Index vlivu Jaromír Drábek - Index vlivu v politice

Jaromír Drábek
 
 

Definitivní tečka za kauzou, která smetla exministra Drábka: Bývalý šéf IT odboru si odpyká tři roky

Bývalý šéf IT odboru ministerstva práce Milan Hojer si odpyká tři roky vězení za vydírání softwarové firmy OKsystem a za pozdější krádeže elektroniky z restaurací. Souhrnný trest mu pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Po šesti letech tak uzavřel případ, v němž byl shledán vinným také někdejší první náměstek ministerstva Vladimír Šiška. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v roce 2012 tehdejší ministr Jaromír Drábek (TOP 09).

Jaromír Drábek aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Jaromír Drábek ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jaromír Drábek ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jaromír Drábek v poslední době

 

25. října 2018

Definitivní tečka za kauzou, která smetla exministra Drábka:...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 10. 2018  •  Jaromír Drábek  •  14

Bývalý šéf IT odboru ministerstva práce Milan Hojer si odpyká tři roky vězení za vydírání softwarové firmy OKsystem a za pozdější krádeže elektroniky z restaurací. Souhrnný trest mu pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Po šesti letech tak uzavřel případ, v němž byl shledán vinným také někdejší první náměstek ministerstva Vladimír Šiška. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v roce 2012 tehdejší ministr Jaromír Drábek (TOP 09).

16. května 2018

Exministra Drábka a jeho náměstka Šišku obvinili. Kvůli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 5. 2018  •  Jaromír Drábek  •  14

Někdejší ministr práce a sociálních věcí a bývalý místopředseda TOP 09 Jaromír Drábek čelí obvinění. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ho i s jeho někdejším náměstkem Vladimírem Šiškou podezírají z dotačního podvodu. Měl se týkat Fondu dalšího vzdělávání, který spadá pod ministerstvo. Ve středu to uvedl web iDnes.cz.

20. dubna 2018

Soud v kauze OKsystem znovu uznal Šišku vinným, trest mu...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 20. 4. 2018  •  Jaromír Drábek  •  14

Soud v pátek uznal bývalého prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku vinným z vydírání firmy OKsystem a ze zneužití pravomoci. Soud tak rozhodl i napotřetí. Od Šiškova dalšího potrestání však upustil, protože muž si odpykává čtyřletý trest za zmanipulování IT zakázek na provoz systému výplaty sociálních dávek. Verdikt není pravomocný. Šiška, kvůli jehož stíhání rezignoval v roce 2012 ministr Jaromír Drábek (TOP 09), vinu odmítá.

17. dubna 2018

Policie zadržela v Chorvatsku Milana Hojera, který stojí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 4. 2018  •  Jaromír Drábek  •  15

Policie zadržela v Chorvatsku bývalého šéfa odboru informatiky na ministerstvu práce Milana Hojera. Ten je spolu s někdejším náměstkem Vladimírem Šiškou obžalován z vydírání firmy OKsystem. Od loňského listopadu na něj byl vydán zatykač, protože Hojer přestal chodit k soudu a zkontaktovat ho nedokázal ani jeho obhájce. Kvůli kauze před lety rezignoval exministr práce Jaromír Drábek (TOP 09).

5. října 2016

Velký úklid po éře ministra Drábka: stát ušetří stamiliony

Zdroj IHNED.cz ze dne 5. 10. 2016  •  Jaromír Drábek  •  26

Ministerstvo práce přejde na nový systém výplaty dávek, bude o stamiliony levnější. Za zakázku v hodnotě 1,6 miliardy z roku 2011 dostal bývalý náměstek Vladimír Šiška šest let vězení. Já jsem chtěl také otevřenou soutěž a ušetřit, říká dnes exministr práce Jaromír Drábek (TOP 09), jemuž aféra ukončila politickou kariéru.

29. září 2016

Náměstek exministra Drábka míří opět k soudu. Šiška měl...

Zdroj Blesk.cz ze dne 29. 9. 2016  •  Jaromír Drábek  •  19

Pražský vrchní soud zrušil osvobozující verdikt nad bývalým náměstkem ministerstva práce Vladimírem Šiškou a znalcem Vladimírem Smejkalem. Kauzu miliardové zakázky pro firmu IBM vrátil k dalšímu projednání Městskému soudu v Praze, který v únoru konstatoval, že skutky obou mužů nebyly trestnými činy. Odvolací senát rozhodl v neveřejném zasedání. Kvůli situaci kolem Šišky v říjnu 2012 rezignoval tehdejší ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09).

21. října 2015

Exministr Drábek se u soudu zastal Šišky, IBM prý byla...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 21. 10. 2015  •  Jaromír Drábek  •  22

Praha - Bývalý ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) se dnes u soudu zastal svého někdejšího prvního náměstka Vladimíra Šišky, který čelí obžalobě v souvislosti se zakázkou na kontrolu sociálních dávek. Miliardovou zakázku měla bez výběrového řízení získat firma IBM. Podle Drábka byl tento postup v pořádku, protože IBM představovala jediného možného dodavatele.

IBM byla jediná možná volba, zastal se Drábek Šišky

Zdroj Tyden.cz ze dne 21. 10. 2015  •  Jaromír Drábek  •  19

Bývalý ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) se u soudu zastal svého někdejšího prvního náměstka Vladimíra Šišky, který čelí obžalobě v souvislosti se zakázkou na kontrolu sociálních dávek. Miliardovou zakázku měla bez výběrového řízení získat firma IBM.

3. dubna 2015

Šiška a Hojer z ministerstva práce dostali za vydírání sedm...

Zdroj IHNED.cz ze dne 3. 4. 2015  •  Jaromír Drábek  •  20

Bývalého náměstka ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišku a šéfa tamního odboru informatiky Milana Hojera poslal soud na sedm a šest let do vězení. Kvůli Šiškovu trestnímu stíhání rezignoval v říjnu 2012 jeho nadřízený, ministr Jaromír Drábek. Proti verdiktu soudu se lze odvolat.

25. září 2014

Kauzu úředníků Šišky a Hojera vrátil soud k novému jednání

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 25. 9. 2014  •  Jaromír Drábek  •  24

Praha – Kauzu bývalých úředníků ministerstva práce Vladimíra Šišky a Milana Hojera, kteří dostali letos šest a pět let vězení za vydírání, vrátil odvolací soud k novému jednání. Muži podle žalobce žádali od firmy stažení stížnosti na úřad, jinak by prý nedostala zakázku. Vrchní soud v Praze případ poslal zpět Městskému soudu v Praze ve středu v neveřejném jednání. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v říjnu 2012 jeho nadřízený, ministr Jaromír Drábek (TOP 09).

15. dubna 2014

Drábek: Házení viny na moji osobu je laciné

Zdroj Tyden.cz ze dne 15. 4. 2014  •  Jaromír Drábek  •  27

Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek popírá, že by se za jeho působení špatně hospodařilo s informačními technologiemi. Reaguje tak na vyjádření současné ministryně Michaely Marksové Tominové, podle které kvůli tomu ministerstvo prohospodařilo miliardu korun. "Mým cílem na ministerstvu bylo, aby se náklady na informační technologie výrazně snížily a aby se ministerstvo zbavilo toho, že bylo ovládáno monopolním dodavatelem. To se podařilo. Nebo se alespoň podařilo vytvořit pro to předpoklady," řekl Drábek v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ.

1 miliarda! Feministka Marksová vyčíslila škodu po Drábkovi....

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 4. 2014  •  Jaromír Drábek  •  28

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD) si posvítila na hospodaření ve svém resortu - a podle všeho má co dávat do pořádku, především po svém předchůdci Jaromírovi Drábkovi (TOP 09). Po auditu je prý jasné, že promarnil miliardu. A že po sobě zanechal chaos. Drábek se podobným nařčením brání. Prý naopak ušetřil. 

9. dubna 2014

Jaromír Drábek u soudu: Reforma dávek ušetřila za rok...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 9. 4. 2014  •  Jaromír Drábek  •  29

Praha - Někdejší ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) ve středu u pražského městského soudu uvedl, že reformou sociálních dávek v roce 2012 ušetřil státu deset miliard korun. Odmítl tvrzení jednatele firmy OKsystem, podle kterého ministerstvo zbytečně vynaložilo 1,5 miliardy kvůli smlouvě s Fujitsu Technology, jejíž systémy po rozhodnutí antimonopolního úřadu stejně nemůže využívat. Drábek vystupuje jako svědek v kauze svých někdejších podřízených Vladimíra Šišky a Milana Hojera.

Drábek u soudu hájil reformu dávek, za rok prý ušetřila 10...

Zdroj ČN - Z domova ze dne 9. 4. 2014  •  Jaromír Drábek  •  24

Praha - Někdejší ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) u pražského městského soudu uvedl, že reformou sociálních dávek v roce 2012 ušetřil státu deset miliard korun. Odmítl tvrzení...

8. dubna 2014

Hojer s Šiškou popřeli, že nabízeli firmě OKsystem úplatek

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 8. 4. 2014  •  Jaromír Drábek  •  26

Praha - Někdejší první náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška i bývalý šéf tamního odboru informatiky Milan Hojer dnes u pražského městského soudu popřeli, že by nabídli firmě OKsystem úplatek ve formě přidělení veřejné zakázky. Obžaloba dvojici viní z podplácení a zneužití pravomoci úřední osoby, oběma mužům hrozí v případě prokázání viny až 12 let vězení. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v říjnu 2012 jeho nadřízený, ministr Jaromír Drábek (TOP 09).

14. února 2014

Drábek za TOP 09 do eurovoleb nepůjde, bojí se kritiky

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 14. 2. 2014  •  Jaromír Drábek  •  26

Praha – Bývalý práce Jaromír Drábek (TOP 09) nebude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Nechce, aby političtí konkurenti zneužili jeho působení na MPSV ke kritice kandidátů TOP 09. Drábek to dnes řekl na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně. Exministr dostal řadu nominací z krajských organizací strany. Nyní se spekuluje, že by za TOP 09 mohl kandidovat někdejší člen ODS, exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Drábek do eurovoleb nepůjde, nechce poškodit TOP 09

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 14. 2. 2014  •  Jaromír Drábek  •  30

Praha - Bývalý ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) nebude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Nechce, aby političtí konkurenti zneužili jeho působení na ministerstvu ke kritice...

Drábek do eurovoleb nepůjde, nechce poškodit TOP 09

Zdroj ČN - Z domova ze dne 14. 2. 2014  •  Jaromír Drábek  •  29

Praha - Bývalý ministr práce Jaromír Drábek (TOP 09) nebude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Nechce, aby političtí konkurenti zneužili jeho působení na ministerstvu ke kritice...

Drábek vzdal eurovolby. Nechce poškozovat TOP 09

Zdroj Tyden.cz ze dne 14. 2. 2014  •  Jaromír Drábek  •  29

Bývalý práce Jaromír Drábek (TOP 09) nebude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Nechce, aby političtí konkurenti zneužili jeho působení na ministerstvu ke kritice kandidátů TOP 09.

7. prosince 2013

Drábek: Rád bych v unii prosadil české zkušenosti s úsporami

Zdroj Tyden.cz ze dne 7. 12. 2013  •  Jaromír Drábek  •  31

ODS způsobila, že je Česko v rámci Evropské unii odstrčeno, řekl v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ exposlanec za TOP 09 Jaromír Drábek. Česko podle něj dokáže být seriózním partnerem. Neschopnost v Evropské unii prosadit kvůli velikosti Česka, jsou jen výmluvy, říká Drábek, který již sbírá ve straně nominace na kandidaturu do květnových voleb. Rád by v Unii prosadil české zkušenosti s úsporami.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.