Index vlivu Petr Just - Index vlivu v politice

Petr Just
 
 

Politolog a vysokoškolský pedagog

 
 

Bude Zeman oddalovat odvolání Prymuly? Hrad zmínil vstřícnost, politologové se neshodnou

Politolog Ladislav Mrklas z CEVRO Institutu v Praze nepovažuje za jednoznačné, že prezident Miloš Zeman odvolá ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), jak mu v pátek navrhl premiér Andrej Babiš (ANO). Očekává spíše průtahy. Petr Just z Metropolitní univerzity v Praze se domnívá, že k odvolání dojde, ač loňská zkušenost s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) podle něj velí k opatrnosti.

Petr Just aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
22.20Vliv / význam roste
 

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Just v poslední době

 

24. října 2020

Bude Zeman oddalovat odvolání Prymuly? Hrad zmínil...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 10. 2020  •  Petr Just  •  0

Politolog Ladislav Mrklas z CEVRO Institutu v Praze nepovažuje za jednoznačné, že prezident Miloš Zeman odvolá ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), jak mu v pátek navrhl premiér Andrej Babiš (ANO). Očekává spíše průtahy. Petr Just z Metropolitní univerzity v Praze se domnívá, že k odvolání dojde, ač loňská zkušenost s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) podle něj velí k opatrnosti.

4. června 2020

Zásah na úřadu vlády byl puč a pokus svrhnout vládu, říká...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 6. 2020  •  Petr Just  •  1

Vyšetřování, které v roce 2013 vedlo po zásahu kriminalistů na úřadu vlády k pádu kabinetu, bylo podle tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) pokusem svrhnout legitimní a legální vládu České republiky politicky motivovaným trestním stíháním. Nečas to uvedl v dnešní druhé části rozhovoru pro server Česká justice.cz. Státní zástupci podle něj nyní dělají vše pro to, aby v souvisejících případech padly alespoň nějaké odsuzující rozsudky, a tím ze sebe toto podezření dostali.  

3. června 2020

Expremiér Nečas se opřel do Šlachty. Zmínil Bártu, Babiše,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 6. 2020  •  Petr Just  •  1

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta začal podle někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) pracovat na případech spojených s Nečasem poté, co ho v roce 2010 odmítl dosadit do funkce policejního prezidenta. Nečas to řekl ve středečním rozhovoru pro server Česká justice. Podle Nečase měl navíc Šlachta v případech kolem jeho tehdejší šéfky kabinetu a nynější manželky Jany Nečasové (Nagyové) informace z odposlechů ještě dřív, než je oficiálně povolil soud. Šlachta v reakci sdělil, že všechna tato tvrzení odmítá. Považuje je za mstu bývalého premiéra za to, jaké informace zveřejnil ve své knize.

Expremiér Nečas: Šlachta měl na mě averzi, když se nestal...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 3. 6. 2020  •  Petr Just  •  1

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta začal podle někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) pracovat na případech spojených s Nečasem poté, co ho v roce 2010 odmítl dosadit do funkce policejního prezidenta. Nečas to řekl v rozhovoru pro server Česká justice.cz. Podle Nečase měl navíc Šlachta v případech kolem jeho tehdejší šéfky kabinetu a nynější manželky Jany Nečasové (Nagyové) informace z odposlechů ještě dřív, než je oficiálně povolil soud. Šlachta ČTK řekl, že všechna tato tvrzení odmítá. Považuje je za mstu bývalého premiéra za to, jaké informace zveřejnil ve své knize.

29. května 2020

Nejvyšší správní soud opět rozhodl ve prospěch Nečasové,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Nejvyšší správní soud i potřetí rozhodl ve prospěch Jany Nečasové, dříve Nagyové, manželky bývalého premiéra Petra Nečase, ve sporu o darovací daň. V aktuálním sporu šlo o daň z kožichu za téměř 600 tisíc korun z roku 2012, Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Městského soudu v Praze. Vyplývá to z rozhodnutí, které soud zveřejnil na úřední desce, upozornil na něj server Česká justice.

27. května 2020

Soud uznal Nečase vinným za křivou výpověď ve prospěch...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 27. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Praha - Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že rozhodl v pondělí trestním příkazem. Jaký trest někdejšímu...

Soud uznal Nečase vinným za křivou výpověď ve prospěch...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 27. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Praha - Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že rozhodl v pondělí trestním příkazem. Jaký trest někdejšímu...

Expremiér Nečas je vinný z křivé výpovědi, rozhodl soud....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 27. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že rozhodl v pondělí trestním příkazem. Jaký trest někdejšímu předsedovi vlády uložil, zatím není zřejmé. Podle obžaloby Nečas dvakrát...

Soud nepravomocně uznal vinu Petra Nečase za křivé svědectví...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Soud uznal expremiéra Petra Nečase vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Česká televize to zjistila z justiční databáze. Obvodní soud pro Prahu 1 případ rozhodl trestním příkazem. Verdikt není pravomocný, soud ho zatím Nečasovi nedoručil a bývalý předseda vlády proti rozhodnutí může podat odpor, k čemu se také chystá. Podle obžaloby Nečas křivě svědčil ve prospěch své současné manželky Jany Nečasové (dříve Nagyové).

24. května 2020

U Zemana rozhodl i věk šéfa Nejvyššího soudu. Dotčená...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 24. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Prezident Miloš Zeman vybral nového předsedu Nejvyššího soudu Petra Angyalossyho, mimo jiné, i kvůli jeho věku. Dnes to v pořadu Partie na televizi Prima řekla ministryně spravedlnosti Benešová, které svou volbu Zeman takto zdůvodnil. Starším kandidátům by se vytýkala jejich minulost, Angyalossy přišel do justice až po revoluci, dodala ministryně.

22. května 2020

Muž, který musí obhájit svou roli. Nový předseda Nejvyššího...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Před novým předsedou Nejvyššího soudu Petrem Angya­lossym stojí těžká úloha. Přesvědčit veřejnost i justici, že bude dobrým šéfem nejvyšší soudní instance v zemi. Práci mu výrazně ztížil prezident Miloš Zeman, jenž takřka neznámého soudce jmenoval....

20. května 2020

Zeman jmenoval nového předsedu Nejvyššího soudu. Je jím Petr...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 20. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě nového předsedu Nejvyššího soudu. Tím je Petr Angyalossy, který byl dosud předsedou senátu trestního kolegia soudu. Nový šéf nejvyšší justiční instance své plány představí ve čtvrtek na tiskové konferenci v Brně.  

6. května 2020

Chartista Hanzlík měl dostat za akci Asanace odškodnění,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Česká justice chybovala, když kvůli promlčení zamítla žalobu signatáře Charty 77 Petra Hanzlíka. Žádal odškodnění v souvislosti s nucenou emigrací po nátlaku komunistické Státní bezpečnosti (StB). Obvodní soud ani Městský soud v Praze žalobě nevyhověly, Hanzlík neuspěl ani u Nejvyššího soudu.

Hanzlíkův nárok na odškodnění za Asanaci nebyl podle ÚS...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 6. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Brno - Česká justice podle Ústavního soudu (ÚS) chybovala, když kvůli promlčení zamítla žalobu signatáře Charty 77 Petra Hanzlíka. Někdejší disident, který letos na jaře zemřel,...

19. dubna 2020

V týdnu povolíme cestování kvůli práci, věří Petříček....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 19. 4. 2020  •  Petr Just  •  1

Vláda připravuje uvolňování režimu na hranicích, potvrdil v Otázkách Václava Moravce ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Nejprve půjde o cestování kvůli práci či podnikání a Češi budou moci na Slovensko a do Rakouska, předpokládá. Krok vítá europoslanec Alexandr Vondra (ODS), podle nějž je zavření hranic protiústavní. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová nabádá veřejnost, aby byla ostražitá vůči současným značným pravomocím vlády. Případná protiústavnost je ale na posouzení justice, nikoliv evropských orgánů, doplňuje.

18. února 2020

Extremisté na Slovensku posilují: „Kotlebu nevolí jen...

Zdroj Blesk.cz ze dne 18. 2. 2020  •  Petr Just  •  1

Krajně pravicová Kotlebova Lidová strana Naše Slovensko skončila v posledním předvolebním průzkumu na třetím místě. Předseda strany přitom v současné době čelí žalobě z šíření extremismu. Průzkumy ukazují, že kotlebovci přitahují prvovoliče. Podle politologa Petra Justa už dávno nejde pouze o málo vzdělané nebo sociálně slabé lidi.

17. února 2020

Vysílali jsme: Slovensko čekají volby. Skončí Fico v opozici?

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 2. 2020  •  Petr Just  •  1

Už za dva týdny bude znát Slovensko vítěze parlamentních voleb. Ty rozhodnou, jestli se u moci udrží Smer SD Roberta Fica, který je úzce spojovaný s osobou souzeného podnikatele Mariána Kočnera. Nejen o tom, nakolik se do hlasování občanů promítne po dvou letech kauza vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky, bylo Epicentrum Blesku s politologem Petrem Justem. Sledujte od 15:00.

20. ledna 2020

Veličenstvo kat. Jak žil prokurátor Josef Urválek po...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 1. 2020  •  Petr Just  •  1

Byly to morbidní divadelní exhibice na účet předem odsouzených k smrti. Milady Horákové, Záviše Kalandry, Rudolfa Slánského, Vladimíra Clementise a dalších. Jméno Josefa Urválka, nejznámějšího představitele justičních zločinů padesátých let, se objevilo v souvislosti s aférou kandidátky na ombudsmana Heleny Válkové. Jaký byl Urválkův pozdější život, o kterém se toho moc neví, zjišťovali Mirek Petráček a Karel Vrána z pořadu Reportéři ČT. 

Právník Tomoszek: Impeachment je hledání pravdy. V Česku...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 1. 2020  •  Petr Just  •  1

Impeachmentový proces s americkým prezidentem Donaldem Trumpem začne v úterý. Sněmovna reprezentantů už Senátu předala ústavní žalobu, ve které ho viní ze zneužití úřadu a obstrukcí vůči Kongresu. Trump měl podle kongresmanů naléhat na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby Kyjev výměnou za vojenskou pomoc vyšetřoval Trumpova možného volebního soka Joea Bidena a jeho syna. K tomu, aby stočlenný Senát uznal prezidenta vinným, je potřeba dvoutřetinová většina. O impeachmentu v pořadu Týden v justici mluvila moderátorka Zuzana Petrů s právníkem Maximem Tomoszkem.

5. ledna 2020

Rath přišel za mřížemi o zdravotní matraci i džíny. Státní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 1. 2020  •  Petr Just  •  1

Ústecké krajské státní zastupitelství našlo pochybení v postupu Vězeňské služby vůči bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi v teplické věznici. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to v neděli řekla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Prohřešky neupřesnila. Server Česká justice.cz dnes ale informoval o tom, že dvě státní zástupkyně při kontrole iniciované Bradáčovou věznici vytkly, že Rathovi povolila místo erární matrace použít vlastní zdravotní a že nosil místo standardního oblečení džíny. Kontrolu webu potvrdili Rathův advokát Adam Černý a ředitel teplické vazební věznice Petr Blažek.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.