Index vlivu Pavel Mertlík - Index vlivu v politice

Pavel Mertlík
 
 

Ekonom, bývalý ministr financí

 
 

Zemřel exministr Ivo Svoboda

Minulý týden zemřel ve věku 68 let někdejší ministr financí ve vládě premiéra Miloše Zemana Ivo Svoboda. Post ministra zastával v letech 1998 až 1999, kdy jej nahradil Pavel Mertlík.

Pavel Mertlík aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Pavel Mertlík ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Pavel Mertlík ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Pavel Mertlík v poslední době

 

1. března 2017

Zemřel exministr Ivo Svoboda

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 1. 3. 2017  •  Pavel Mertlík  •  17

Minulý týden zemřel ve věku 68 let někdejší ministr financí ve vládě premiéra Miloše Zemana Ivo Svoboda. Post ministra zastával v letech 1998 až 1999, kdy jej nahradil Pavel Mertlík.

31. srpna 2015

Premiérův poradce Mertlík: Růst bude pokračovat. Můžeme...

Zdroj IHNED.cz ze dne 31. 8. 2015  •  Pavel Mertlík  •  19

V současnosti se hodně investuje a dohání to, co se roky zanedbávalo, říká o hospodářskému růstu ekonom Pavel Mertlík. Podle něj bude růst pokračovat a to je správný čas pro cestu k vyrovnanému rozpočtu. Můžeme zvyšovat daně, řekl týdeníku Ekonom poradce premiéra Sobotky Mertlík.

2. února 2015

Novým rektorem Škoda Auto Vysoké školy se stal exministr...

Zdroj IHNED.cz ze dne 2. 2. 2015  •  Pavel Mertlík  •  19

Bývalý místopředseda vlády a ministr financí Pavel Mertlík je novým rektorem Škoda Auto Vysoké školy. Ve funkci nahradil Petra Šulce, který zůstává prorektorem. Mertlík má škole pomoci s rozvojem.

22. ledna 2015

Rektorem Škoda Auto Vysoké školy bude od února Pavel Mertlík

Zdroj ČN - Z domova ze dne 22. 1. 2015  •  Pavel Mertlík  •  22

Mladá Boleslav - Ekonom, někdejší ministr financí Pavel Mertlík bude od 1. února rektorem Škoda Auto Vysoké školy. Třiapadesátiletý Mertlík vystřídá dosavadního rektora Petra Šulce,...

11. ledna 2015

Levná ropa i slabší euro táhnou českou ekonomiku nahoru

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 1. 2015  •  Pavel Mertlík  •  24

Praha – K současnému růstu české ekonomiky přispěly hlavně vnější faktory, shodují se ekonomové. A právě tyto vnější vlivy jako především prudký pokles ceny ropy, ale i ekonomický vývoj eurozóny nebo kurz eura vůči dolaru, vedou zároveň k poklesu české inflace. "Možná budeme mít inflační čísla, která budou minus několik desetinek,"nevyloučil Tomáš Holub z centrální banky, že by i Česko mohlo vstoupit do deflace. Deflace ale nemusí být takový strašák, jak se na první pohled zdá a přichází-li zvenku, může naopak ekonomiku stimulovat, upozornil ekonom Pavel Mertlík.

16. červenece 2014

Ztrapněné Česko, fraška s eurokomisařem: Sobotkova vláda to...

Zdroj Blesk.cz ze dne 16. 7. 2014  •  Pavel Mertlík  •  26

Sobotkova vláda se stále nedokázala domluvit na českém kandidátovi na eurokomisaře. Proti sobě stojí hlavně kandidáti ČSSD a ANO - exministr financí Pavel Mertlík a ministryně Věra Jourová. Za tyhle dohady to však dostává vládní koalice pořádně "sežrat" od opozice - mluví se o frašce, ostudě, divadlu, které nám v Evropě ublíží...

14. červenece 2014

Noční přetahovaná

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 14. 7. 2014  •  Pavel Mertlík  •  22

Jde o to, koho nominuje Česko na eurokomisaře. Boj se vede hlavně mezi Ano a ČSSD, přičemž momentálně má ANO takřka dvojnásobné preference než sociální demokraté. Pavel Telička, stigmatizovaný tím, že není zapletený do stranických kliček, vypadl ze hry. Následuje bé mužstvo. Vyhraje v úterní přetahované Věra Jourová nebo Pavel Mertlík?

11. červenece 2014

Premiér: Rád bych příští týden jel do Bruselu s jedním jménem

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 11. 7. 2014  •  Pavel Mertlík  •  27

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce, aby se koalice příští týden shodla na jménu kandidáta na nového českého eurokomisaře. Sociální demokracie i nadále trvá na svém kandidátovi, kterým je bývalý ministr financí Pavel Mertlík. ANO nově nominovalo ministryni pro místní rozvoj Věru Jourovou. O nominaci bude v pondělí jednat koaliční rada.

Sobotka chce eurokomisaře už příští týden. Telička to nebude

Zdroj Tyden.cz ze dne 11. 7. 2014  •  Pavel Mertlík  •  22

Čerstvý europoslanec Pavel Telička už není kandidátem hnutí ANO na eurokomisaře, hnutí teď sází na ženskou kartu, totiž ministryni pro místní rozvoj. Informovala o tom Mladá fronta Dnes a televizi Nova to prý potvrdil šéf hnutí Andrej Babiš. "My navrhujeme paní Jourovou," oznámil. Je to údajně reakce na návrh ČSSD, která podle Babiše místo ekonoma Pavla Mertlíka nově navrhuje současného eurokomisaře Štefana Füleho. ČSSD to však nepotvrdila.

29. června 2014

POLITIKA: Hledá se komisař

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 29. 6. 2014  •  Pavel Mertlík  •  25

Koalice se dosud neshodla a hledání českého eurokomisaře pokračuje. Ve hře jsou především nominanti ČSSD Pavel Mertlík, ANO Pavel Telička a KDU-ČSL Zuzana Roithová. Jediné, v čem našly vládní strany společnou řeč, je portfolio, o které by Česká republika v Bruselu stála: mělo by se týkat některého z aspektů hospodářství a volného trhu.

10. června 2014

Volba eurokomisaře? Koalice se stále pře

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 10. 6. 2014  •  Pavel Mertlík  •  24

Praha – Ve výběru jména nového českého eurokomisaře budou mít hlavní slovo lidovci, kteří jsou středovou sílou mezi kandidátem hnutí ANO Pavlem Teličkou a nominantem sociálních demokratů Pavlem Mertlíkem. Na setkání s novináři to včera připustil kandidát ČSSD, exministr financí a rektor Bankovního institutu Pavel Mertlík.

9. června 2014

Kvalifikace potřebné na trhu práce nelze předvídat, řekl...

Zdroj ČN - Z domova ze dne 9. 6. 2014  •  Pavel Mertlík  •  23

Praha - Předvídat kvalifikace potřebné pro trh práce není možné, myslí si ekonom Pavel Mertlík. Odhadovat vývoj potřeb zaměstnavatelů desítky let dopředu je nemožné, zaměstnanci...

5. června 2014

Ani Telička, ani Mertlík, ani Roithová. Hledání eurokomisaře...

Zdroj IHNED.cz ze dne 5. 6. 2014  •  Pavel Mertlík  •  24

Proti Teličkovi hovoří především jeho minulost lobbisty, kvůli které je nepřijatelný pro socialisty i pro KDU-ČSL. Nevýhodu má i kandidát ČSSD Pavel Mertlík. Kromě odporu ze strany ANO má soupeře ještě o patro výš - v prezidentu Miloši Zemanovi.

2. června 2014

Mertlík: Pokud ČR nevyjedná ekonomické portfolio, pak bych...

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 6. 2014  •  Pavel Mertlík  •  25

Praha – Kandidát ČSSD na post eurokomisaře Pavel Mertlík by v Evropské komisi upřednostňoval nějaké ekonomické portfolio. To je prý také záměr premiéra Bohuslava Sobotky, aby ČR takovou oblast pro svého eurokomisaře vyjednala. Pokud by se to ale nepodařilo, pak je prý otázka, zda by byl Mertlík vhodným kandidátem. "Asi by nebylo dobré, kdybych byl eurokomisařem pro nějaký obor, který je úplně mimo mé životní zkušenosti a sféru zájmů," uvedl Mertlík v Interview ČT24. Ekonomických resortů, které pro ČR připadají do úvahy, je podle něj zhruba šest nebo sedm.

30. května 2014

Telička: Minulost v KSČ ani lobbing nepřekáží funkci...

Zdroj ČT24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 5. 2014  •  Pavel Mertlík  •  23

Praha – Komunistická ideologie mu prý nebyla nikterak blízká, a když vstoupil do KSČ, bylo to spíše v důsledku prostředí, které ho formovalo. Své členství teď považuje za největší životní chybu. Nově zvolený europoslanec za ANO 2011 Pavel Telička ovšem nevidí důvod, proč by ho měla pro práci eurokomisaře jeho minulost diskvalifikovat. Uvedl to v Interview ČT24. Ostatně jako jediný z poteciálních kandidátů eurokomisaře už jednou "grilováním" v Evropském parlamentu prošel a v následném hodnocení se prý neobjevila žádná připomínka. Telička odmítá i výtky, že v Bruselu působil jako lobbista - lobbování se prý nevyhnula ani řada dalších včetně Pavla Mertlíka.

25. května 2014

Nejvíce Čechů by podle průzkumu chtělo za eurokomisaře...

Zdroj Deník.cz - Z domova ze dne 25. 5. 2014  •  Pavel Mertlík  •  25

Praha – V očích veřejnosti je zatím nejvhodnějším kandidátem na příštího českého eurokomisaře Pavel Telička za hnutí ANO, kterého podporuje 35 procent lidí. Následují dosluhující lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová s dvaadvaceti­procentní podporou a sociální demokrat Pavel Mertlík. Toho by jako eurokomisaře rádo vidělo 13 procent dotázaných. Necelá třetina lidí si nevybrala žádného ze tří potenciálních kandidátů zvažovaných stranami vládní koalice. Vyplývá to z průzkumu agentury Factum pro Českou televizi, jehož výsledky dnes ČT zveřejnila.

Nejvhodnějším kandidátem na eurokomisaře je Pavel Telička

Zdroj Tyden.cz ze dne 25. 5. 2014  •  Pavel Mertlík  •  28

V očích veřejnosti je zatím nejvhodnějším kandidátem na příštího českého eurokomisaře Pavel Telička za hnutí ANO, kterého podporuje 35 procent lidí. Následují dosluhující lidovecká europoslankyně Zuzana Roithová s dvaadvacetiprocentní podporou a sociální demokrat Pavel Mertlík.

9. května 2014

Sociální demokracie Teličku na eurokomisaře nepustí

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 9. 5. 2014  •  Pavel Mertlík  •  23

V koalici se mezi ANO a soc. dem. schyluje k dalšímu ostrému střetu. Vláda bude totiž muset krátce po volbách rozhodnout o novém českém eurokomisaři. Ve hře jsou zatím dvě jména – eurolídr ANO Pavel Telička a exministr financí, rektor soukromého Bankovního institutu Pavel Mertlík, kterého prosazuje soc. dem.

24. dubna 2014

Ekonom Pavel Mertlík: Se závislostí EU na Rusku to není...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 24. 4. 2014  •  Pavel Mertlík  •  24

Praha /ROZHOVOR/ – Ekonom a někdejší ministr financí Pavel Mertlík (ČSSD) míní, že nynější konfrontací si Rusko samo škodí. „Imperiální logika převládla nad tou ekonomickou," tvrdí nynější rektor Bankovního institutu a zároveň poradce premiéra Bohuslava Sobotky.

19. dubna 2014

Ruská imperiální logika vítězí na Ukrajině nad tou...

Zdroj IHNED.cz ze dne 19. 4. 2014  •  Pavel Mertlík  •  24

Ukrajina může být díky úrodné černozemi obilnicí Evropy, míní ekonom a bývalý ministr financí Pavel Mertlík. Podle něj potřebuje těžce zadlužená země něco jako Marshallův plán. Jinak se tam situace neuklidní.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.