uzavřeným provozovnám a vědci z ČVUT pomohli na svět novým ochranným maskám a respirátorům, ale i plicnímu ventilátoru. I to nabídl týden v Epicentru Blesk Zpráv.  

27. března 2020

Nejsme ve válce. Stát vypnul trh, tak mu musí pomoci přežít,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 3. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Plošně, jednoduše a rychle. Podle předsedy Občanské demokratické strany (ODS) Petra Fialy by teď měla vláda co nejúčiněji podporovat českou ekonomiku a zamezit tak do budoucna nezaměstnanosti a krachu firem. Vedení státu s premiérem Andrejem Babišem (ANO) podle něj sice vykročilo správným směrem, ale ne dost daleko. Upozornil také na to, že v případě návrhu na prodloužení nouzového stavu bude chtít od vlády slyšet řádné zdůvodnění. Zasahuje totiž zásadně do lidských práv, uvedl Fiala v Interview ČT24.

20. března 2020

Budeme bez peněz. Nemocnice žádají, aby ministerstvo z...

Zdroj Deník.cz - Zdraví ze dne 20. 3. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Stále jsme bez ochranných pomůcek, upozorňují malé nemocnice po celé zemi. Rukama lékařů a sester přitom každý den projdou tisíce akutních pacientů. „Koronavirus se tak může bleskově šířit dál,“ varuje místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala. Žádá proto stát o okamžitou nápravu.  

17. března 2020

Vláda při shánění roušek úplně selhala, tvrdí Fiala. Podle...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 3. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy není vláda k občanům otevřená a z hlediska zajištění zásob roušek či respirátorů selhala. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) jeho kritiku vnímá jako politické gesto – obvinil jej, že dělá gesta, ale nepomáhá. Fiala, Havlíček a také ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová diskutovali o nynější situaci v Událostech, komentářích.

9. března 2020

Rozhodnutí nebýt matkou se dnes nenosí, říká herečka Petra...

Zdroj OnaDnes.cz - Čtení o ženách, jaké opravdu jsou ze dne 9. 3. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Dokonale klame tělem. Vypadá jako křehká kráska, ale nechybí jí síla ani odhodlání. Platí to nejenom pro televizní seriál, který právě natáčí, ale především pro její osobní život.
  Další články k tématu:
 • Radim Fiala z Ordinace: Každý den svádí vnitřní boj
 • Ordinace ho proslavila a udělala z něj boháče. Proč jí to teď Petr Rychlý nevrací?
 • Hvězda seriálu Ordinace Andrea Růžičková je dvojnásobnou maminkou
 • Nechci mít někoho za každou cenu, říká Martina alias Heluš z Ordinace
 • Hvězda Ordinace Marika Šoposká je dvojnásobnou maminkou
 • Peroutka: Ordinace je pro mě hereckou školou, teď ale chci být inženýr
 • Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

11. února 2020

Necítím se jako superministr, máte možnost do mě střílet,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 2. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Chaos na ministerstvu dopravy ohrožuje podle šéfa ODS Petra Fialy budoucí prosperitu České republiky. „Na ministerstvu dopravy je velký bordel,“ řekl ve Sněmovně Pirát Lukáš Černohorský. Opozice chtěla projednávat situaci v resortu dopravy. ANO to zablokovalo, vystoupil jen dvojnásobný ministr, dopravy i průmyslu Karel Havlíček. „Necítím se jako superministr,“ řekl poslancům ministr.
  Další články k tématu:
 • ČSSD chce změnu u zdanění piva. Není důvod zvýhodnit alkohol, řekl Kalousek
 • Vláda není advokátem Agrofertu, hájil Toman žalobu na Evropskou komisi
 • Havlíček: Nelze ustoupit. ČEZ nový blok elektrárny Dukovany postaví
 • Kremlík výpovědní lhůtu mít nebude, ministerstvo přehodnotilo svůj postup
 • Kremlíkův Janoušek: vlivný děda, vazby na Rittiga a zakázky za miliony

6. února 2020

Chci být herec nebo fotbalista, zpěvák ne, říká syn rockera...

Zdroj Revue iDNES.cz - Revue o životě slavných ze dne 6. 2. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Syn lídra kapely Kabát Pepy Vojtka (54) a tanečnice Jovanky Vojtkové (41) Adam (7) se dal na hereckou dráhu. Stal se posilou nováckého seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Jeho seriálovým otcem je doktor Petr Hanák v podání Radima Fialy.
  Další články k tématu:
 • Z úcty k fanouškům hrají Kabáti i po 30 letech stejné skladby, říká Vojtek
 • Když udržíte kytaru a myšlenku, můžete hrát do stovky, míní Vojtek
 • Mám dost zkušeností, říká rocker Vojtek o hledání pěveckých hvězd
 • Pepa Vojtek je popáté otcem. S manželkou Jovankou mají syna Alberta

3. února 2020

ÚVAHA: Volič

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 3. 2. 2020  •  Petr Fiala  •  0

Nedávno jsem v rozhlase poslouchal rozhovor s Petrem Fialou, předsedou ODS, a právě těch asi dvacet minut mne přivádí k úvaze, která si naprosto nečiní nároky na nějakou zasvěcenou politologickou sondu. Je to pouhá směs toho, co běžnému občanu občas utkví v paměti, a to nejen z tohoto rozhovoru a nejen výhradně o straně ODS.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.