Index vlivu Alena Hanáková - Index vlivu v kultuře

 
 

Odcházení ministra kultury. Neobávám se, že mé úsilí přijde vniveč, říká Daniel Herman

Čtvrtým rokem ve funkci chystá Daniel Herman (KDU-ČSL) své odcházení. Délkou svého působení je na tomto postu výjimkou. Jiří Balvín byl ministrem kultury půl roku, Alena Hanáková necelé dva roky, Jiří Besser rok a půl a Helena Třeštíková jen patnáct dní. Jak Daniel Herman nahlíží na své úspěchy a prohry? Rozhovor s ministrem vedl pro pořad Kultura+ Petr Vizina.

Alena Hanáková aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Alena Hanáková ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Alena Hanáková ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Alena Hanáková v poslední době

 

6. listopadu 2017

Odcházení ministra kultury. Neobávám se, že mé úsilí přijde...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 11. 2017  •  Alena Hanáková  •  116

Čtvrtým rokem ve funkci chystá Daniel Herman (KDU-ČSL) své odcházení. Délkou svého působení je na tomto postu výjimkou. Jiří Balvín byl ministrem kultury půl roku, Alena Hanáková necelé dva roky, Jiří Besser rok a půl a Helena Třeštíková jen patnáct dní. Jak Daniel Herman nahlíží na své úspěchy a prohry? Rozhovor s ministrem vedl pro pořad Kultura+ Petr Vizina.

28. března 2017

Strach z převratu i otrava těla: „Nečasova“ ministryně...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 3. 2017  •  Alena Hanáková  •  9

V roce 2011 vystřídala Jiřího Bessra v křesle ministra kultury. Alena Hanáková, tehdy nominantka STAN a TOP 09, nastupovala v politicky velmi nestabilní době. Nástup na ministerstvo se jí příliš mediálně nevydařil. Neuměla vysvětlit podobu a účel církevních restitucí a úplně nezvládla ani situaci okolo odvolání tehdejšího šéfa Národního divadla.  Jako žena prý ale necítila od mužů příliš podpory. V otevřeném rozhovoru pro Blesk.cz se dnešní místostarostka Vizovic rozpovídala o rychlém pádu vlády Petra Nečase, co tomu říkali v Polsku, i jak se vládní angažmá podepsalo na jejím zdraví. 

15. prosince 2014

NKÚ: Ministerstvo kultury chybovalo v poskytování dotací

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 15. 12. 2014  •  Alena Hanáková  •  29

Praha - Ministerstvo kultury nedodržovalo vlastní pravidla pro poskytování dotací na kulturní akce. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad. Dotace poskytovalo šest různých odborů ministerstva a tři samostatná oddělení. Organizační složky ale nepostupovaly jednotně. Resort také nevytvořil rovné podmínky pro všechny žadatele. Nejvyšší kontrolní úřad objevil nedostatky u dotací za 15,5 milionu korun. Kontroly se týkaly let 2011 až 2013, kdy resort vedli postupně Jiří Besser, Alena Hanáková (oba za TOP 09) a Jiří Balvín (ve vládě Jiřího Rusnoka).

1. listopadu 2014

MfD: Hanáková ve Vizovicích vyhrála volby, starostkou ale...

Zdroj ČN - Z domova ze dne 1. 11. 2014  •  Alena Hanáková  •  15

Vizovice (Zlínsko) - Exministryně kultury Alena Hanáková vyhrála jako lídr hnutí Nezávislí pro Vizovice volby, starostkou se však nestane. Na tomto postu ji nechce ANO, se kterým Nezávislí...

24. června 2014

Vedení Národní galerie se brzy ujme historik umění Jiří Fajt

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 24. 6. 2014  •  Alena Hanáková  •  19

Praha - Historik umění Jiří Fajt se na přelomu června a července pravděpodobně ujme funkce ředitele Národní galerie v Praze. Ministerstvo kultury, které galerii zřizuje, přesný termín dosud neuvedlo, odkazuje ale na předchozí ujednání. Ředitelem Fajta jmenovala již před rokem tehdejší ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09 a STAN), její nástupce Jiří Balvín stanovil po několika odkladech termín nástupu Fajta na letošní 1. červenec.

31. prosince 2013

Divadlo a opera: Událostí roku bylo odvolání ředitele Jana...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 31. 12. 2013  •  Alena Hanáková  •  20

Nový rok 2013 začal smutně i slibně: 7. ledna zemřela jedna z nejlepších českých hereček Jiřina Jirásková, jejíž odchod provázela nechutná bulvární kampaň pokračující i po její smrti, 30. ledna jmenovala ministryně kultury Alena Hanáková ředitelem pražského Národního divadla (ND) na šest let Jana Buriana.

27. prosince 2013

Kroky obou ministrů kultury letos budily rozpaky i kritiku

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 27. 12. 2013  •  Alena Hanáková  •  19

Praha - Na ministerstvu kultury se v letošním roce vystřídali dva ministři. Po kritizované Aleně Hanákové (TOP 09 a STAN), která sama odstoupila ještě před demisí celé Nečasovy vlády,...

Kroky obou ministrů kultury letos budily rozpaky i kritiku

Zdroj ČN - Z domova ze dne 27. 12. 2013  •  Alena Hanáková  •  18

Praha - Na ministerstvu kultury se v letošním roce vystřídali dva ministři. Po kritizované Aleně Hanákové (TOP 09 a STAN), která sama odstoupila ještě před demisí celé Nečasovy vlády,...

Kroky obou ministrů kultury letos budily rozpaky i kritiku

Zdroj ČN - Kultura ze dne 27. 12. 2013  •  Alena Hanáková  •  17

Praha - Na ministerstvu kultury se v letošním roce vystřídali dva ministři. Po kritizované Aleně Hanákové (TOP 09 a STAN), která sama odstoupila ještě před demisí celé Nečasovy vlády,...

21. listopadu 2013

Komise netušila, že o ní Fajt neví

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 21. 11. 2013  •  Alena Hanáková  •  21

Praha – Dvanáctičlenná komisi odborníků, která se má zabývat budoucností Národní galerie, dnes zasedla k první schůzce. Komisi sestavil ministr kultury v demisi Jiří Balvín, a to bez konzultace s Jiřím Fajtem, který se má 1. ledna ujmout funkce ředitele. Do této pozice ho jmenovala bývalá ministryně kultury Alena Hanáková, a to těsně před odchodem z vedení ministerstva a k velké nelibosti současného ministra Jiřího Balvína.

22. září 2013

Gazdík: Nějaké chyby se staly. Proto musíme v politice zůstat

Zdroj Tyden.cz ze dne 22. 9. 2013  •  Alena Hanáková  •  22

UVNITŘ ANKETA. V Nečasově vládě obsadilo hnutí Starostové a nezávislí (STAN) jen resort kultury. A oba ministři, Jiří Besser i Alena Hanáková, odcházeli s ostudou. Šéf hnutí a lídr společné kandidátky s TOP 09 ve Zlínském kraji Petr Gazdík chyby přiznává, ale mluví o nich jako o "zkušenosti".

13. srpna 2013

Ředitelem Národní galerie bude Fajt

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 13. 8. 2013  •  Alena Hanáková  •  19

Ředitelem Národní galerie v Praze bude od 1. ledna příštího roku historik umění Jiří Fajt. Ministr kultury Jiří Balvín to řekl po jejich dnešní schůzce. Balvín tak potvrdil rozhodnutí své předchůdkyně Aleny Hanákové (TOP 09 a STAN), které původně zpochybňoval.

Jiří Fajt Národní galerii povede od září, ředitelem bude od...

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 13. 8. 2013  •  Alena Hanáková  •  19

Praha - Ředitelem Národní galerie v Praze bude od prvního ledna příštího roku Jiří Fajt. Ministr kultury Jiří Balvín dnes potvrdil rozhodnutí své předchůdkyně Aleny Hanákové (TOP 09 a STAN), které původně zpochybňoval. Hanáková Fajta jmenovala již k prvnímu září, dnes se však Balvín s Fajtem dohodli, že pracovat začne sice skutečně od září, ale do funkce ředitele nastoupí až k začátku příštího roku.

30. červenece 2013

Ombudsman: Magistrát chyboval, když schválil demolici na...

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 30. 7. 2013  •  Alena Hanáková  •  19

Praha - Podle veřejného ochránce práv pražský magistrát chyboval, když schválil demolici domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Město se podle něj mělo řídit odbornými stanovisky Národního památkového ústavu. Historickou budovu v centru Prahy má navzdory kritice nahradit nový dům s kancelářemi a podzemními garážemi. Nepřímo to umožnila bývalá ministryně kultury Alena Hanáková, která rozhodla, že stavba nebude památkově chráněná.

10. červenece 2013

Správný muž ve špatnou dobu? Fajt Národní galerii nemá jistou

Zdroj ČT24 - Kultura ze dne 10. 7. 2013  •  Alena Hanáková  •  19

Praha - Vratká je židle čerstvého ředitele Národní galerie Jiřího Fajta. Uznávaný kurátor na ní sedí sotva týden. Ministryně kultury v demisi Alena Hanáková ho jmenovala těsně před odchodem z funkce, jejímu nástupci Jiřímu Balvínovi ale vadí, že Fajt byl do šéfovského křesla dosazen bez soutěže.

9. červenece 2013

Vyjádření odborníků: Jiří Fajt to bude mít těžké, nikdo mu...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 9. 7. 2013  •  Alena Hanáková  •  21

Ministryně kultury v demisi Alena Hanáková se na poslední chvíli rozhodla jmenovat historika umění Jiřího Fajta novým generálním ředitelem pražské Národní galerie.

8. červenece 2013

Odboráři: Fajta by měla odvolat ještě Hanáková. Balvín se s...

Zdroj IHNED.cz ze dne 8. 7. 2013  •  Alena Hanáková  •  18

Odboráři v pondělí vystoupili proti jmenování Jiřího Fajta do čela Národní galerie. Požadují, aby Fajta odvolala ještě stávající ministryně kultury Alena Hanáková, která jej jmenovala minulý čtvrtek. Hanáková ani její nástupce Jiří Balvín prozatím schůzku s odboráři nechystají.

5. červenece 2013

Komentář: Novému řediteli Národní galerie Fajtovi lze...

Zdroj IHNED.cz ze dne 5. 7. 2013  •  Alena Hanáková  •  19

Páteční krok ministryně kultury v demisi Aleny Hanákové, která do čela Národní galerie jmenovala kunsthistorika Jiřího Fajta, je z mnoha důvodů nešťastný. Nejenom proto, že strany TOP 09 a STAN tím při odchodu své ministryně de facto přiznávají, že při spravování české kultury selhaly.

4. červenece 2013

Ředitelem Národní galerie byl jmenován Jiří Fajt

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 7. 2013  •  Alena Hanáková  •  18

Praha - Ministryně kultury v demisi Alena Hanáková, ještě před skončením svého působení, stihla udělat další poměrně závažné rozhodnutí. Dnes jmenovala generálním ředitelem Národní galerie (NG) historika umění Jiřího Fajta. Fajt, který v současnosti působí na univerzitách v Lipsku a v Berlíně, se funkce ujme od září. Ovšem budoucí ministr kultury Jiří Balvín označil jmenování ředitele Národní galerie těsně před koncem vlády za nevhodné. Chce to po svém nástupu prošetřit. Naopak sám Fajt vidí své jmenování jako odborné a nepolitické. Je připraven se funkce od 1. září ujmout. Při jmenování byly podle něj zváženy jeho odborné kvality a kompetence.

Národní galerie bude mít nového ředitele. Stane se jím...

Zdroj IHNED.cz ze dne 4. 7. 2013  •  Alena Hanáková  •  20

Ministryně kultury v demisi Alena Hanáková jmenovala generálním ředitelem Národní galerie Jiřího Fajta. Historik umění a bývalý ředitel Starých sbírek Národní galerie se ujme funkce v září. Jako nevhodný označil krok Hanákové její nástupce Jiří Balvín, chce ho proto prověřit.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.