Index vlivu Petr Pithart - Index vlivu v politice

Petr Pithart
 
 

30 let zpět: To jenom my jsme dělali, že ty lidi neznáme, říká Pithart o krajanech

Předseda české vlády Petr Pithart hovoří před cestou do Spojených států amerických o dluhu, jejž má československá společnost vůči svým krajanům žijícím v zámoří.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

Petr Pithart aktuálně...

Pořadí: 7Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
23.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
26.11Vliv / význam klesá
 

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Pithart v poslední době

 

16. červenece 2020

30 let zpět: To jenom my jsme dělali, že ty lidi neznáme,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 7. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Předseda české vlády Petr Pithart hovoří před cestou do Spojených států amerických o dluhu, jejž má československá společnost vůči svým krajanům žijícím v zámoří.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

30. června 2020

30 let zpět: Předseda vlády o zdražování

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 6. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Rozhovor Vladimíry Pavlíčkové s premiérem Petrem Pithartem k problému zdražování. Všechny tři vlády měly podle Pitharta komunikovat maximálně otevřeně. Poznamenal, že se nezdražuje, ale jen došlo k odbourání dotací.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

29. června 2020

Vidím sílu skvostných lidí i spoustu pitomců. Zakázat...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 29. 6. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Neexistoval institucionální způsob, jak komunisty zakázat. Moc nám odevzdávali tak rychle, že jsme si ani nevšimli, že je na zemi, říká Petr Pithart, premiér první české vlády vzešlé ze svobodných voleb, která byla jmenována před 30 lety. Václav...

5. května 2020

30 let zpět: Karel IV. ve Varech

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 5. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Karlovy Vary obnovily tradici holdu svému zakladateli Karlu IV. Slavnostní události se zúčastnil tehdejší předseda české vlády Petr Pithart, který hovořil o potřebě obnovit samosprávu měst.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

29. dubna 2020

30 let zpět: Bez pravdy o minulosti nemůžeme žít pravdivě...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 4. 2020  •  Petr Pithart  •  0

V západních Čechách pokračovaly oslavy výročí osvobození Československa americkou armádou na konci druhé světové války. Plzeň, kde se slavilo a tančilo do noci, navštívil předseda české vlády Petr Pithart a po zastávce v Rokycanech se k němu následující den připojil i prezident Václav Havel.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

6. dubna 2020

Chartisté vyzvali vládu, aby se výslovně přihlásila k...

Zdroj Tyden.cz ze dne 6. 4. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Skupina signatářů Charty 77, včetně bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, v pondělí vyzvala vládu, aby se výslovně přihlásila k demokratickým a k právním hodnotám v souvislosti s krizí kolem epidemie koronaviru.

24. února 2020

30 let zpět: Zpráva o stavu České republiky

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Předseda české vlády Petr Pithart před třiceti lety přednesl zprávu o stavu republiky, ve které se zaměřil na těžkosti, jimž v roce 1990 čelila západní část federace. Upozornil na katastrofální stav životního prostředí i nízkou kupní sílu. Slabost tuzemského hospodářství byla podle něj patrná hlavně v zahraniční konkurenci; struktura tuzemského vývozu se totiž podobala rozvojovým zemím.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

9. února 2020

Petr Pithart: Jsem zásadně proti bourání soch a pomníků

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 9. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Je jedním z posledních listopadových mohykánů. Muž, který za minulého režimu v dělnických montérkách přemýšlel o tom, jaké by mohlo vypadat svobodné Československo. Po revoluci se Petr Pithart (79) na jeho modelování podílel jako český premiér, poslanec, senátor a předseda horní komory. Kdykoli promluví na veřejnosti, je z toho událost. Naposledy to bylo na sjezdu KDU-ČSL, kde vyzýval ke změně volebního zákona a spojování opozičních stran.

8. února 2020

„Nečestný člověk.“ Vondra si ve smuteční řeči za Havlova...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Bývalé ministry i řadu dalších politických kolegů Luboše Dobrovského přivedla do pražských Strašnic smutná událost. S někdejším ministrem obrany a bývalým kancléřem prezidenta Václava Havla se přišel naposledy rozloučit třeba bývalý diplomat Michael Žantovský nebo někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart. Na pohřbu promluvili armádní generál Petr Pavel a europoslanec Alexander Vondra (ODS). Blesk Zprávám poté sdělil, že svůj projev si psal do noci. Nechyběla v něm zmínka o tom, že Dobrovský odmíl převzít ocenění od premiéra Andreje Babiše (ANO).

7. února 2020

Pohřeb Havlova kancléře (†87): Pithart, Bursík, Vondra i šéf...

Zdroj Blesk.cz ze dne 7. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Luboš Dobrovský zemřel 30. ledna ve věku 87 let let. Pohřeb někdejšího ministra obrany a kancléře Václava Havla byl naplánován na pátek do strašnického krematoria. Dorazili na něj Michael Žantovský, Petr Pithart, exministři Jan Sokol, Martin Bursík či Jan Ruml, generál Petr Pavel, šéf ČT Petr Dvořák, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a také předseda STAN Vít Rakušan. A mnozí další.

24. ledna 2020

Kubera byl principiálně nekorektní. Senát vedl dobře, bránil...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 1. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Jaroslav Kubera (ODS) byl nenahraditelný originál, principiálně politicky nekorektní a svou roli předsedy Senátu dělal velmi dobře. V pořadu Interview ČT24 to uvedl bývalý premiér a předseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL). Ocenil, že Kubera bránil horní komoru i proti příteli, když odolával kritice prezidenta Miloše Zemana.

26. října 2018

Petr Pithart ke sto letům Československa: Nejsmutnější je,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 10. 2018  •  Petr Pithart  •  4

První republika měla nakročeno k tomu, stát se idylou, ale nakonec zaškobrtla. Přispěla k tomu světová hospodářská krize, vzestup nacismu v Německu, ale možná také předčasné úmrtí vlivné stmelující osobnosti, kterou byl Antonín Švehla. Je o tom přesvědčen právník, bývalý premiér a první předseda Senátu Petr Pithart. V Interview ČT24, jehož hostem byl, také varoval před nacionalismem, který byl podle něj u kořenů všeho zlého, co stát za sto let potkalo.

7. října 2018

Nejen marketing. Voliči dokázali ocenit předchozí práci,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 10. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Vítězi proběhlých komunálních voleb jsou nezávislí kandidáti, což by měl být pro současné politické strany jasný signál k zamyšlení. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodla socioložka a bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, politoložka Vladimíra Dvořáková a bývalý český premiér Petr Pithart (KDU-ČSL). Za pozitivní aspekt voleb se dá podle Dvořákové považovat fakt, že v Praze uspěla strana na základě své práce v jedné z městských částí. Strany si tak podle ní snad uvědomí, že ve volbách skládají účty za svou práci a úspěch nemůže být čistě výsledkem jejich marketingu.

22. srpna 2018

Petr Pithart: Zklamání se přetavilo v cynismus a vzájemnou...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 22. 8. 2018  •  Petr Pithart  •  4

/ROZHOVOR/ Petr Pithart prožíval srpnové dny roku 1968 jako 27letý asistent na katedře státu a práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V té době byl pátým rokem členem KSČ a plně se zapojoval do aktivit spojených s proměnou společnosti. Okupace ho zastihla v Izraeli, kde pobýval s dalšími mladými intelektuály.

20. srpna 2018

Porážka byla nevyhnutelná, podvolili jsme se moci, lidé šli...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 8. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Po roce 1968 nám nic nezbylo, v době normalizace jsme zapřeli vše, v co se tenkrát věřilo, vzpomíná Petr Pithart. Tak jak bylo jaro plné euforie, podzim byl děsně depresivní. Naši komunisté nesplnili svoji historickou úlohu, tvrdí Pithart. O emigraci prý bývalý premiér a signatář Charty 77 neuvažoval ani vteřinu, přestože měl v roce 1969 tu možnost, nesl prý za situaci doma kus odpovědnosti.

19. srpna 2018

Z komunismu v sobě Češi mají bloky, řada lidí ztratila...

Zdroj Blesk.cz ze dne 19. 8. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Česko si připomíná smutné výročí vpádu sovětských tanků, ke kterému došlo 21. srpna 1968. Co se dělo potom, to bylo jen bahno, bahno a zase bahno, říká o době normalizace Petr Pithart v rozhovoru pro Info.cz. Byl jedním z těch, kdo do KSČ vstoupil s ideálem, že se v ní něco změní. Pražské jaro v roce 1968 však vystřídalo hluboké rozčarování. A jeho dopady přetrvávají dodnes. Podle Pitharta v sobě mají Češi bloky, které jen tak nepřekonají.  

10. červenece 2018

MÉDIA: Mýlit se s Petrem Pithartem

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 10. 7. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Cestou z Lutherova města Wittembergu, kde jsme s mojí paní pár dní prodlévali a také jezdili na kolech ve vyprahlé krajině připomínající africkou savanu (ve městech také černošští povalující se inženýři v nevelkých kvantech pobývají, takže iluze je téměř dokonalá a chyběly už jen žirafy a antilopy), jsem tuto neděli poslouchal rádio.

20. dubna 2018

Petr Pithart: Prezidenti na hradě českých králů - od hlavy...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 20. 4. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Od hlavy státu jsme už za Rakouska-Uherska očekávali, že za nás dobře a spravedlivě rozhodne. Děláme to dodnes, sami na politiku nemáme chuť ani čas. A pak se divíme, když to špatně dopadne.

5. dubna 2018

Bývalý ministr kultury Herman kandiduje na Chrudimsku do...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 5. 4. 2018  •  Petr Pithart  •  4

Pardubice - Lidovci vybrali do senátních voleb pro chrudimský obvod bývalého ministra kultury Daniela Hermana. Strana má ambici získat zpátky obvod, kde funkci dříve zastával Petr Pithart....

28. února 2018

„Zeman navádí poslance a stupňuje tlak.“ Návrh proti ČT...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 2. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Prezident Miloš Zeman se u svého dvorního moderátora Jaromíra Soukupa nechal slyšet, že by si „velmi přál“ změnu ve vedení ČT. A poslancům poradil, že stačí nadvakrát neschválit zprávu o hospodaření televize. To vyvolalo řadu bouřlivých reakcí. Před Zemanovým počínáním varoval Petr Pithart (KDU-ČSL), ozvali se i lídři některých sněmovních stran. „Jsou to nepřijatelné výroky,“ uvedli Pirát Ivan Bartoš, lidovec Pavel Bělobrádek či Markéta Pekarová Adamová z TOP 09.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.