Index vlivu Alice Nellis - Index vlivu v kultuře

 
 

Koncert pro „smetánku“ otevřel Státní operu. Babiš vyvedl Moniku i děti a laškoval s Orbánem

Slavnostní koncert v neděli večer znovuotevřel historickou budovu Státní opery Praha, jejíž rekonstrukce stála 1,3 miliardy korun a trvala téměř tři roky. Začal předehrou opery Richarda Wagnera Mistři pěvci norimberští. Zahajovacího koncertu nazvaného Státní opera v proměnách času (1888-2018) v režii Alice Nellis se účastnili politici a osobnosti kultury. Operní gala se konalo přesně 132 let od prvního otevření Státní opery, tehdy Nového německého divadla.

Alice Nellis aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
25.2Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Alice Nellis ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Alice Nellis ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Alice Nellis v poslední době

 

5. ledna 2020

Koncert pro „smetánku“ otevřel Státní operu. Babiš vyvedl...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 1. 2020  •  Alice Nellis  •  0

Slavnostní koncert v neděli večer znovuotevřel historickou budovu Státní opery Praha, jejíž rekonstrukce stála 1,3 miliardy korun a trvala téměř tři roky. Začal předehrou opery Richarda Wagnera Mistři pěvci norimberští. Zahajovacího koncertu nazvaného Státní opera v proměnách času (1888-2018) v režii Alice Nellis se účastnili politici a osobnosti kultury. Operní gala se konalo přesně 132 let od prvního otevření Státní opery, tehdy Nového německého divadla.

Po letech oprav se otevírá historická budova Státní opery....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 1. 2020  •  Alice Nellis  •  0

Koncertní vystoupení operních pěvců v neděli večer otevře po letech oprav historickou budovu Státní opery Praha. Rekonstrukce stála 1,3 miliardy korun a trvala téměř tři roky. Koncertu nazvaného Státní opera v proměnách času (1888–2018) v režii Alice Nellis se zúčastní například premiér Andrej Babiš (ANO), maďarský premiér Viktor Orbán nebo pověřenkyně spolkové vlády pro kulturu Monika Grüttersová. Přímý přenos můžete sledovat od 20:00 na ČT art.

12. listopadu 2018

Zemřel Marián Geišberg, herecký živel z Revivalu

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 12. 11. 2018  •  Alice Nellis  •  5

V sobotu zemřel slovenský herec Marián Geišberg, který zazářil ve filmu Alice Nellis Revival jako jeden ze čtveřice stárnoucích rockerů. 23. prosince by mu bylo 65 let. Delší dobu se potýkal s rakovinou plic, jejich část mu podle serveru pluska.sk lékaři před časem odstranili.

11. listopadu 2018

Ve věku 64 let zemřel slovenský herec Geišberg

Zdroj České noviny - kultura ze dne 11. 11. 2018  •  Alice Nellis  •  4

Bratislava - Ve věku 64 let zemřel v sobotu slovenský herec Marián Geišberg, známý například z hudební komedie Revival režisérky Alice Nellis, v níž ztvárnil postavu stárnoucího rockera....

12. dubna 2018

VIDEO: Čhavorenge Idy Kelarové pokřtilo CD, které vzniklo ve...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 12. 4. 2018  •  Alice Nellis  •  5

12.4.2018 10:55 - V pražském Švandově divadle se na konci března křtilo CD sboru Čhavorenge Idy Kelarové a České filharmonie. Kmotrami alba byly režisérka Alice Nellis a herečka Marta Issová. Album vzešlo ze společného projektu na podporu romských dětí z českých a slovenských osad, ghett a sociálně vyloučených lokalit. Na první studiové nahrávce Čhavorenge řídí Českou filharmonii dirigent Marko Ivanović. Spolupráce České filharmonie a Čhavorenge trvá pět let.

27. března 2018

Dětský romský sbor dnes vystoupí s hudebníky z České...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 27. 3. 2018  •  Alice Nellis  •  4

27.3.2018 10:03 - Dětský romský sbor Čhavorenge dnes v pražském Švandově divadle představí CD, které je výsledkem jeho spolupráce s hudebníky z České filharmonie (ČF). Kmotrami nahrávky s názvem Hej Romale budou režisérka Alice Nellis a herečka Martha Issová. Album vzešlo ze společného projektu filharmonie a zpěvačky Idy Kelarové na podporu romských dětí z českých a slovenských osad, ghett a sociálně vyloučených lokalit. Na první studiové nahrávce Čhavorenge řídí Českou filharmonii dirigent Marko Ivanović.

27. prosince 2017

Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 12. 2017  •  Alice Nellis  •  5

Nová přátelství. Ta navázala během natáčení pohádky Sedmero krkavců herečka Sabina Remundová (45). Režisérka snímku Alice Nellis (46) do vánočního seriálu Blesku Tajemství němých hvězd prozradila, že ji ptáci chtěli samou láskou sníst.

30. října 2017

Z Job Interviews je Věra. Divadlo Bolka Polívky uvede...

Zdroj IHNED.cz ze dne 30. 10. 2017  •  Alice Nellis  •  4

Tuto sobotu Divadlo Bolka Polívky v Brně uvede hru Věra v režii Alice Nellis. Text Petra Zelenky se původně jmenoval Job Interviews, pod názvem Vera byl vloni uveden ve Francii. Hrdinkou je ambiciózní workoholička, která vede castingovou agenturu.

16. října 2017

Recenze: Věra s Ivanou Chýlkovou v režii Alice Nellis...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 10. 2017  •  Alice Nellis  •  5

Pražské divadlo Studio DVA premiérovalo komediálně laděnou, ale obsahem vážnou hru Petra Zelenky Věra. Atraktivitu inscenace určuje nejen herecké obsazení, ale i kritická reflexe přehnaných profesních ambic, které vedou k devastaci partnerských a rodinných vztahů. Režie se ujala Alice Nellis.

26. května 2017

K hercům je třeba přistupovat jako ke koním, říká režisérka...

Zdroj Umeni a kultura ze dne 26. 5. 2017  •  Alice Nellis  •  10

Režírovala film, divadlo i operu. Napsala scénář k animovanému filmu, který šel do Cannes. Píše taky texty k písním. K hudbě má vůbec blízko. Je totiž garantkou celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Co o ní ještě nevíte?

23. dubna 2017

A máme to tu opět, i když ne absolutně: Prima vítězí...

Zdroj DigiZone.cz ze dne 23. 4. 2017  •  Alice Nellis  •  7

[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Televize Prima do sobotního prime time nasadila show Máme rádi Česko. A vyplatilo se to. Prima je sobotní jedničkou v TOP 10 za všechny kanály, i když na rozdíl od minulého týdne nikoli absolutní. V tomto směru mají primát Televizní noviny, které sledovalo 1,229 mil. diváků. Show Máme rádi Česko pak zhlédlo 729 tisíc a Manéž Bolka Polívky na ČT1 629 tisíc diváků. Na třetí pozici končí, s 599 tisíci diváky, velkofilm Godzilla na Nově. Do žebříčku se ještě stačila dostat i podvečerní romantická komedie Krásná pokojská, kterou vidělo 534 tisíc, komedii Alice Nellis, Revival (ČT1), se nepovedlo dostat ani do TOP 5 za kanál. ČT1 a Nova mají v TOP 10 čtyři pořady, Prima dva.

21. dubna 2017

Recenze: Operu Krakatit režíruje Alice Nellis,...

Zdroj IHNED.cz ze dne 21. 4. 2017  •  Alice Nellis  •  7

Národní divadlo uvedlo operu Krakatit, která vychází z románu Karla Čapka. Skladatel Václav Kašlík oproti předloze akcentoval subjektivní svět inženýra Prokopa. Zničující síla jeho výbušnin získává jednoznačný obraz ve filmové dotáčce s atomovým výbuchem.

14. ledna 2017

Na filmových a TV cenách uspěla Pustina, cenu za celoživotní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 14. 1. 2017  •  Alice Nellis  •  7

Nejhodnotnější počiny v oblasti audiovizuální tvorby odměnil v sobotu Český filmový a televizní svaz FITES výročními cenami Trilobit. Tu hlavní získal seriál Pustina, konkrétně scenárista Štěpán Hulík a režiséři osmidílného kriminálně-psychologického dramatu z produkce HBO Ivan Zachariáš a Alice Nellis.

Hlavní cenu Trilobit má seriál Pustina, oceněn byl Jaroslav...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 14. 1. 2017  •  Alice Nellis  •  7

Nejhodnotnější počiny v oblasti audiovizuální tvorby odměnil v sobotu Český filmový a televizní svaz FITES výročními cenami Trilobit. Tu hlavní získal seriál Pustina, konkrétně scenárista Štěpán Hulík a režiséři osmidílného kriminálně-psychologického dramatu z produkce HBO Ivan Zachariáš a Alice Nellis.

2. ledna 2017

Alice Nellis: Lepší mít méně věcí, ale takových, ke kterým...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 2. 1. 2017  •  Alice Nellis  •  7

V malém domku za Prahou, kde se svým manželem, kameramanem Matějem Cibulkou, vychovává tři děti, jí v pracovně vedle počítače stojí kolovrátek. „Velbloudí,“ odpovídá pětačtyřicetiletá režisérka Alice Nellis na otázku, jakou vlnu na něm přede, jako by to bylo ve středních Čechách to nejpřirozenější. Se stejnou lehkostí studovala tři vysoké školy, píše scénáře a točí filmy. Ty jsou většinou o vztazích, o nichž hodně přemýšlí. „Když znáte souvislosti, svět vás baví víc,“ tvrdí.

22. prosince 2016

Telč zve o Vánocích na několik výstav

Zdroj Deník.cz - Kultura ze dne 22. 12. 2016  •  Alice Nellis  •  9

Telč – Vánoční čas si můžete zpříjemnit výstavou v zámecké galerii v Telči na Jihlavsku, kde uvidíte originální kostýmy a rekvizity z pohádky Sedmero krkavců od režisérky Alice Nellis.

12. listopadu 2016

Zmizení dítěte je to nejhorší, co se může stát, říká Alice...

Zdroj OnaDnes.cz - Čtení o ženách, jaké opravdu jsou ze dne 12. 11. 2016  •  Alice Nellis  •  13

Až dosud scenáristka a režisérka Alice Nellis točila filmy podle vlastních scénářů. Loni si vyzkoušela jiný styl práce. S režisérem Ivanem Zachariášem společně připravili pro HBO osmidílné drama Pustina.
    Další články k tématu:
  • Odložené děti drží v ústavech zákony, tvrdí režisérka Alice Nellis
  • Alice Nellis o adopci: Zatím mám pocit, že se zákony mění k horšímu
  • Alice Nellis se dostala k filmu díky nudné party
  • Režisérka Alice Nellis: Nejsem osamělá bojovnice

22. srpna 2016

ČT Sport ode dneška v novém designu [aktualita]

Zdroj DigiZone.cz ze dne 22. 8. 2016  •  Alice Nellis  •  14

Režisérsky se vizuální podoby sportovní stanice, ztvárňující její slogan „Žijeme sportem“, ujala Alice Nellis. Nová grafika a identifikační znělky vznikly při příležitosti letošního desetiletého výročí programu ČT Sport. Stejně jako stanice sama i její nové znělky se pohybují v širokém spektru sportovních odvětví, od těch nejmasovějších a nejpopulárnějších až po sporty menšinové, kterým ČT Sport dává ve vysílání prostor.

19. srpna 2016

Kompletní Pustina si odbude premiéru na festivalu v Torontu...

Zdroj DigiZone.cz ze dne 19. 8. 2016  •  Alice Nellis  •  9

Po historické minisérii Hořící keř je Pustina již druhým počinem z původní produkce HBO Europe. První dva díly minisérie mohla veřejnost vidět už v rámci sekce Zvláštní uvedení během červencového 51. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech. Umělecký ředitel festivalu Karel Och seriál označil za televizní událost sezony. Osmidílné kriminální drama scenáristy Štěpána Hulíka a režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis bude mít premiéru na HBO letos v říjnu.

12. května 2016

Slunce je nepřítel. Napínavé temné drama natáčejí v...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 12. 5. 2016  •  Alice Nellis  •  9

V hnědouhelných dolech u Kadaně na Chomutovsku dokončuje v těchto dnech společnost HBO dramatickou sérii Pustina podle scénáře oceňovaného Štěpána Hulíka, autora Hořícího keře. Zatímco většina režisérů touží po slunečných dnech, u Pustiny platí pravý opak. Alice Nellis a Ivan Zachariáš touží po šeru a tmě. Tohle bude prostě „temnej biják“.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.