Index vlivu Václav Moravec - Index vlivu v politice

Václav Moravec
 
 

Sociální sítě přesunuly hospodskou debatu do veřejného prostoru, myslí si moderátor Václav Moravec

Vulgarita, agresivita a zkratkovitost. To se podle novináře, moderátora a vysokoškolského učitele Václava Moravce stává součástí veřejného prostoru. „Hůř rozlišujeme diskuzi v hospodě a ve veřejném světě,“ říká v podcastu Background ČT24. Jako hlavního viníka vidí sociální sítě. Sám na nich prý není příliš aktivní.

Václav Moravec aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Václav Moravec ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Václav Moravec ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Václav Moravec v poslední době

 

1. prosince 2022

Sociální sítě přesunuly hospodskou debatu do veřejného...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 12. 2022  •  Václav Moravec  •  5

Vulgarita, agresivita a zkratkovitost. To se podle novináře, moderátora a vysokoškolského učitele Václava Moravce stává součástí veřejného prostoru. „Hůř rozlišujeme diskuzi v hospodě a ve veřejném světě,“ říká v podcastu Background ČT24. Jako hlavního viníka vidí sociální sítě. Sám na nich prý není příliš aktivní.

31. ledna 2022

Vláda chce zvýšit televizní poplatky. Opozici vadí Václav...

Zdroj Lupa.cz ze dne 31. 1. 2022  •  Václav Moravec  •  6

Pětikoalice chce vylepšit příjmy České televize a Českého rozhlasu. Poplatky se nezvyšovaly tak dlouho, že to médiím veřejné služby komplikuje hospodaření.

9. ledna 2022

Novým šéfem České národní banky má být Vladimír Dlouhý,...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 9. 1. 2022  •  Václav Moravec  •  9

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý je podle informací České televize kandidátem prezidenta Miloše Zemana na guvernéra České národní banky. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl Moravec. Současnému guvernérovi ČNB Jiřímu...

29. října 2021

JUSTICE: Pel-mel u Moravce

Zdroj Neviditelný pes ze dne 29. 10. 2021  •  Václav Moravec  •  7

V druhé části Otázek Václava Moravce dne 24. října 2021 se probíral pravý pel-mel témat a názorů převážně k justiční problematice. Václav Moravec si k tomu přizval výjimečně vyrovnanou trojici diskutujících, nesporně způsobilých vyjadřovat se k daným námětům na úrovni: Pavla Blažka, Jakuba Michálka, Roberta Pelikána, tedy dva bývalé ministry spravedlnosti a předsedu poslaneckého klubu Pirátů.

25. května 2021

Dojde po covidu k restartu? Odpovědi hledal Fokus Václava...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 5. 2021  •  Václav Moravec  •  11

Se svými hosty Václav Moravec pravidelně diskutuje o proměnách společnosti, technologiích nebo vztahů mezi lidmi. O možném restartu myšlení, ekonomiky i životního stylu po pandemii covidu-19 nyní debatují sociolog Martin Buchtík, ekonomka Ilona Švihlíková nebo programátor a podnikatel Jakub Nešetřil. Přímý přenos z Fakulty elektrotechnické ČVUT potrvá do úterní 22. hodiny.

16. února 2021

JUSTICE: Líný, či zbabělý Ústavní soud?

Zdroj Neviditelný pes ze dne 16. 2. 2021  •  Václav Moravec  •  6

Václav Moravec oznámil v Otázkách Václava Moravce (Česká televize 14. 2. 2021), že Ústavní soud 9. 2. 2021 přijal rozhodnutí a prohlásil protiústavnost zavření obchodů. To znamená zrušení příslušného krizového opatření.

17. ledna 2021

Miliardy sem, miliardy tam. V dámské debatě u Moravce to...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 1. 2021  •  Václav Moravec  •  13

Byla to zajímavá podívaná. Václav Moravec si do svých Otázek pozval tři ženy. Více než hodinu diskutovaly o rozpočtu ČR a také se dost často dostávaly do střetů. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) hájila vládní politiku i výdaje na opatření a vysoký schodek rozpočtu před předsedkyní rozpočtové rady Evou Zamrazilovou i členkou iniciativy KoroNERV-20 Helenou Horskou, ta nedávno od Schillerové odešla.

17. října 2020

Fokus Václava Moravce o učitelích a jejich povolání

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 10. 2020  •  Václav Moravec  •  6

Kdo učí, kdo neučí, kdo učit nechce a kdo by učit neměl? Co a jak se ve školách učí a proč? A kdy si začneme všech učitelů vážit? Takové otázky položil Václav Moravec v pořadu Fokus na téma Povolání učitel z pražského Karolina. Hosty Fokusu byli například ministr školství Robert Plaga (za ANO), děkan Pedagogické fakulty UK Michal Nedělka, ekonom Jan Libich nebo profesor kybernetiky Michael Šebek.

22. září 2020

ŠAMANOVO DOUPĚ: Jistě, pane Moravče

Zdroj Neviditelný pes ze dne 22. 9. 2020  •  Václav Moravec  •  13

Už dlouho jsem neviděl ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha tak uvolněného, jako v neděli v pořadu ČT Otázky Václava Moravce. Nepatřičně uvolněného s ohledem na covidovou krizi a s ohledem na to, jak ho Václav Moravec griloval.

20. září 2020

Vojtěch přiznal, že zvažoval rezignaci. A Moravec šil do...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 9. 2020  •  Václav Moravec  •  7

Moderátor Václav Moravec se z karantény vrátil do studia pořádně v ráži. Do křesla hosta nedělních OVM usedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), od Moravce to však pořádně schytal premiér Babiš, který nechává v Moravcově pořadu čas od času svou židličku prázdnou. „Ulhat a ukřičet,“ taková je přitom podle Moravce Babišova strategie v boji s virem. Co na to Vojtěch? Babiše hájil. Sám však otevřeně přiznal, že během letošního hektického roku nejednou myslel na rezignaci.

13. září 2020

Prymula: Druhá vlna je tu, Češi nemají měsíc chodit na...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 9. 2020  •  Václav Moravec  •  12

V České republice je druhá vlna koronavirové epidemie. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to v neděli řekl vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Za 14 dnů až tři týdny může podle něj být v nemocnicích stejný počet hospitalizovaných jako na jaře. Pokud by se nákaza šířila tak explozivně jako dosud, nemocnice se mohou dostat na limity kapacity vyhrazených lůžek pro pacienty s covidem-19. Pokud by se nedělala žádná opatření, na limitní kapacitě by české nemocnice mohly být na konci října, uvedl. Moderátor debaty Václav Moravec do debaty přišel s respirátorem.

3. září 2020

Otázky Václava Moravce budou přes telemost, úterní Fokus ČT...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 3. 9. 2020  •  Václav Moravec  •  9

Česká televize příští úterý neodvysílá pořad Fokus Václava Moravce. O nedělní diskuzní pořad diváci televize nepřijdou, debata bude probíhat zprostředkovaně pomocí telemostu. Václav Moravec a další zaměstnanci ČT jsou v preventivní karanténě kvůli hlavní hygieničce Jarmile Rážové, která byla pozitivně testována na koronavirus.

Koronavirus ONLINE: 650 případů za den v ČR. Nakazil se i...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 9. 2020  •  Václav Moravec  •  7

Česko hlásí 425 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 25 773 lidí, vyléčených je 18 326 a aktuálně nakažených je pak 7022. Za středu přibylo rekordních 650 případů, je to nejvíc od začátku epidemie. Koronavirem se nakazila i hlavní hygienička Jarmila Rážová, pozitivně vyšel test i šéfovi zdravotnických statistik Ladislavu Duškovi, který s ní byl v kontaktu. V karanténě skončil kvůli Rážové i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), jeho první test byl negativní. Do karantény šel dobrovolně i moderátor České televize Václav Moravec, v jehož pořadu byla v neděli Rážová hostem. Premiér Andrej Babiš (ANO) se s ní také setkal, izolaci mu ale hygienici nenařídili. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

21. červenece 2020

SPOLEČNOST: Mediokracie vs. Vox populi – vox Dei

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 21. 7. 2020  •  Václav Moravec  •  9

Česko-televizní moderátor Václav Moravec nedávno v jakémsi médiu komusi odpovídal na jakési otázky. Podle toho, co jsem se o tom dozvěděl, tak jedna z těch otázek se týkala Rady České televize.

23. června 2020

POLITIKA: Babiš má také svá práva

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 23. 6. 2020  •  Václav Moravec  •  8

V Otázkách VM se široce rozebíral výsledek hlasování Evropského parlamentu o střetu zájmů Andreje Babiše. Václav Moravec označil Babiše za oligarchu.

7. ledna 2020

JUSTICE: Všehochuť u Moravce

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 7. 1. 2020  •  Václav Moravec  •  11

Převažující část prvních „Otázek“ letošního roku zasvětil Václav Moravec všehochuti problémů vězeňství, justice, státního zastupitelství i legislativní tvorby. Sestava hostů, které si mág mediálního ovlivňování přizval, slibovala hodnotný zážitek.

9. října 2018

GLOSA: Letem mediálním světem

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 9. 10. 2018  •  Václav Moravec  •  11

V České televizi se již definitivně zbláznili. A Václav Moravec tomu ve svých Otázkách velí. Pozvat si do nedělní debaty tak „pestrou“ paletu diskutérů, jako byli Radičová, Dvořáková a Pithart, aby si povídali o demokracii a populismu, to fakt nevymyslíš.

30. září 2018

Moravec si v ČT rýpl: „KSČM je na historickém dnu.“ Čím...

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 9. 2018  •  Václav Moravec  •  14

Volby klepou na dveře, po slabých 7,76 procentech KSČM ve sněmovních volbách panují mezi komunisty obavy, zda bude pokračovat odliv jejich voličů. Vojtěch Filip věří, že nikoli. Moderátor Václav Moravec ve svém pořadu upozornil: „Jste na historickém dnu.“ A tázal se Filipa, zda KSČM může přitížit i podpora vzniku menšinové vlády ANO a ČSSD. Zbyněk Stanjura (ODS) si rýpl, že komunisté jsou vlastně třetí vládní strana. „Vystřídali lidovce, klobouk dolů,“ říkal.

28. března 2018

Moravec na Tháliích? Bál se, že bude bit, tvrdí Ostrý jazyk...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 3. 2018  •  Václav Moravec  •  14

Dlouholetý moderátor politicko-publicistických pořadů změnil kolbiště a zhostil se moderování Cen Thálie. Jak se Václav Moravec (43) v netradičním prostředí líbil jazykové lektorce Janě Postlerové (74)?

26. března 2018

Moderátor Thálií Moravec: Nezvládl ukočírovat hosta, hrozila...

Zdroj Blesk.cz ze dne 26. 3. 2018  •  Václav Moravec  •  13

Přímý přenos je vždy ošidný, jelikož se nikdy nedá přes veškeré plánování a zkoušení dopředu odhadnout, co vše se v něm může stát. A hlavně pokazit. I zkušený moderátor Václav Moravec (43) se během sobotního udílení cen Thálie pořádně zapotil. Jeden z oceněných totiž svůj proslov protáhl natolik, že byl přenos delší, než měl být. Stačilo velmi málo a Moravec by za to vyfasoval pokutu!

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.