Index vlivu Jan Kubice - Index vlivu v politice

 
 

Ministr vnitra České republiky

 
 

Jan Kubice (* 3. října 1953) je český politik bez politické příslušnosti a bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). 19. dubna 2011 koaliční strany Nečasovy vlády oznámily, že převezme po Radku Johnovi křeslo ministra vnitra. Ministrem vnitra byl jmenován 21. dubna 2011, úřadu se ujmul den poté.

 

POLICIE: Pohádka o sabotáži

V letech 2010-2011 jsem pracoval jako náměstek ministra vnitra. Na funkci jsem sám rezignoval, když mého ministra vystřídal Jan Kubice a já se dozvěděl, kdo jej premiérovi na resort nominoval. Další dva roky jsem působil jako poradce a analytik předsedy bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny.

Jan Kubice aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Jan Kubice ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jan Kubice ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jan Kubice v poslední době

 

20. června 2016

POLICIE: Pohádka o sabotáži

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 20. 6. 2016  •  Jan Kubice  •  25

V letech 2010-2011 jsem pracoval jako náměstek ministra vnitra. Na funkci jsem sám rezignoval, když mého ministra vystřídal Jan Kubice a já se dozvěděl, kdo jej premiérovi na resort nominoval. Další dva roky jsem působil jako poradce a analytik předsedy bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny.

15. srpna 2014

Kubiceho náměstek Hruška se vrací na vnitro jako poradce

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 15. 8. 2014  •  Jan Kubice  •  27

Někdejší první náměstek ministra vnitra Jana Kubiceho a také jeho bývalý podřízený z policejního protimafiánského útvaru Jaroslav Hruška se vrací do resortu vnitra jako poradce pro bezpečnostní oblast. Právu to ve čtvrtek potvrdil mluvčí vnitra Vladimír Řepka s tím, že Hruška má od pátku pracovat pro současného prvního náměstka ministerstva Jiřího Nováčka.

7. ledna 2014

Pecina sesadil Červíčka, vrátil Lessyho. A Lessy slíbil...

Zdroj Tyden.cz ze dne 7. 1. 2014  •  Jan Kubice  •  29

Ministr vnitra Martin Pecina zrušil jmenování policejního ředitele Martina Červíčka, od středy bude policii opět velet Petr Lessy, jenž byl podle Peciny předtím nezákonně odvolán tehdejším ministrem vnitra Janem Kubicem. Důvod Pecinova postupu je prý ten, že nechce prodlužovat nezákonný stav do doby, než nastoupí nový šéf vnitra.

3. prosince 2013

Je nesmysl, aby policii řídili dva lidi, reaguje Červíček na...

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 3. 12. 2013  •  Jan Kubice  •  32

Praha – Ministr vnitra v demisi Martin Pecina přijal zpátky do služebního poměru Petra Lessyho, otevřel mu tak cestu zpět do čela policie. "Rozhodl jsem o zrušení rozhodnutí o propuštění Petra Lessyho ze služebního poměru," řekl Pecina s odvoláním na posudek odborníků z Ústavu státu a práva. Česká republika tak bude mít dva policejní prezidenty. Poté, co ministr vnitra Jan Kubice Lessyho odvolal, stanul totiž v čele policistů Martin Červíček. Ten zůstává policejním prezidentem i nadále, Lessymu Pecina prozatím nařídil dovolenou. "Já v současné době nevidím důvod, abych odstupoval z funkce policejního prezidenta," uvedl Červíček, přestože Pecina očekával jeho dobrovolný odchod.

Lessy se vrací: Česko má dva policejní prezidenty

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 12. 2013  •  Jan Kubice  •  28

Bývalý policejní prezident Petr Lessy, jehož trestní stíhání pravomocně zastavil soud, se po roce a čtvrt vrací do služebního poměru. Rozhodl o tom ministr vnitra v demisi Martin Pecina, který zrušil rozhodnutí svého předchůdce Jana Kubiceho o Lessyho propuštění. Česko tak má aktuálně dva policejní prezidenty - Lessyho a jeho nástupce Martina Červíčka.

Lessy se vrací do služebního poměru, Česko má dva...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 3. 12. 2013  •  Jan Kubice  •  31

Praha – Bývalý policejní prezident Petr Lessy, jehož trestní stíhání pravomocně zastavil soud, se po roce a čtvrt vrací do služebního poměru. Rozhodl o tom ministr vnitra v demisi Martin Pecina, který zrušil rozhodnutí svého předchůdce Jana Kubiceho o Lessyho propuštění. Česko tak má aktuálně dva policejní prezidenty – Lessyho a jeho nástupce Martina Červíčka. Policii zatím dál řídí Červíček, Pecina očekává, že odstoupí. Pokud ne, vyřeší ministr dvojvládí ve správním řízení. Řekl to dnes novinářům.

27. listopadu 2013

Pecina připouští návrat Lessyho do služby

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 27. 11. 2013  •  Jan Kubice  •  33

Bývalý policejní prezident Petr Lessy má nakročeno zpátky do řad policie. V reakci na zastavení jeho trestního stíhání totiž ve svém posudku pro ministra vnitra v demisi Martina Pecinu doporučil Ústav státu a práva opětovné přijetí někdejšího šéfa policie do služebního poměru. Potvrdil to v úterý sám Pecina s tím, že již zahájil přezkum původního rozhodnutí bývalého šéfa resortu Jana Kubiceho o Lessyho propuštění.

10. listopadu 2013

Kubice rozházel víc než 2,5 milionu na odměnách

Zdroj Tyden.cz ze dne 10. 11. 2013  •  Jan Kubice  •  33

Bývalý šéf resortu vnitra, nestraník, expolicista Jan Kubice nebyl žádný škrt. Za dva a tři čtvrtě roku v křesle ministra mezi své náměstky rozdělil odměny přesahující 2,5 milionu korun. V nastoleném trendu pokračuje i jeho nástupce, nynější hlava resortu v demisi Martin Pecina.

18. září 2013

Kubiceho exnáměstek měl dostávat rentu 65 tisíc, Pecina to...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 18. 9. 2013  •  Jan Kubice  •  32

Ministr vnitra v demisi Martin Pecina odmítl podle zjištění Práva vyplácet velkorysou rentu bývalému resortnímu prvnímu náměstkovi Jaroslavu Hruškovi, kterou mu při odchodu z úřadu přiznal minulý ministr Jan Kubice.

18. červenece 2013

Jankovský zpět ve firmě, Müllerová a Fiala užívají volna

Zdroj Tyden.cz ze dne 18. 7. 2013  •  Jan Kubice  •  28

Konec koaliční vlády Petra Nečase (ODS) znamená pro čtyři její ministry – Kamila Jankovského (LIDEM), Petra Fialu (nestr.), Ludmilu Müllerovou (TOP 09) a Jana Kubiceho (nestr.) - ztrátu veřejné funkce. Ani jeden z nich totiž není poslanec a ani jeden se nebude podílet na úřednickém kabinetu Jiřího Rusnoka. Jankovský on-line deníku TÝDEN.CZ řekl, že se vrátí do rodinné firmy – do té, kterou převedl na syna a jež se "proslavila" podezřelou zakázkou. Fiala a Müllerová zatím odpočívají.

14. červenece 2013

Rath: Varoval jsem Nagyovou, že policie půjde po Nečasovi

Zdroj Tyden.cz ze dne 14. 7. 2013  •  Jan Kubice  •  31

Již víc než rok vazebně stíhaný poslanec David Rath (před obviněním z korupce ČSSD) prý věděl, že represivní složky českého státu pod velením ministra vnitra Jana Kubiceho půjdou po dnes již padlém premiérovi Petru Nečasovi. "Osobně jsem tušil, že si vyberou Nečase přes paní Nagyovou. Po svém uvěznění jsem jí proto napsal dopis s varováním," uvedl Rath v exkluzivním rozhovoru pro TÝDEN, v němž komentoval aféru, která otřásla českou politickou scénou.

7. červenece 2013

Martin Pecina: Neonacisty se nám podařilo rozprášit, nyní...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 7. 7. 2013  •  Jan Kubice  •  27

Praha, 7.7.2013 14:55, (ROMEA) - Kandidát na ministra vnitra v úřednické vládě Jiřího Rusnoka Martin Pecina chce zvýšit počet policistů a prosadit pro ně vyšší platy. Doplnit stavy sboru by chtěl zejména v bezpečnostně problémových oblastech. Výrazně chce zvýšit i boj proti extremismu a oživit projekt asistentů prevence kriminality, tedy pomocníků policie z řad Romů. Pecina to dnes řekl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi během diskuze s bývalými ministry vnitra Radkem Johnem a Františkem Bublanem, současný ministr Jan Kubice pozvání odmítl.

Pecina chce kvůli extremismu více policistů a zapojit romské...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 7. 7. 2013  •  Jan Kubice  •  30

Martin Pecina, který by měl v nové vládě Jiřího Rusnoka obsadit místo ministra vnitra, řekl v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi, že chce zvýšit počet policistů a také odstropovat jejich platy. Míní řešit i extremismus, přičemž by rád zapojil i placené romské pomocníky policie. V diskusi se sešel Pecina s bývalými ministry vnitra Radkem Johnem a Františkem Bublanem, současný ministr Jan Kubice pozvání odmítl.

4. červenece 2013

Piráti žádají vnitro: Dejte Snowdenovi azyl!

Zdroj Tyden.cz ze dne 4. 7. 2013  •  Jan Kubice  •  29

Pirátská strana vyzvala dopisem ministerstvo vnitra, aby nabídlo azyl v České republice Edwardu Snowdenovi, který vyzradil detaily amerického odposlechového programu Prism, sdělil místopředseda pirátů Jakub Michálek. Strana též vyzvala ministra vnitra v demisi Jana Kubiceho, aby razantně odmítl sledovací praktiky USA.

25. června 2013

Kubice: Zásah policie na úřadu vlády a jinde byl přiměřený

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 25. 6. 2013  •  Jan Kubice  •  27

Praha - Policejní zásah na úřadu vlády a v dalších institucích, jenž stál u pádu vlády Petra Nečase (ODS), byl podle názoru ministra vnitra v demisi Jana Kubiceho přiměřený. Kubice...

Kubice: Zásah policie na úřadu vlády a jinde byl přiměřený

Zdroj ČN - Z domova ze dne 25. 6. 2013  •  Jan Kubice  •  31

Praha - Policejní zásah na úřadu vlády a v dalších institucích, jenž stál u pádu vlády Petra Nečase (ODS), byl podle názoru ministra vnitra v demisi Jana Kubiceho přiměřený. Kubice...

Kubice: Zásah policie na úřadu vlády a jinde byl přiměřený

Zdroj Tyden.cz ze dne 25. 6. 2013  •  Jan Kubice  •  30

Policejní zásah na úřadu vlády a v dalších institucích, jenž stál u pádu vlády Petra Nečase (ODS), byl podle názoru ministra vnitra v demisi Jana Kubiceho přiměřený. Kubice to řekl novinářům po uzavřeném zasedání sněmovního bezpečnostního výboru, který jednání o akci přerušil. Výbor chce po ministrovi a policejním prezidentovi Martinu Červíčkovi zprávu o zásahu.

18. června 2013

Chalupa žádá od Kubiceho ujištění, že policie nejde po nikom...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 18. 6. 2013  •  Jan Kubice  •  32

Ministr životního prostředí, člen Bezpečnostní rady státu a místopředseda ODS Tomáš Chalupa požádal ministra vnitra Jana Kubiceho, aby mu sdělil, zda policie jde po některém ze zaměstnanců jeho resortu. Pokud by se ukázalo, že ano, rozváže Chalupa podle svých slov s takovým zaměstnancem okamžitě pracovní poměr.

13. června 2013

Co se stalo na Úřadu vlády? Politici nevědí, chtějí to...

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 6. 2013  •  Jan Kubice  •  30

Praha – Co přesně se stalo na Úřadu vlády a několika ministerstvech, které navštívili policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, zatím nikdo z politiků neví nebo nechce říci. Ministr vnitra Jan Kubice řekl, že zatýkání předcházelo setkání premiéra Petra Nečase (ODS) se státními zástupci a šéfem ÚOOZ. Představitelé opozičních stran proto premiéra vyzvali, aby se k policejním zásahům vyjádřil. Ministr vnitra odkázal na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, které policisty řídí. Ve sněmovně ovšem současně řekl, že by nemohl více říci, i kdyby něco věděl.

5. června 2013

Vláda kvůli amnestii zvýšila rozpočet policie o 33 milionů...

Zdroj ČN - Z domova ze dne 5. 6. 2013  •  Jan Kubice  •  28

Praha - Rozpočet policie bude letos vyšší o 33 milionů korun. Vláda dnes souhlasila s žádostí ministra vnitra Jana Kubice o navýšení, plyne z výsledků jednání uveřejněných na internetu....

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.