Index vlivu Petr Pithart - Index vlivu v politice

Petr Pithart
 
 

Populismus byl poražen, je to světově významná událost, řekl Pithart ke zvolení Pavla

Je to světově významná událost. Poražením populismu jsme vstoupili na jeviště světových dějin, řekl v Interview ČT24 bývalý premiér a bývalý dlouholetý místopředseda Senátu Petr Pithart ke zvolení Petra Pavla prezidentem. Dodal, že ačkoliv je odpůrcem silných slov, tak zde je musí použít. Zmínil, že světová média bude v příštích dnech zajímat, jak se stalo, že byl tento chytlavý politický styl, který razil Andrej Babiš (ANO), poražen.

Petr Pithart aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
38.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Pithart v poslední době

 

30. ledna 2023

Populismus byl poražen, je to světově významná událost, řekl...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 1. 2023  •  Petr Pithart  •  4

Je to světově významná událost. Poražením populismu jsme vstoupili na jeviště světových dějin, řekl v Interview ČT24 bývalý premiér a bývalý dlouholetý místopředseda Senátu Petr Pithart ke zvolení Petra Pavla prezidentem. Dodal, že ačkoliv je odpůrcem silných slov, tak zde je musí použít. Zmínil, že světová média bude v příštích dnech zajímat, jak se stalo, že byl tento chytlavý politický styl, který razil Andrej Babiš (ANO), poražen.

25. srpna 2022

Lidé se vrátili z prázdnin a dozvěděli se, že je konec....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 8. 2022  •  Petr Pithart  •  6

Před třiceti lety vrcholila jednání vítězů voleb o rozdělení Československa. Dohodu podepsali 26. srpna 1992 tehdejší český premiér Václav Klaus a slovenský premiér Vladimír Mečiar. Dva samostatné státy, Česká a Slovenská republika, vznikly 1. ledna 1993. Roli v rozpadu hrálo i to, že čeští politici nevěděli o problémech Slováků nic, domnívá se bývalý premiér Petr Pithart, který byl hostem pořadu Interview ČT24.

8. červenece 2022

30 let zpět: Tajná zpráva vlády o rozpadu Československa

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 8. 7. 2022  •  Petr Pithart  •  6

Slovenský premiér Vladimír Mečiar vyzval českou vládu ke zveřejnění přísně tajné zprávy o rozpadu Československa. Ta podle něj měla obsahovat časově rozpracovaná opatření pro případný rozpad federace. O den později se k „tajné zprávě“ vyjádřil bývalý český premiér Petr Pithart.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.

1. června 2022

30 let zpět: Nový formát politické debaty

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 6. 2022  •  Petr Pithart  •  6

Představitelé nejsilnějších politických stran se krátce před parlamentními volbami sešli k veřejné debatě. Petr Pithart, Daniel Kroupa, Josef Zieleniec, Josef Lux a další v pražském Radiopaláci odpovídali na otázky publika.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.

16. května 2022

Ministerstvo obrany ocenilo bojovníky proti komunismu....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 5. 2022  •  Petr Pithart  •  7

Dalších 39 bojovníků proti komunistické diktatuře bylo v pondělí oceněno na ministerstvu obrany. Osvědčení o účasti ve třetím odboji převzali například někdejší předseda vlády a Senátu Petr Pithart a disident Karel Havelka. Pamětní odznaky za aktivní odbojovou činnost předala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

30. dubna 2022

Proč se Albrightová nestala českou prezidentkou? Havel o...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 30. 4. 2022  •  Petr Pithart  •  9

Když se Václav Havel vrátil v roce 1998 z návštěvy Washingtonu, rozmluvil se v rozhovoru pro Český rozhlas o tom, kdo by ho mohl nahradit, až za čtyři a půl roku skončí ve funkci prezidenta. Zmínil Petra Pitharta a poslankyni ČSSD Petru Buzkovou....

8. března 2022

Rusko nevyhraje, Ukrajina neprohraje. Skončí to tragickou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 8. 3. 2022  •  Petr Pithart  •  8

Válka, která se rozhořela na Ukrajině kvůli ruské invazi, podle bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta potrvá dlouho a skončí „tragickou plichtou“. Ukrajinci podle něj umějí bojovat partyzánsky, proto pro Rusko nepřipadá v úvahu okupace celé země, v níž se nyní rodí nové, občanské vlastenectví. Putin je výsledkem toho, že po rozpadu Sovětského svazu vyspělý svět Rusku nepomohl a země zásadně zchudla, řekl Pithart v Událostech, komentářích.

1. března 2022

Bývalí politici a signatáři Charty 77 vyzvali Zemana k...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 3. 2022  •  Petr Pithart  •  6

Podle společného prohlášení osmi bývalých politiků nebo signatářů Charty 77 by měl prezident Miloš Zeman abdikovat kvůli tomu, že se podporou ruského prezidenta Vladimira Putina stal spoluviníkem ruské agrese na Ukrajině. Výzvu podpořil někdejší předseda vlády a Senátu Petr Pithart, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová nebo Zemanův protikandidát z minulých prezidentských voleb Michal Horáček. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček prohlášení nekomentoval.

11. února 2022

30 let zpět: „Hlavně bylo porušeno slovo“

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 2. 2022  •  Petr Pithart  •  7

„Politika, která je důvěryhodná a která lidi neodrazuje, spočívá na spoustě dílčích pravidel, zejména však na nepsaném dodržení slova.“ Těmito slovy reagoval český premiér Petr Pithart na to, že předsednictvo Slovenské národní rady nepřijalo návrh smlouvy o státoprávním uspořádání odsouhlasený v Milovech. Ten byl přitom vypracován s tím, že slovenská delegace na jednání reprezentuje přinejmenším postoj předsednictva SNR.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.

11. ledna 2022

POLITIKA: Šumavská tragédie

Zdroj Neviditelný pes ze dne 11. 1. 2022  •  Petr Pithart  •  6

Šumava byla historicky nazývána „zelená střecha Evropy“, a když se kvůli jejím hlubokým staletým lesům zakládal v roce 1991 národní park Šumava, nikoho tehdy ani na okamžik nenapadlo, že by se na Šumavě nezasahovalo proti kůrovci. To písemně potvrdili jak tehdejší politici, předseda vlády Petr Pithart, i ekologové jako např. Ivan Dejmal.

11. října 2021

„Občanská společnost přetavená ve voliče.“ Pithart vidí za...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 10. 2021  •  Petr Pithart  •  7

Bývalý předseda vlády a Senátu Petr Pithart vnímá vítězství opozičních stran ve volbách jako vyvrcholení protestů konaných Milionem chvilek. Předpokládá, že plánovaná vládní koalice pěti stran uspěje. Slaví konec komunistů ve sněmovně i úspěch svých lidovců. Kritizoval informování kolem zdravotního stavu prezidenta.

8. října 2021

Andrej Babiš má pro sebe hodně výnosně pronajaté celé Česko...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 8. 10. 2021  •  Petr Pithart  •  5

Andrej Babiš je tabula rasa, Petr Fiala nemá drzé čelo a má moc zábran, Ivan Bartoš má asi neurózu, která mu brání udělat tečku za větou. Petr Pithart, bývalý disident, poté jeden z nejvýraznějších politiků porevolučního Česka, originálně komentuje...

2. červenece 2021

30 let zpět: Odbytová krize zemědělských produktů

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 7. 2021  •  Petr Pithart  •  5

Kvůli odbytové krizi zemědělských výrobků přistoupila federální vláda ke zřízení federálního fondu tržní regulace, kterým chtěla pomoci odčerpat nadbytek zemědělských výrobků bez toho, aby musely být zlikvidovány. Podle předsedy české vlády Petra Pitharta byl přebytek způsoben nepochopením řady vedoucích pracovníků v zemědělství, kteří nevzali v úvahu, že včerejší produkce za včerejší náklady je na dnešním trhu neprodejná.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

30 let zpět: Premiér Pithart se v Kanadě ocitl pod palbou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 7. 2021  •  Petr Pithart  •  6

Český premiér Petr Pithart po návratu z Québecu a Ontaria přirovnal problémy česko-slovenské federace k obdobným pnutím v Kanadě. Referoval také o rozhořčení českých krajanů nad tím, že podle tehdejšího znění restitučního zákona se emigranti nemohli dožadovat navrácení svého majetku.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

28. května 2021

Podcast: Záhada Jiřiny Šiklové. Komunisté pro ni chystali...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  6

Vitální, odvážná, zvídavá, starostlivá a ještě mnoha dalšími laskavými slovy popisuje svoji přítelkyni, socioložku a disidentku Jiřinu Šiklovou bývalý politik Petr Pithart. Vědkyně zemřela v neděli 22. května ve věku 85 let. Jejich cesty se spletly v sedmdesátých letech, kdy Jiřina Šiklová po něm převzala pašování knih do a ze zahraničí. Do Československa přijížděly karavany s dvojitými stěnami, podlahami a stropem. Metráky knih. Na jaře 1981 však celou skupinu chytili a chystal se největší soudní proces za dlouhé roky. Petr Pithart pro Blesk Podcast prozradil, že doposud se neví, proč k němu nedošlo, když všechny důkazy vyšetřovatelé měli.

Mančaft už neobvolá. Petr Pithart k uctění Jiřiny...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 28. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  4

Jiřina Šiklová, výjimečná žena, signatářka Charty 77, socioložka a zakladatelka porevolučních tuzemských genderových studií, zemřela minulou sobotu ve věku 85 let. Vzpomínku na ni pro HN napsal její letitý přítel, souputník v disentu a polistopadový...

25. května 2021

Byla všude, kde jí bylo zapotřebí, vzpomíná na Šiklovou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  5

V sobotu zemřela ve věku 85 let Jiřina Šiklová, doktorka filozofie, socioložka, signatářka Charty 77, disidentka, politická vězeňkyně, zakladatelka a propagátorka genderových studií. Za komunismu organizovala převoz exilové literatury. Po jeho pádu stála u vzniku katedry sociální práce na pražské Filozofické fakultě. „Měla energii atomové elektrárny a byla všude, kde jí bylo zapotřebí,“ zavzpomínala v pořadu Události, komentáře režisérka Olga Sommerová. „Pořád se rozhlížela, kdo potřebuje pomoc,“ doplnil politik a spisovatel Petr Pithart.

24. května 2021

Tatra 700 Petra Pitharta se prodává už tři roky. Cena vzácné...

Zdroj AutoRevue.cz ze dne 24. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  4

Ještě stále si můžete koupit Tatru 700 po tehdejším předsedovi senátu. Úplně levná záležitost to ale není.

11. května 2021

30 let zpět: Zahájení Všeobecné československé výstavy

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 11. 5. 2021  •  Petr Pithart  •  5

Petr Pithart s Alexanderem Dubčekem na pražském Výstavišti slavnostně zahájili Všeobecnou československou výstavu. Ta měla navazovat na Jubilejní zemskou výstavu, konanou před sto lety, a ukázat Československo jako zemi, která může navázat na výjimečnou průmyslovou tradici. Součástí zahájení výstavy byl i alegorický průvod a spuštění Pražského metronomu.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1991.

23. března 2021

Evropa v ochraně lidí selhala. Nedůvěru ve stát z Čechů...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 23. 3. 2021  •  Petr Pithart  •  4

Nemůžete bojovat s epidemií a zároveň myslet na hlasy voličů. Jsme pořád důvěřiví a část společnosti dokáže naletět populistickým řečem, míní bývalý premiér Petr Pithart. To, jak jsme žili, se už nevrátí. Jako lidstvo budeme opatrnější. Až to...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.