Index vlivu Petr Just - Index vlivu v politice

Petr Just
 
 

Politolog a vysokoškolský pedagog

 
 

Vrchní soud zrušil rozsudek v kauze Vidkun, vrátil ji nižší instanci

Olomoucký vrchní soud v neveřejném jednání zrušil rozsudek v olomoucké korupční kauze Vidkun. Případ vrátil olomouckému krajskému soudu, vyplývá z údajů v justiční databázi. Soud původně v případu, který podle obžaloby odkrýval korupční vztahy mezi podnikateli, policisty a veřejnými činiteli, uložil podmínečné i peněžité tresty bývalému olomouckému policejnímu náměstkovi Karlu Kadlecovi, vlivnému podnikateli Ivanu Kyselému a bývalému hejtmanovi Jiřímu Rozbořilovi (ČSSD). Odvolaly se obě strany. Šéf tamního odboru hospodářské kriminality Radek Petrůj je již pravomocně zproštěn.

Petr Just aktuálně...

Pořadí: Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Just v poslední době

 

13. února 2023

Vrchní soud zrušil rozsudek v kauze Vidkun, vrátil ji nižší...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 13. 2. 2023  •  Petr Just  •  2

Olomoucký vrchní soud v neveřejném jednání zrušil rozsudek v olomoucké korupční kauze Vidkun. Případ vrátil olomouckému krajskému soudu, vyplývá z údajů v justiční databázi. Soud původně v případu, který podle obžaloby odkrýval korupční vztahy mezi podnikateli, policisty a veřejnými činiteli, uložil podmínečné i peněžité tresty bývalému olomouckému policejnímu náměstkovi Karlu Kadlecovi, vlivnému podnikateli Ivanu Kyselému a bývalému hejtmanovi Jiřímu Rozbořilovi (ČSSD). Odvolaly se obě strany. Šéf tamního odboru hospodářské kriminality Radek Petrůj je již pravomocně zproštěn.

26. ledna 2023

Chtěl Zeman po Fialovi abolici? Důležitý je výsledek,...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 26. 1. 2023  •  Petr Just  •  5

V pátek se znovu otevřou dveře volebních místností. Premiér Petr Fiala se tak v nejnovější debatě Deníku vyjádřil i k vrcholící prezidentské kampani. Hlavním tématem již devatenácté premiérské debaty však byla justice

10. ledna 2023

Je to dobrý signál o fungování justice, řekl Vondráček ke...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 10. 1. 2023  •  Petr Just  •  3

Pro mě je to dobrý signál fungování justičního systému, řekl ke zproštění obžaloby bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) místopředseda hnutí ANO a předseda sněmovního ústavně-právního výboru Radek Vondráček. Uvedl to v pořadu Události, komentáře. Zdůraznil, že jde o důležité rozhodnutí, které však není pravomocné. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) je potřeba ctít presumpci neviny. Místopředseda STAN Jan Lacina uvedl, že názor na Babiše nezměnil. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy délka soudního řízení vzbuzuje otázky. Politici hovořili i o nominaci Petra Hladíka (KDU-ČSL) náměstkem na ministerstvu životního prostředí poté, co jej prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem.

9. ledna 2023

Rozsudek o Čapím hnízdu je dle Fialy třeba respektovat....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 1. 2023  •  Petr Just  •  3

Rozsudek nezávislého soudu je třeba respektovat, uvedl k pondělnímu rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo premiér Petr Fiala (ODS). „Věřím v nezávislost justice,“ napsala šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Andrej Babiš (ANO) i nadále zůstává nebezpečím pro Českou republiku, přispívá k rozvracení demokracie a voliči by mu měli vystavit vysvědčení v nadcházejících prezidentských volbách, vyplývá z reakcí prezidentských kandidátů na nepravomocný osvobozující rozsudek.

6. ledna 2023

Exšéf ruzyňské věznice si může oddychnout: Nejvyšší soud...

Zdroj Blesk.cz ze dne 6. 1. 2023  •  Petr Just  •  5

Justice nechybovala, když zprostila bývalého ředitele věznice v Praze-Ruzyni Ivana Horáka obžaloby z korupce a dalších trestných činů. Nejvyšší soud (NS) ve vztahu k Horákovi odmítl dovolání nejvyššího státního zástupce Igora Stříže. Vyhověl však té části dovolání, která se týkala druhého odsouzeného muže, jenž v kauze figuroval jako prostředník. ČTK to řekl mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý. Odůvodnění Nejvyššího soudu zatím není veřejně dostupné.

13. prosince 2022

Politologové: Úpravu sběru podpisů občanů pro kandidáty je...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 13. 12. 2022  •  Petr Just  •  3

Praha - Úpravu sběru podpisů občanů pro kandidáty na prezidenta je třeba změnit, shodli se politologové, které ČTK oslovila. Podle Petra Justa z Metropolitní univerzity Praha se o nutnosti...

Politologové: Úpravu sběru podpisů občanů pro kandidáty je...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 13. 12. 2022  •  Petr Just  •  6

Praha - Úpravu sběru podpisů občanů pro kandidáty na prezidenta je třeba změnit, shodli se politologové, které ČTK oslovila. Podle Petra Justa z Metropolitní univerzity Praha se o nutnosti...

30. října 2022

Expremiér Andrej Babiš oznámil kandidaturu na prezidenta

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 30. 10. 2022  •  Petr Just  •  10

Předseda nejsilnějšího opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš hodlá kandidovat na prezidenta republiky. Oznámil to v televizi Nova. V pondělí požádá o důvěru předsednictvo hnutí. Pokud ji získá, obrátí se na poslance ANO, aby jeho kandidaturu podpořili. Chce hlavně hájit zájmy českých občanů, řekl. Osmašedesátiletý politik a jeden z nejbohatších Čechů nyní čelí před soudem obžalobě v případu dotačního podvodu při stavbě areálu Čapí hnízdo. Politolog Petr Just očekává, že Babiš povede prezidentskou kampaň absolutně bez zábran. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) hledá Babiš na Hradě imunitu.

19. října 2022

Potápíme se, je čas vyslat signál Mayday, říká soudce Šuk

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 19. 10. 2022  •  Petr Just  •  6

Předsedové ze všech stupňů soudní soustavy odsoudili současnou situaci v justici, která je podle nich kvůli nízkým platům zaměstnanců soudů před kolapsem. Na dorovnání platů by bylo potřeba posílit rozpočet justice na příští rok o 1,5 miliardy korun, řekl novinářům místopředseda Nejvyššího soudu Petr Šuk.

17. října 2022

Justice je před kolapsem, varují šéfové soudů. Zmínili...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 10. 2022  •  Petr Just  •  10

Česká justice je podle předsedů soudů před kolapsem, vláda Petra Fialy (ODS) v rozporu se svým programovým prohlášením odmítla dostatečně zvýšit platy justičních zaměstnanců. Uvedli to v prohlášení, které dnes médiím rozeslal Nejvyšší soud. Předsedové soudů varovali, že za nynějších podmínek nemohou garantovat chod soudů. Dodali, že pokud se situace nezmění, může řada soudů citelně omezit svou činnost. Podrobněji se k věci vyjádří na středeční tiskové konferenci. Premiér k tomu dnes sdělil, že rozpočtové možnosti jsou velmi limitované.

Vláda nezajistila slíbené platy, justici hrozí kolaps,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 17. 10. 2022  •  Petr Just  •  4

Česká justice je podle předsedů soudů před kolapsem. V prohlášení, které dnes médiím rozeslal Nejvyšší soud, uvedli, že vláda Petra Fialy v rozporu se svým programovým prohlášením odmítla dostatečně zvýšit platy justičních zaměstnanců. Předsedové soudů varovali, že za stávajících podmínek nemohou garantovat chod soudů.

Justice je před kolapsem, varují předsedové soudů

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 10. 2022  •  Petr Just  •  7

Česká justice je podle předsedů soudů před kolapsem. V prohlášení, které médiím rozeslal Nejvyšší soud, uvedli, že vláda Petra Fialy (ODS) v rozporu se svým programovým prohlášením odmítla dostatečně zvýšit platy zaměstnanců. Předsedové soudů varovali, že za stávajících podmínek nemohou garantovat chod soudů. Dodali, že pokud se situace nezmění, může řada soudů citelně omezit svou činnost. Premiér Petr Fiala (ODS) soudcům vzkázal, že rozpočtové možnosti jsou velmi limitované.

Předsedové soudů: Justice je kvůli podfinancování před...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 17. 10. 2022  •  Petr Just  •  7

Praha - Česká justice je podle předsedů soudů před kolapsem, vláda Petra Fialy (ODS) v rozporu se svým programovým prohlášením odmítla dostatečně zvýšit platy justičních zaměstnanců....

29. září 2022

Zeman odmítl jmenovat žalobce Babku soudcem, píše Česká...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 9. 2022  •  Petr Just  •  5

Prezident Miloš Zeman nejmenuje soudcem státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové Petra Babku. Napsal to server Česká justice, podle kterého je důvodem kritika Nejvyššího soudu na Babkovu adresu v případu vývozu torz bývalých vojenských raket. Zeman nedávno odmítl jmenovat soudcem i žalobce Marka Bodláka, Unie státních zástupců (USZ) prezidenta za rozhodnutí zkritizovala.

7. září 2022

Soud projednává kauzu Via Chem. Za machinace s insolvenčním...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 9. 2022  •  Petr Just  •  8

Justice začala rozplétat jednu z nejrozsáhlejších kauz manipulací s insolvenčním řízením. Hlavním obžalovaným je miliardář Petr Sisák. Státní zástupce pro něj žádá třináct let vězení za údajné machinace kolem společnosti Via Chem. Před soudem stojí ještě dalších 14 lidí a pět firem, vinu jednohlasně odmítají.

31. srpna 2022

Ústavní soud zrušil rozhodnutí o uznání švýcarského verdiktu...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 31. 8. 2022  •  Petr Just  •  5

Ústavní soud zrušil české rozhodnutí o uznání švýcarského rozsudku nad exmanažerem Mostecké uhelné společnosti Petrem Krausem. Důvodem je porušení práva na soudní ochranu. Česká justice se dostatečně nevypořádala s tvrzením o možném porušení práva na tlumočení a překlad v soudním řízení ve Švýcarsku. Znovu musí rozhodnout Městský soud v Praze. 

9. srpna 2022

KOMENTÁŘ: Proč je třeba chránit policii a nenásledovat...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 9. 8. 2022  •  Petr Just  •  7

Policisté nás chrání před zločinci, chuligány a asociály. Dělají nevděčnou práci, při níž musí snášet výsměch, urážky a agresivitu delikventů, laxnost justice i alibismus šéfů, kteří jsou připraveni je kdykoliv obětovat, píše Petr Drulák, bývalý náměstek ministra zahraničí.

31. červenece 2022

Hrob odbojáře zavražděného komunisty jednoho dne zmizel....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 7. 2022  •  Petr Just  •  6

Historici pátrají po hrobu Petra Křivky. To byl voják, který se stal obětí justiční vraždy za účast ve třetím odboji v roce 1951. Jeho hrob v sedmdesátých letech zmizel a historici, včetně vnuka Petra Křivky, by ho teď chtěli najít a obnovit.

17. června 2022

PRÁVO: Když Česká justice lobbuje

Zdroj Neviditelný pes ze dne 17. 6. 2022  •  Petr Just  •  10

Server Česká justice a Petr Dimun pro mne jedno jsou. Spřátelili jsme se, když byl Petr Dimun mluvčím skvělého ministra Pavla Němce a jeho spojkou s občanskými aktivisty.

25. května 2022

Důchodci dostanou od září přidáno. Polepší si v průměru o...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 25. 5. 2022  •  Petr Just  •  8

Všechny starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se od září kvůli vysoké inflaci znovu mimořádně zvýší. Zásluhová část penze se všem příjemcům zvedne o 5,2 procenta. Průměrný starobní důchod tak vzroste o 699 korun. Nařízení o druhé letošní mimořádné valorizaci schválila dnes vláda. Na tiskové konferenci to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Česká správa sociálního zabezpečení na konci března vyplácela celkem přes 2,84 milionu penzí, z toho přes 2,36 milionu starobních. Své důchodové systémy mají i policie, obrana a justice. Na druhé mimořádné přidání je potřeba 7,8 miliardy korun.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.