Index vlivu Pražský dopravní podnik (DPP) - Index vlivu mezi kauzami

 
 

Vozy metra i tramvaje vyčistí nanodezinfekce, slibuje dvouletý účinek

Pražský dopravní podnik chce zvýšit ochranu proti šíření virů a bakterií v městské hromadné dopravě s pomocí dezinfekce na bázi nanočástic. Přípravek má na povrchu vydržet aktivní až dva roky. Podnik jej začne nanášet nejdříve v soupravách metra, poté dezinfikuje i autobusy a tramvaje.

Pražský dopravní podnik (DPP) aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
1.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
1.9Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
2.46Vliv / význam klesá
 

Jak nás Pražský dopravní podnik (DPP) ovlivňuje poslední týden


Jak nás Pražský dopravní podnik (DPP) ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Pražský dopravní podnik (DPP) ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Pražský dopravní podnik (DPP) v poslední době

 

25. března 2020

Vozy metra i tramvaje vyčistí nanodezinfekce, slibuje...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 25. 3. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražský dopravní podnik chce zvýšit ochranu proti šíření virů a bakterií v městské hromadné dopravě s pomocí dezinfekce na bázi nanočástic. Přípravek má na povrchu vydržet aktivní až dva roky. Podnik jej začne nanášet nejdříve v soupravách metra, poté dezinfikuje i autobusy a tramvaje.

20. března 2020

Koronavirus v Praze: Méně cestujících v MHD, ubylo i aut na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 3. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Kvůli zavřeným obchodům v důsledku koronaviru nejspíš málokoho překvapí, že se toto opatření v Praze podepisuje i na cestování. Zatímco pražský dopravní podnik (DPP) přešel na prázdninové jízdní řády v důsledku sníženého počtu cestujících, Technická správa komunikací (TSK) eviduje rovněž i nižší počet aut v pražských ulicích. Nejvíce patrné je to v centru města.

19. března 2020

MHD v Praze zdarma? Po dobu pandemie stahuje dopravní podnik...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 3. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražský dopravní podnik (DPP) reaguje na aktuální krizovou situaci ohledně pandemie koronaviru dalším opatřením. Tentokrát se však týká jeho zaměstnanců. Z důvodu poklesu cestujících bude v autobusech, tramvajích i v metru podstatně méně revizorů. Těm totiž bude přidělena další náplň práce.

12. března 2020

Prázdninové jízdní řády v Praze? »Jen poplašná zpráva,«...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 3. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Že by městská hromadná doprava v Praze přecházela kvůli řádění koronaviru na prázdninový jízdní řád? Podle pražské ODS se přesně toto děje. Magistrátní koalice ani pražský dopravní podnik však o takovémto opatření nic neví. „ODS šíří poplašnou zprávu," vyjádřil se náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) v rámci nově přijatých opatření, které upravují autobusové jízdní řády.

10. března 2020

Oprava tramvajové trati na Barrandov: Cestující od 14....

Zdroj Blesk.cz ze dne 10. 3. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Cestující v pražské MHD se od 14. března nesvezou tramvají od Smíchovského nádraží na Barrandov. Důvodem je oprava tramvajové trati. Od 1. června bude obnoven provoz z Hlubočep na Barrandov, Nádražní zůstane uzavřena. Po zprovoznění celé trati na podzim začne oprava vestibulu metra B Anděl Na Knížecí. Náklady oprav jsou 550 milionů Kč. Novinářům to v úterý řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a zástupci dopravního podniku (DPP). Technická správa komunikací (TSK) navíc opraví vozovku a chodníky a most přes železnici.

4. března 2020

Velká výluka v Praze 5: Tramvaje mezi Smíchovským nádražím a...

Zdroj Blesk.cz ze dne 4. 3. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražský dopravní podnik (DPP) přeruší od 14. března na několik měsíců provoz tramvají mezi Smíchovským nádražím a Sídlištěm Barrandov. Důvodem je oprava trati v Nádražní ulici. Opraví se i most přes železniční trať. Loni byly v Nádražní přeloženy inženýrské sítě, bez čehož by oprava trati nebyla možná. Před pěti lety pak již byla opravena trať na Zlíchově.

3. března 2020

„Osamělé“ koleje mezi budovami Národního muzea se napojí na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 3. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražský dopravní podnik (DPP) si nechá vypracovat projekt napojení tramvajových kolejí mezi novou a starou budovou Národního muzea na trať ve Vinohradské a Škrétově ulici. Stavba by mohla začít v roce 2022, sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. DPP nechal sedmdesátimetrový úsek tramvajových kolejí, které zatím nejsou napojeny na tramvajovou síť, položit před asi dvěma roky při celkové rekonstrukci prostranství mezi budovami muzea.

2. března 2020

„Nedotýkejte se tlačítek, dveře se otevírají!“ Kvůli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 3. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražský dopravní podnik spolu se společností ROPID, která má na starosti hromadnou dopravu v Praze a okolí, přijal opatření kvůli rozšíření koronaviru v Česku, kde se objevily zatím tři případy nakažení. Od pondělního večera mají všichni řidiči metra a tramvají automaticky otevírat dveře cestujícím ve všech zastávkách, a to bez nutnosti je zmáčknout. Informovala o tom na facebookovém profilu Pražská integrovaná doprava.

28. února 2020

Druhý výstup z metra Staroměstská? Má usnadnit cestu na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Stanice pražského metra A Staroměstská by mohla mít další výstup kvůli snadnější cestě ze stanice na Staroměstské náměstí a jeho okolí. Kde přesně by ústil, není  zatím jasné, magistrát vyzve dopravní podnik (DPP), aby vypracoval studii výstavby. Stavebně je stanice na druhý výstup připravena a je zanesen i v platném územním plánu. Vyplývá to z dokumentu, který mají v pondělí projednat pražští radní. Vestibulem metra Staroměstská denně projde přes 40 000 lidí.

21. února 2020

Zapomenuté tramvaje T2 se po 56 letech vrátí do pražských...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Ve vozovně Střešovice v pátek Dopravní podnik pokřtil dvě historické tramvaje T2, které se po 56 letech znovu vrací na pražské koleje. Historický vzhled jim v loňském roce vrátili pracovníci ostravské společnosti Ekova Electric, jejich zprovoznění pak měli na starosti technici z DPP. Veřejnost se tramvajemi bude moct poprvé svést 7. března, výjimečně však na lince č.2.

Druhý pokus. Tramvaje T2, které v 50. letech pro Prahu...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražskými ulicemi začne jezdit souprava dvou čerstvě opravených historických tramvají typu Tatra T2. Dopravní podnik jimi cestující poprvé sveze 7. března a poté budou k vidění především na nostalgické lince 23, na níž dosud jezdily vozy T3 v původním provedení ze 60. až 80. let. Zatímco však „tétrojky“ lze považovat za symbol pražských ulic, vozy T2 ve městě takřka nejezdily. Vyráběly se sice na Smíchově, ale kromě krátkého provozu dvou prototypů v Praze cestující žádný z nich nevozil.

16. února 2020

V Dejvicích spadl muž (34) pod metro: Ve vážném stavu...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražští hasiči spolu s jednotkami hasičů pražského dopravního podniku zasahovaly v metru ve stanici Dejvická. Čtyřiatřicetiletý muž tam spadl do kolejiště. Podle informací z twitteru byl provoz obousměrně mezi stanicemi Nemocnice Motol a Náměstí Míru zastaven.

15. února 2020

Pražskému dopravním podniku chybí řidiči: Za podpis smlouvy...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Přes 200 řidičů autobusu chybí pražskému dopravnímu podniku (DPP). Ten proto v sobotu uspořádal informační den pro zájemce. Krize je opravdu velká: DPP láká uchazeče na řidičák zdarma pro ty, co ho nemají - musí se ale upsat na 3 roky spolupráce. Navíc plánuje snížení věkové hranice pro řízení autobusu o 3 roky. Autobus tak bude moci řídit klidně devatenáctiletý floutek! Podle vedoucí náboru zaměstnanců podniku Zuzany Větrovcové kromě řidičů autobusu DPP postrádá také 83 řidičů tramvají a 21 strojvedoucích metra. 

12. února 2020

Lepší než savo. Pražský dopravní podnik kvůli chřipce...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 12. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražský dopravní podnik (DPP) nechá vydezinfikovat tramvajové vozy ozonem, což má zajistit lepší a dlouhodobější odstranění choroboplodných zárodků než běžné každodenní čištění. Rozhodnutí padlo v souvislosti s vyhlášením chřipkové epidemie na konci ledna.

Ozonem proti chřipce: Dopravní podnik chystá revoluční...

Zdroj Blesk.cz ze dne 12. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražský dopravní podnik (DPP) se chystá vydezinfikovat tramvajové vozy ozonem. Ten by měl zajistit lepší a dlouhodobější odstranění choroboplodných zárodků než běžné každodenní čištění. Toto rozhodnutí padlo v souvislosti s vyhlášením chřipkové epidemie na konci ledna.

7. února 2020

Úřad chce sledovat poruchové tramvaje 15T, jinak provoz v...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 7. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Drážní úřad uznal kroky pražského dopravního podniku, které podnikl v rámci úpravy defektních kol u tramvají 15T. Tento typ kvůli vadným gumovým segmentům několikrát vykolejil a hrozilo, že tramvaje budou muset jezdit pomaleji. Dopravní podnik ale bude muset dodržovat nové podmínky, jinak úřad tento typ vozů zakáže.
    Další články k tématu:
  • Pražské tramvaje pomalejší nebudou, dopravní podnik vyřešil defekty kol

3. února 2020

Ojetá tramvaj poslouží dětem: Před Stanicí techniků v...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Před Stanicí techniků Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy v Dejvicích jeřáb postavil už „vyježděnou“ tramvaj pražského dopravního podniku. Po Praze najela 1,25 milionu kilometrů a cestující vozila dlouhých 22 let. Nyní už stará dáma mezi tramvajemi nosila číslo 8721 a dlouhá léta se o ni starali ve Vozovně Žižkov. Teď poslouží dětem, má v ní vzniknout netradiční učebna – v kabině má být trenažér i miniaturní kolejiště s modely tramvají.

Děsivé statistiky DPP: Loni tramvaj srazila 3, předloni 8...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 2. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pod koly tramvají v Praze loni zemřeli tři lidé, o rok dříve osm Pod koly tramvají v Praze v loňském roce zemřeli tři lidé. O rok dříve to bylo osm případů. Celkový počet nehod klesl z předloňských 105 na loňských 87 srážek tramvají s chodci.Podíl na snížení počtu nehod má podle pražského dopravnímu podniku (DPP) také jeho kampaň Neskákej mi pod kola, v jejímž rámci jezdí po Praze tramvaj polepená varovnými nápisy a siluety lidí s varováními se objevily i na ulicích. DPP je největší městská firma v Česku, provozuje tramvaje, autobusy, metro a lanovku.

28. ledna 2020

Požene šéf DPP pražskou radní k soudu? Nenechám se obviňovat...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 1. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Zakázka na servis souprav metra za 14,6 miliardy korun je svárem sporu mezi pražskou radní Hanou Marvanovou (STAN) a šéfem dopravního podniku Petrem Witowskim. Witowski zadal zakázku bez soutěže, jakéhokoliv projednání s dozorčí radnou podniku a orgány města, stoprocentním vlastníkem, a schytal za to ze strany opozice ostrou kritiku a málem ho to stálo místo. Nejvíc se do něj opřela právě radní, která popudila ředitele největší městské firmy popudila tím, že naznačila, že je vedení podniku zkorumpované. A reakce ze strany Witowského na sebe nenechala dlouho čekat.

Aby se nemuselo zpomalovat. Dopravní podnik opravil...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 28. 1. 2020  •  Pražský dopravní podnik (DPP)  •  0

Pražské tramvaje 15T se zřejmě vyhnou nucenému snížení rychlosti. O omezení, které řidičům tramvají přikazovalo snížit rychlost ze 60 na 40 kilometrů v hodině, rozhodl Drážní úřad, ovšem nepravomocně. Rozhodnutí úřadu předcházely vážné problémy s koly strojů, která se za jízdy rozpadala. Dopravní podnik mezitím vozy upravil a snaží se úředníky přesvědčit, aby nařízení nezačalo platit.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.