Index vlivu Tomáš Halík - Index vlivu v kultuře

 
 

Katolický kněz, teolog, religionista a sociolog náboženství

 
 

POLEMIKA: Halíkova chabá argumentace

Replika Tomáše Halíka na můj text, kterým jsem reagoval na jeho článek v Lidových novinách (z 13. 10. 2018), v němž napadl prof. Piťhu a jeho letošní svatováclavské kázání, je chudá svým obsahem, ale o to agresivnější v osobních útocích.

 
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Články, kde se vyskytuje Tomáš Halík v poslední době

 

15. listopadu 2018

POLEMIKA: Halíkova chabá argumentace

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 15. 11. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Replika Tomáše Halíka na můj text, kterým jsem reagoval na jeho článek v Lidových novinách (z 13. 10. 2018), v němž napadl prof. Piťhu a jeho letošní svatováclavské kázání, je chudá svým obsahem, ale o to agresivnější v osobních útocích.

31. října 2018

Piťhovo kázání byla hororová fikce. Církvi přísluší pokora,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 31. 10. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Slova z kázání monsignora Petra Piťhy rezonují ve společnosti i měsíc poté. Podle katolického kněze Tomáše Halíka měl Piťha svá slova uveřejnit spíše na proruských bulvárních webech. „Podobná vystoupení přitahují antisemity,“ říká Halík v rozhovoru pro iDNES.cz. S ohledem na skandály sexuálního zneužívání by podle něj měli být kněží pokorní.
    Další články k tématu:
  • Kardinál Duka podpořil kněze Piťhu, který kázal proti homosexuálům
  • Ženská lobby podala trestní oznámení na kněze Piťhu za šíření poplašné zprávy
  • Homosexuálové budou vládnout, kázal kněz Piťha ve svatovítské katedrále
  • Aktivistka s trnovou korunou narušila Dukovu mši v katedrále sv. Víta
  • Nebudeme financovat gender neziskovky, odmítají kritici Istanbulskou úmluvu

25. října 2018

SPOLEČNOST: Piťhovo kázání jako katalyzátor naší doby

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 25. 10. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Letošní svatováclavské kázání prof. Piťhy sice vyvolalo řadu ostrých reakcí a nepřátelských komentářů, ty však nepřicházely od špiček katolické hierarchie nebo od řadových katolíků. Na prof. Piťhu agresivně útočí aktivisté progresivistické skupiny liberálních demokratů v čele s – jak se v Lidových novinách 13. 10. 2018 podepsal – knězem, teologem, psychologem a sociologem Tomášem Halíkem.

18. října 2018

SPOLEČNOST: Cti otce svého a matku svou...

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 18. 10. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Nerad čtu na poslední straně prvního sešitu sobotního vydání LN slova připomínající diskriminaci z důvodu věku. O prezidentu republiky zde (ostatně jako obvykle) píše Jiří Hanák jako o „mstivém starci“ a Tomáš Halík o kázání Petra Piťhy jako o projevu „zřejmé ztráty soudnosti“ omluvitelné „vysokým věkem“.

30. srpna 2018

Halík vyzval latinskoamerickou církev k obraně papeže...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 30. 8. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Katolická církev se podle kněze a teologa Tomáše Halíka nachází v kritickém okamžiku svých dějin a potřebuje dalekosáhlou reformu. Halík před svým odletem do Brazílie vyzval latinskoamerickou církev k obraně papeže Františka a jeho reformních snah. Český teolog, který je nositelem prestižní Templetonovy ceny, o tom dnes informoval v souvislosti se svým zářijovým přednáškovým turné po Brazílii.

9. srpna 2018

Halík sepsul populisty i strašení uprchlíky. „Zvoní mu...

Zdroj Blesk.cz ze dne 9. 8. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Mezi katolickým knězem Tomášem Halíkem a Pražským hradem se rozhořel další konflikt. Halík patří mezi hlasité kritiky prezidenta Miloše Zemana. A ač tentokrát jeho jméno přímo nevyslovil, pustil se do politiků, kteří straší uprchlíky, i když u nás žádní nejsou. A kteří nejsou ochotni přijmout byť jediného migranta. Na jeho varování před populismem ostře zareagoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

7. srpna 2018

Babišovi jde jen o hlasy, státník se umí postavit většině,...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 7. 8. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Babišovi jde jen o hlasy lidí a o to, co lidé chtějí, státník se na rozdíl od populisty dovede lidem postavit, Masaryk a Havel taky šli proti většinovému názoru, prohlásil katolický kněz a univerzitní profesor Tomáš Halík. Podle něj nemůžeme vytvářet bublinu etnické čistoty, je třeba řešit, jak se o uprchlíky postaráme. Dodává, že se lidé cítí zneuznaní, mají pocit, že je nikdo nebere vážně, a tito lidé nyní začínají elity nenávidět, svoboda je totiž náročný úkol a mnoho Čechů to zaskočilo, představovali si ji jako zvíře vypuštěné z klece, nepochopili však, že je spojena s odpovědností.

7. června 2018

Od některých křesťanů slýchám, ať se smažím v pekle....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 7. 6. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Pohoršení nad hrou Naše násilí a vaše násilí plyne z nepochopení, Ježíš tam muslimku neznásilňuje, tvrdí katolický kněz Tomáš Halík. Představení je podle něj protestem proti světu plnému násilí. Jak někdo může tvrdit, že nejde o znevažování náboženských symbolů, když v případě karikatur proroka Mohameda mluvil o laciné provokaci, oponuje mu v duelu bývalý diplomat Michael Žantovský. Podle něj žijeme ve světě kulturních válek. Oba odmítají reakci lidí, kteří se snažili představení zmařit. Pěkně děkuju za tyhle obránce křesťanství, kolik z nich asi zná desatero, ptá se Halík.

6. června 2018

Halík: Někdo mě může zavraždit, počítám s tím. Řekl i...

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 6. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Vysokoškolský pedagog a katolický kněz Tomáš Halík je známý jako člověk, který se nebojí říct nepopulární a menšinový názor. Jeho komentáře mnohdy vyvolávají tak bouřlivé reakce, že Halík vnitřně počítá s tím, že by kvůli nim mohl být zavražděn. Podle něj to souvisí s rolí proroka-kritika, kterou si sám vybral. Strach ale nemá, protože jak říká, je v božích rukách. Halík to řekl v rozhovoru pro Info.cz

31. května 2018

SPOLENOST: Kdybychom neměli Halíka...

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 31. 5. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Tomáš Halík je prezidentem České křesťanské akademie a duchovním správcem farnosti u nejsv. Salvátora v Praze. Suma sumárum osobou nemající přímý politický vliv.

To že byl život? Nepřehlédnutelný kněz Tomáš Halík slaví 70...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 5. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Patří mezi nejvýraznější intelektuály českého veřejného života. Někdejší poradce Václava Havla, profesor Univerzity Karlovy a dlouholetý duchovní správce její akademické farnosti se angažuje v obrodě církve, dialogu mezi náboženstvími či v komunikaci mezi věřícími a ateisty. Svými názory ovlivňuje politiku a mnohdy rozděluje společnost. Tomáš Halík v pátek oslavuje sedmdesáté narozeniny. Česká televize tento týden představila nový dokumentární film Tomáš Halík: Dialogy se světem.

30. května 2018

Kněz Tomáš Halík o vagině a znásilnění: Pochopil jsem to!

Zdroj Blesk.cz ze dne 30. 5. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Herců, kteří se při hře Naše násilí a vaše násilí promenádovali na jevišti nazí, jedna z žen vytáhla z vaginy státní vlajku a součástí představení bylo i znásilnění muslimky Ježíšem, se zastal katolický kněz Tomáš Halík! Podle něj hra ukazuje, v jak šíleném světě žijeme.

25. března 2018

Konflikt v církvi: Duka vs. Halík aneb Katolíci vzor 2018

Zdroj Tyden.cz ze dne 25. 3. 2018  •  Tomáš Halík  •  5

Pro římské katolíky jsou největším svátkem roku Velikonoce, slaví je ale pořád méně věřících. V roce 1991 se k největší církvi v zemi hlásilo 40 procent obyvatel, v roce 2001 už jen 27 a nyní 10 procent. V jaké kondici je dnešní církev? A jak vnímá rozpory v kléru, například mezi Tomášem Halíkem a Dominikem Dukou?

Halík: S Dukou si rozumíme. Až na vztah církve k moci

Zdroj Tyden.cz ze dne 25. 3. 2018  •  Tomáš Halík  •  4

Teolog, filozof, profesor Univerzity Karlovy a kněz pražské Akademické farnosti u Nejsvětějšího Salvátora Tomáš Halík (69) ve velikonočním rozhovoru pro časopis TÝDEN hovoří o vztahu k českému arcibiskupovi, kardinálu Dominiku Dukovi, o budoucnosti českých katolíků i o "křesťanských tradicích", k nimž se v čase uprchlické krize kdekdo hlásí.

18. února 2018

Halík, Höschl a Kysela: Přímá demokracie by byla diktaturou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 2. 2018  •  Tomáš Halík  •  5

Liberální demokracie se dostala na okraj srázu. Nikoli poprvé je charakterizován změnou přívlastku – z liberální se může stát přímá. Ústavní právník Jan Kysela je však přesvědčen, že by to vedlo k zásadnímu posunu – snad až k vládě jakobínského stylu, která by sice byla vládou většiny, ale zároveň byla totalitní. Psychiatr Cyril Höschl se domnívá, že spíše než taková změna by české společnosti pomohl výcvik v kritickém myšlení a také schopnost dodatečně ocenit změny, které přišly po roce 1989. Jan Kysela, Cyril Höschl a také filozof a teolog Tomáš Halík byli hosty Otázek Václava Moravce v diskusi o demokracii v české společnosti.

22. ledna 2018

ROZHOVOR: Drahoš se nejspíš nebude bránit migraci

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 22. 1. 2018  •  Tomáš Halík  •  5

Podle kněze a teologa Tomáše Halíka padl v prvním kole voleb mýtus neporazitelného Zemana. „Nadcházející zápas dvou kultur – džetlmenství a barbarství – ukáže nám samým i světu, jaká je kvalita našeho národa, zač Češi stojí a jakou budoucnost si zaslouží,“ uvedl Halík. Co o těch slovech míníte?

20. ledna 2018

Ovčáček zahořel pro Havla a neštítí se ani Halíka. Kvůli...

Zdroj Blesk.cz ze dne 20. 1. 2018  •  Tomáš Halík  •  5

Někoho takové spojení pobouří a možná i znechutí, ale v závěru prezidentské kampaně se zřejmě dočkáme ledasčeho. Mluvčí Hradu a finalisty prezidentské volby Jiří Ovčáček nově sdílí na sociálních sítích fotky prezidenta Václava Havla a jeden jeho 20 let starý citát. Hodí se mu totiž proti soupeři Miloše Zemana Jiřímu Drahošovi. Co na tom, že ho Havel v Lánech řekl v rozhovoru s katolickým knězem Tomášem Halíkem, za kterého jinak Ovčáček neztratí vlídného slova.

15. listopadu 2017

„Hulvátství,“ ohradil se Duka proti kritice za dopis...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 11. 2017  •  Tomáš Halík  •  5

Dopis, ve kterém gratuloval Dominik Duka šéfovi SPD Tomiu Okamurovi k úspěchu ve volbách, rozvířil velké emoce. A to i přesto, že Duka gratuloval všem předsedům stran, které se dostaly do Sněmovny. Naposledy to kardinál schytal od profesorů Martina C. Putny a Tomáše Halíka. Sám Duka se proti kritice ohradil s tím, že demokracie má být debatou, nikoliv hulvátstvím.

18. října 2017

Osobnosti píší papeži. Zastávají se ho před kritiky, kteří...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 18. 10. 2017  •  Tomáš Halík  •  5

Několik desítek signatářů a stovky podporovatelů má otevřený dopis na podporu papeže Františka. Inicioval ho teolog, profesor Karlovy univerzity Tomáš Halík. Reaguje na kritiku papeže od skupiny konzervativních katolíků. Obvinili ho z šíření kacířství za některá stanoviska týkající se manželství.

25. srpna 2017

Halík: Kmotry rozdělení byly temné figury Mečiar a Klaus,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 8. 2017  •  Tomáš Halík  •  5

Teolog a filozof Tomáš Halík, prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, vysokoškolská učitelka Monika MacDonagh Pajerová, bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič a historik Jan Rychlík. ČT24 se ptá osobností, jak hodnotí rozdělení Československa po pětadvaceti letech.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.