Index vlivu Petr Pithart - Index vlivu v politice

Petr Pithart
 
 

30 let zpět: Odbytová krize zemědělských produktů

Kvůli odbytové krizi zemědělských výrobků přistoupila federální vláda ke zřízení federálního fondu tržní regulace, kterým chtěla pomoci odčerpat nadbytek zemědělských výrobků bez toho, aby musely být zlikvidovány. Podle předsedy české vlády Petra Pitharta byl přebytek způsoben nepochopením řady vedoucích pracovníků v zemědělství, kteří nevzali v úvahu, že včerejší produkce za včerejší náklady je na dnešním trhu neprodejná.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

Petr Pithart aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
18.21Vliv / význam klesá
 

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Pithart v poslední době

 

2. červenece 2021

30 let zpět: Odbytová krize zemědělských produktů

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 7. 2021  •  Petr Pithart  •  0

Kvůli odbytové krizi zemědělských výrobků přistoupila federální vláda ke zřízení federálního fondu tržní regulace, kterým chtěla pomoci odčerpat nadbytek zemědělských výrobků bez toho, aby musely být zlikvidovány. Podle předsedy české vlády Petra Pitharta byl přebytek způsoben nepochopením řady vedoucích pracovníků v zemědělství, kteří nevzali v úvahu, že včerejší produkce za včerejší náklady je na dnešním trhu neprodejná.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

30 let zpět: Premiér Pithart se v Kanadě ocitl pod palbou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 7. 2021  •  Petr Pithart  •  0

Český premiér Petr Pithart po návratu z Québecu a Ontaria přirovnal problémy česko-slovenské federace k obdobným pnutím v Kanadě. Referoval také o rozhořčení českých krajanů nad tím, že podle tehdejšího znění restitučního zákona se emigranti nemohli dožadovat navrácení svého majetku.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

28. května 2021

Podcast: Záhada Jiřiny Šiklové. Komunisté pro ni chystali...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  0

Vitální, odvážná, zvídavá, starostlivá a ještě mnoha dalšími laskavými slovy popisuje svoji přítelkyni, socioložku a disidentku Jiřinu Šiklovou bývalý politik Petr Pithart. Vědkyně zemřela v neděli 22. května ve věku 85 let. Jejich cesty se spletly v sedmdesátých letech, kdy Jiřina Šiklová po něm převzala pašování knih do a ze zahraničí. Do Československa přijížděly karavany s dvojitými stěnami, podlahami a stropem. Metráky knih. Na jaře 1981 však celou skupinu chytili a chystal se největší soudní proces za dlouhé roky. Petr Pithart pro Blesk Podcast prozradil, že doposud se neví, proč k němu nedošlo, když všechny důkazy vyšetřovatelé měli.

Mančaft už neobvolá. Petr Pithart k uctění Jiřiny...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 28. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  0

Jiřina Šiklová, výjimečná žena, signatářka Charty 77, socioložka a zakladatelka porevolučních tuzemských genderových studií, zemřela minulou sobotu ve věku 85 let. Vzpomínku na ni pro HN napsal její letitý přítel, souputník v disentu a polistopadový...

25. května 2021

Byla všude, kde jí bylo zapotřebí, vzpomíná na Šiklovou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  0

V sobotu zemřela ve věku 85 let Jiřina Šiklová, doktorka filozofie, socioložka, signatářka Charty 77, disidentka, politická vězeňkyně, zakladatelka a propagátorka genderových studií. Za komunismu organizovala převoz exilové literatury. Po jeho pádu stála u vzniku katedry sociální práce na pražské Filozofické fakultě. „Měla energii atomové elektrárny a byla všude, kde jí bylo zapotřebí,“ zavzpomínala v pořadu Události, komentáře režisérka Olga Sommerová. „Pořád se rozhlížela, kdo potřebuje pomoc,“ doplnil politik a spisovatel Petr Pithart.

24. května 2021

Tatra 700 Petra Pitharta se prodává už tři roky. Cena vzácné...

Zdroj AutoRevue.cz ze dne 24. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  0

Ještě stále si můžete koupit Tatru 700 po tehdejším předsedovi senátu. Úplně levná záležitost to ale není.

11. května 2021

30 let zpět: Zahájení Všeobecné československé výstavy

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  0

Petr Pithart s Alexanderem Dubčekem na pražském Výstavišti slavnostně zahájili Všeobecnou československou výstavu. Ta měla navazovat na Jubilejní zemskou výstavu, konanou před sto lety, a ukázat Československo jako zemi, která může navázat na výjimečnou průmyslovou tradici. Součástí zahájení výstavy byl i alegorický průvod a spuštění Pražského metronomu.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

23. března 2021

Evropa v ochraně lidí selhala. Nedůvěru ve stát z Čechů...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 23. 3. 2021  •  Petr Pithart  •  0

Nemůžete bojovat s epidemií a zároveň myslet na hlasy voličů. Jsme pořád důvěřiví a část společnosti dokáže naletět populistickým řečem, míní bývalý premiér Petr Pithart. To, jak jsme žili, se už nevrátí. Jako lidstvo budeme opatrnější. Až to...

4. února 2021

Už začaly dostihy, kritizoval Pithart současná jednání o...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 4. 2. 2021  •  Petr Pithart  •  0

To není politická kultura, to je zběsilý běh, který skončí tím, že si nabijeme ústa, komentoval bývalý premiér a bývalý předseda Senátu Petr Pithart jednání, která se rozběhla hned po středečním rozhodnutí Ústavního soudu. Ten zrušil část volebního zákona, protože porušuje rovné volební právo a šance kandidujících subjektů. Politici začali rychle hledat řešení, jelikož do sněmovních voleb zbývá jen osm měsíců. 

4. ledna 2021

OSOBNOST: Prezident Petr Pithart...

Zdroj Neviditelný pes ze dne 4. 1. 2021  •  Petr Pithart  •  0

Kdybych byl býval někdy zvolen prezidentem, bez dlouhého promýšlení bych se vypravil na dva okraje republiky: na ten geografický a na ten sociální...

29. listopadu 2020

KOMENTÁŘ: Uhlí v Česku skončí. Ale kdy to bude?

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 29. 11. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Takzvaná uhelná komise má příští týden doporučit vládě scénář, kdy v Česku skončit s těžbou uhlí. O co se hraje? Ptá se bývalý český premiér Petr Pithart.

24. listopadu 2020

Čest památce ministra Ing. Jana Vrby i z Bruntálu

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 24. 11. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Zpráva ze 4. listopadu 2020 o skonu bývalého ministra obchodu a průmyslu z období 1990-1992 Ing. Jana Vrby mne velmi zarmoutila. Tento ministr ve vládě Petra Pitharta byl zkušený manažer a praktik z průmyslu a jeho jméno bylo spojeno především s...

18. listopadu 2020

30 let zpět: „Politici by neměli být příliš dlouho ve svých...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 11. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Předseda české vlády Petr Pithart v pravidelném rozhovoru pro Československou televizi hovoří o náročných jednáních se svým slovenským protějškem Vladimírem Mečiarem, o sporech panujících ve věci sestavování republikových rozpočtů, o rehabilitacích pro účastníky třetího odboje i o dalších aktuálních událostech včetně nenadálé rezignace britské premiérky Margaret Thatcherové.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

10. listopadu 2020

30 let zpět: Vzájemná důvěra je základem politiky, radí Petr...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 10. 11. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Předseda české vlády Petr Pithart na podzim roku 1990 v rozhovoru pro Československou televizi vysvětluje, proč se těší na nadcházející volby do místních zastupitelstev. Zároveň předkládá recept na úspěšné budování vlád, ať už na jakékoli úrovni.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990. 

30 let zpět: Předseda vlády Pithart poprvé premiéru...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 10. 11. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Předseda české vlády Petr Pithart hovořil o úloze svého kabinetu coby prostředníka mezi vládou federální a slovenským kabinetem při jednáních o kompetenčním zákonu. Na tiskové konferenci Občanského fóra vyjadřil také frustraci z politických prohlášení předsedy slovenské vlády Vladimíra Mečiara.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

6. října 2020

30 let zpět: Blíží se sjezd KSČM

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Když 1. tajemník KSČM Vasil Mohorita na zasedání ústředního výboru strany 7. října 1990 zpochybnil legitimitu sametové revoluce svými výroky o tom, že „pracující této země i dělníci příliš mnoho neřekli k tomu, co se tady odehrálo,“ vyvolal tím u veřejnosti vlnu nevole, která se projevila mimo jiné mohutnými manifestacemi na podporu Občanského fóra. Poslechněte si reakci tehdejšího předsedy české vlády Petra Pitharta.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

5. října 2020

Strach o pozici Škodovky: Promluvte si s Volkswagenem,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody Auto ve skupině. Případné omezení modelových řad a zaměření na laciné vozy pro rozvojové trhy by podle nich bylo v rozporu s přílohami smlouvy, na základě které Volkswagen do Škody před 30 lety vstupoval. Vyplývá to z dopisu, který má ČTK k dispozici. Vyjádření ministerstva průmyslu ČTK zjišťuje.

Pithart a Vrba vyzvali vládu, aby oslovila Volkswagen kvůli...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody Auto ve skupině. Případné omezení modelových řad a zaměření na laciné vozy by podle nich bylo v rozporu s přílohami smlouvy, na základě které Volkswagen do Škody před 30 lety vstupoval. Vyplývá to z dopisu, který má ČTK k dispozici.

Ministr, který prodal Škodu VW, tvrdí, že posun k lowcostu...

Zdroj Auto iDNES.cz - Vše o autech ze dne 5. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody Auto ve skupině.

Pithart vyzval vládu, aby oslovila VW kvůli změně postavení...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 5. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Praha - Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.