Index vlivu Petr Pithart - Index vlivu v politice

Petr Pithart
 
 

30 let zpět: Blíží se sjezd KSČM

Když 1. tajemník KSČM Vasil Mohorita na zasedání ústředního výboru strany 7. října 1990 zpochybnil legitimitu sametové revoluce svými výroky o tom, že „pracující této země i dělníci příliš mnoho neřekli k tomu, co se tady odehrálo,“ vyvolal tím u veřejnosti vlnu nevole, která se projevila mimo jiné mohutnými manifestacemi na podporu Občanského fóra. Poslechněte si reakci tehdejšího předsedy české vlády Petra Pitharta.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

Petr Pithart aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
11.5Vliv / význam klesá
Roční vliv
PořadíIndexTrend
23.18Vliv / význam roste
 

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Pithart ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Pithart v poslední době

 

6. října 2020

30 let zpět: Blíží se sjezd KSČM

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Když 1. tajemník KSČM Vasil Mohorita na zasedání ústředního výboru strany 7. října 1990 zpochybnil legitimitu sametové revoluce svými výroky o tom, že „pracující této země i dělníci příliš mnoho neřekli k tomu, co se tady odehrálo,“ vyvolal tím u veřejnosti vlnu nevole, která se projevila mimo jiné mohutnými manifestacemi na podporu Občanského fóra. Poslechněte si reakci tehdejšího předsedy české vlády Petra Pitharta.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

5. října 2020

Strach o pozici Škodovky: Promluvte si s Volkswagenem,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody Auto ve skupině. Případné omezení modelových řad a zaměření na laciné vozy pro rozvojové trhy by podle nich bylo v rozporu s přílohami smlouvy, na základě které Volkswagen do Škody před 30 lety vstupoval. Vyplývá to z dopisu, který má ČTK k dispozici. Vyjádření ministerstva průmyslu ČTK zjišťuje.

Pithart a Vrba vyzvali vládu, aby oslovila Volkswagen kvůli...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody Auto ve skupině. Případné omezení modelových řad a zaměření na laciné vozy by podle nich bylo v rozporu s přílohami smlouvy, na základě které Volkswagen do Škody před 30 lety vstupoval. Vyplývá to z dopisu, který má ČTK k dispozici.

Ministr, který prodal Škodu VW, tvrdí, že posun k lowcostu...

Zdroj Auto iDNES.cz - Vše o autech ze dne 5. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody Auto ve skupině.

Pithart vyzval vládu, aby oslovila VW kvůli změně postavení...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 5. 10. 2020  •  Petr Pithart  •  0

Praha - Bývalý český premiér Petr Pithart a exministr průmyslu Jan Vrba vyzvali českou vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřila své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody...

16. září 2020

30 let zpět: Angličané mají v politice výjimečný smysl pro...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 9. 2020  •  Petr Pithart  •  1

V návaznosti na návštěvu britské ministerské předsedkyně Margaret Thatcherové v Československu hovořil předseda vlády Petr Pithart o svém obdivu k britské politické kultuře. V dalších úvahách se zamýšlel nad úlohou, již prvorepublikové Československo sehrálo v dějinách Podkarpatské Rusi.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

31. červenece 2020

30 let zpět: Trenčianský summit

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 7. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Rozhovor s předsedou vlády Petrem Pithartem o jednání v Trenčianských Teplicích. Jednání vyvolala slovenská strana, která k tomu podle Pitharta přistoupila kvůli tlaku slovenských nacionalistů.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

16. červenece 2020

30 let zpět: To jenom my jsme dělali, že ty lidi neznáme,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 7. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Předseda české vlády Petr Pithart hovoří před cestou do Spojených států amerických o dluhu, jejž má československá společnost vůči svým krajanům žijícím v zámoří.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

30. června 2020

30 let zpět: Předseda vlády o zdražování

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 6. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Rozhovor Vladimíry Pavlíčkové s premiérem Petrem Pithartem k problému zdražování. Všechny tři vlády měly podle Pitharta komunikovat maximálně otevřeně. Poznamenal, že se nezdražuje, ale jen došlo k odbourání dotací.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

29. června 2020

Vidím sílu skvostných lidí i spoustu pitomců. Zakázat...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 29. 6. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Neexistoval institucionální způsob, jak komunisty zakázat. Moc nám odevzdávali tak rychle, že jsme si ani nevšimli, že je na zemi, říká Petr Pithart, premiér první české vlády vzešlé ze svobodných voleb, která byla jmenována před 30 lety. Václav...

5. května 2020

30 let zpět: Karel IV. ve Varech

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 5. 5. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Karlovy Vary obnovily tradici holdu svému zakladateli Karlu IV. Slavnostní události se zúčastnil tehdejší předseda české vlády Petr Pithart, který hovořil o potřebě obnovit samosprávu měst.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

29. dubna 2020

30 let zpět: Bez pravdy o minulosti nemůžeme žít pravdivě...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 4. 2020  •  Petr Pithart  •  1

V západních Čechách pokračovaly oslavy výročí osvobození Československa americkou armádou na konci druhé světové války. Plzeň, kde se slavilo a tančilo do noci, navštívil předseda české vlády Petr Pithart a po zastávce v Rokycanech se k němu následující den připojil i prezident Václav Havel.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

6. dubna 2020

Chartisté vyzvali vládu, aby se výslovně přihlásila k...

Zdroj Tyden.cz ze dne 6. 4. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Skupina signatářů Charty 77, včetně bývalého premiéra a předsedy Senátu Petra Pitharta a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové, v pondělí vyzvala vládu, aby se výslovně přihlásila k demokratickým a k právním hodnotám v souvislosti s krizí kolem epidemie koronaviru.

24. února 2020

30 let zpět: Zpráva o stavu České republiky

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Předseda české vlády Petr Pithart před třiceti lety přednesl zprávu o stavu republiky, ve které se zaměřil na těžkosti, jimž v roce 1990 čelila západní část federace. Upozornil na katastrofální stav životního prostředí i nízkou kupní sílu. Slabost tuzemského hospodářství byla podle něj patrná hlavně v zahraniční konkurenci; struktura tuzemského vývozu se totiž podobala rozvojovým zemím.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

9. února 2020

Petr Pithart: Jsem zásadně proti bourání soch a pomníků

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 9. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Je jedním z posledních listopadových mohykánů. Muž, který za minulého režimu v dělnických montérkách přemýšlel o tom, jaké by mohlo vypadat svobodné Československo. Po revoluci se Petr Pithart (79) na jeho modelování podílel jako český premiér, poslanec, senátor a předseda horní komory. Kdykoli promluví na veřejnosti, je z toho událost. Naposledy to bylo na sjezdu KDU-ČSL, kde vyzýval ke změně volebního zákona a spojování opozičních stran.

8. února 2020

„Nečestný člověk.“ Vondra si ve smuteční řeči za Havlova...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Bývalé ministry i řadu dalších politických kolegů Luboše Dobrovského přivedla do pražských Strašnic smutná událost. S někdejším ministrem obrany a bývalým kancléřem prezidenta Václava Havla se přišel naposledy rozloučit třeba bývalý diplomat Michael Žantovský nebo někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart. Na pohřbu promluvili armádní generál Petr Pavel a europoslanec Alexander Vondra (ODS). Blesk Zprávám poté sdělil, že svůj projev si psal do noci. Nechyběla v něm zmínka o tom, že Dobrovský odmíl převzít ocenění od premiéra Andreje Babiše (ANO).

7. února 2020

Pohřeb Havlova kancléře (†87): Pithart, Bursík, Vondra i šéf...

Zdroj Blesk.cz ze dne 7. 2. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Luboš Dobrovský zemřel 30. ledna ve věku 87 let let. Pohřeb někdejšího ministra obrany a kancléře Václava Havla byl naplánován na pátek do strašnického krematoria. Dorazili na něj Michael Žantovský, Petr Pithart, exministři Jan Sokol, Martin Bursík či Jan Ruml, generál Petr Pavel, šéf ČT Petr Dvořák, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a také předseda STAN Vít Rakušan. A mnozí další.

24. ledna 2020

Kubera byl principiálně nekorektní. Senát vedl dobře, bránil...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 24. 1. 2020  •  Petr Pithart  •  1

Jaroslav Kubera (ODS) byl nenahraditelný originál, principiálně politicky nekorektní a svou roli předsedy Senátu dělal velmi dobře. V pořadu Interview ČT24 to uvedl bývalý premiér a předseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL). Ocenil, že Kubera bránil horní komoru i proti příteli, když odolával kritice prezidenta Miloše Zemana.

26. října 2018

Petr Pithart ke sto letům Československa: Nejsmutnější je,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 26. 10. 2018  •  Petr Pithart  •  5

První republika měla nakročeno k tomu, stát se idylou, ale nakonec zaškobrtla. Přispěla k tomu světová hospodářská krize, vzestup nacismu v Německu, ale možná také předčasné úmrtí vlivné stmelující osobnosti, kterou byl Antonín Švehla. Je o tom přesvědčen právník, bývalý premiér a první předseda Senátu Petr Pithart. V Interview ČT24, jehož hostem byl, také varoval před nacionalismem, který byl podle něj u kořenů všeho zlého, co stát za sto let potkalo.

7. října 2018

Nejen marketing. Voliči dokázali ocenit předchozí práci,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 10. 2018  •  Petr Pithart  •  5

Vítězi proběhlých komunálních voleb jsou nezávislí kandidáti, což by měl být pro současné politické strany jasný signál k zamyšlení. V Otázkách Václava Moravce se na tom shodla socioložka a bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, politoložka Vladimíra Dvořáková a bývalý český premiér Petr Pithart (KDU-ČSL). Za pozitivní aspekt voleb se dá podle Dvořákové považovat fakt, že v Praze uspěla strana na základě své práce v jedné z městských částí. Strany si tak podle ní snad uvědomí, že ve volbách skládají účty za svou práci a úspěch nemůže být čistě výsledkem jejich marketingu.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.