Index vlivu Petr Just - Index vlivu v politice

Petr Just
 
 

Politolog a vysokoškolský pedagog

 
 

Extremisté na Slovensku posilují: „Kotlebu nevolí jen nevzdělaní,“ říká expert

Krajně pravicová Kotlebova Lidová strana Naše Slovensko skončila v posledním předvolebním průzkumu na třetím místě. Předseda strany přitom v současné době čelí žalobě z šíření extremismu. Průzkumy ukazují, že kotlebovci přitahují prvovoliče. Podle politologa Petra Justa už dávno nejde pouze o málo vzdělané nebo sociálně slabé lidi.

Petr Just aktuálně...

Pořadí: 3Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
22.6Vliv / význam roste
 

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Just v poslední době

 

18. února 2020

Extremisté na Slovensku posilují: „Kotlebu nevolí jen...

Zdroj Blesk.cz ze dne 18. 2. 2020  •  Petr Just  •  0

Krajně pravicová Kotlebova Lidová strana Naše Slovensko skončila v posledním předvolebním průzkumu na třetím místě. Předseda strany přitom v současné době čelí žalobě z šíření extremismu. Průzkumy ukazují, že kotlebovci přitahují prvovoliče. Podle politologa Petra Justa už dávno nejde pouze o málo vzdělané nebo sociálně slabé lidi.

17. února 2020

Vysílali jsme: Slovensko čekají volby. Skončí Fico v opozici?

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 2. 2020  •  Petr Just  •  0

Už za dva týdny bude znát Slovensko vítěze parlamentních voleb. Ty rozhodnou, jestli se u moci udrží Smer SD Roberta Fica, který je úzce spojovaný s osobou souzeného podnikatele Mariána Kočnera. Nejen o tom, nakolik se do hlasování občanů promítne po dvou letech kauza vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky, bylo Epicentrum Blesku s politologem Petrem Justem. Sledujte od 15:00.

20. ledna 2020

Veličenstvo kat. Jak žil prokurátor Josef Urválek po...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 1. 2020  •  Petr Just  •  0

Byly to morbidní divadelní exhibice na účet předem odsouzených k smrti. Milady Horákové, Záviše Kalandry, Rudolfa Slánského, Vladimíra Clementise a dalších. Jméno Josefa Urválka, nejznámějšího představitele justičních zločinů padesátých let, se objevilo v souvislosti s aférou kandidátky na ombudsmana Heleny Válkové. Jaký byl Urválkův pozdější život, o kterém se toho moc neví, zjišťovali Mirek Petráček a Karel Vrána z pořadu Reportéři ČT. 

Právník Tomoszek: Impeachment je hledání pravdy. V Česku...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 20. 1. 2020  •  Petr Just  •  0

Impeachmentový proces s americkým prezidentem Donaldem Trumpem začne v úterý. Sněmovna reprezentantů už Senátu předala ústavní žalobu, ve které ho viní ze zneužití úřadu a obstrukcí vůči Kongresu. Trump měl podle kongresmanů naléhat na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby Kyjev výměnou za vojenskou pomoc vyšetřoval Trumpova možného volebního soka Joea Bidena a jeho syna. K tomu, aby stočlenný Senát uznal prezidenta vinným, je potřeba dvoutřetinová většina. O impeachmentu v pořadu Týden v justici mluvila moderátorka Zuzana Petrů s právníkem Maximem Tomoszkem.

5. ledna 2020

Rath přišel za mřížemi o zdravotní matraci i džíny. Státní...

Zdroj Blesk.cz ze dne 5. 1. 2020  •  Petr Just  •  0

Ústecké krajské státní zastupitelství našlo pochybení v postupu Vězeňské služby vůči bývalému středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi v teplické věznici. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to v neděli řekla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Prohřešky neupřesnila. Server Česká justice.cz dnes ale informoval o tom, že dvě státní zástupkyně při kontrole iniciované Bradáčovou věznici vytkly, že Rathovi povolila místo erární matrace použít vlastní zdravotní a že nosil místo standardního oblečení džíny. Kontrolu webu potvrdili Rathův advokát Adam Černý a ředitel teplické vazební věznice Petr Blažek.

11. prosince 2019

Střelba v Ostravě: Rodinám obětí pomůže sbírka i výtěžek Dne...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 11. 12. 2019  •  Petr Just  •  0

Mezi šesti lidmi zavražděnými včera šíleným střelcem v ostravské nemocnici byli dva příslušníci Vězeňské služby ČR. Potvrdil to její generální ředitel Petr Dohnal. „Pondělní událost má pro nás zcela tragický rozměr. Shodou nešťastných náhod byl dokonce i třetí ze čtveřice zavražděných mužů naším bývalým zaměstnancem. Pracoval pro Justiční stráž, kterou opustil před deseti lety,“ uvedl Dohnal.

13. listopadu 2018

Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad vrahem Roma v Chomutově

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 13. 11. 2018  •  Petr Just  •  4

13.11.2018 22:50 - Rozsudek nad Petrem Bendou, jenž si má za usmrcení mladého Roma, který řídil dodávku na chomutovském sídlišti odpykat sedm let ve vězení, přezkoumá Nejvyšší soud. Dovolání podalo jak státní zastupitelství, tak obhajoba, plyne z informací v justiční databázi InfoSoud. Benda střílel na dodávku v mylném domnění, že ohrožuje lidi. Spis i dvě dovolání zatím leží u Krajského soudu v Ústí nad Labem, který by měl vše předat k rozhodnutí Nejvyššímu soudu.

3. října 2018

Kněžínek chce mít pouze tři odborné náměstky. Zruší...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 3. 10. 2018  •  Petr Just  •  4

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) plánuje v úřadu rozsáhlé organizační změny, jejichž součástí má být i snížení počtu odborných náměstků ze čtyř na tři. Uvedl to dnes server Česká justice. Kněžínek po přeskupení útvarů nadále nepočítá s existencí mezinárodní sekce a sekce trestní politiky, kterým v současné době šéfují náměstci Petr Jäger a Vladimír Zimmel.

25. září 2018

Rabyně, poslední majetková naděje pro oběti H-Systemu

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 25. 9. 2018  •  Petr Just  •  4

Klienti H-Systemu mají stále šanci, že získají peníze z majetku, který v minulosti patřil zakladateli vytunelované firmy Petru Smetkovi. Naději jim dává pražský městský soud, který začátkem prázdnin rozhodl, že se justice musí znovu zabývat návrhem na zabrání areálu v Rabyni u Slapské přehrady.

28. srpna 2018

Vrahovi, který zastřelil Roma v Chomutově, soud snížil trest...

Zdroj Romea.cz - Vše o Romech na jednom místě ze dne 28. 8. 2018  •  Petr Just  •  4

28.8.2018 12:54 - Petr Benda si za zastřelení řidiče dodávky na chomutovském sídlišti odpyká pouze sedm let vězení. Pražský vrchní soud dnes na základě mužova odvolání zrušil původní rozsudek, který poslal pachatele za mříže na 12,5 roku. Dnešní verdikt je pravomocný. Benda se hájil mimo jiné tím, že střílel v nutné obraně. Myslel si, že romský řidič najížděl do lidí a jiných aut. Podle justice vražda neměla rasový podtext.

Střelec z Chomutova uspěl s odvoláním: Za vraždu Roma si...

Zdroj Blesk.cz ze dne 28. 8. 2018  •  Petr Just  •  4

Petr Benda si za zastřelení řidiče dodávky na chomutovském sídlišti odpyká sedm let vězení. Pražský vrchní soud dnes na základě mužova odvolání zrušil původní rozsudek, který poslal pachatele za mříže na 12,5 roku. Dnešní verdikt je pravomocný. Benda se hájil mimo jiné tím, že střílel v nutné obraně. Romský řidič před střelbou najížděl do lidí a jiných aut. Podle justice vražda neměla rasový podtext.

3. srpna 2018

POLITIKA: Hradní absurdita a H-Systém

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 3. 8. 2018  •  Petr Just  •  4

Stručně řečeno: místo aby si politiky a jejich souputníky, kteří dle minulého pravomocného rozsudku v kauze H-Systemu z roku 2004, jak citovala v rozhovoru s Martinem Veselovským advokátka Hana Marvanová, nechali od zakladatele H-Systemu Petra Smetky financovat stranu ČSSD, předvolávaly příslušné orgány a posléze i soud, pozval si 31. července 2018 tehdejší hlavní představitel této strany Miloš Zeman na Pražský hrad představitele justice.

30. červenece 2018

Kramný požádal o obnovu řízení v kauze vraždy manželky a...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 30. 7. 2018  •  Petr Just  •  4

Na dvacet osm let odsouzený Petr Kramný, jehož soud shledal vinným z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě, podal návrh na obnovu řízení. Oznámil to Václav Peričevič ze spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun, který se dlouhodobě zasazuje za Kramného práva. Kramný tvrdí, že je nevinný.

Kramný podal návrh na obnovu řízení. Pět let po smrti rodiny

Zdroj Tyden.cz ze dne 30. 7. 2018  •  Petr Just  •  4

Petr Kramný, odsouzený na 28 let za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě, podal návrh na obnovu řízení. ČTK to sdělil Václav Peričevič ze spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun, který se dlouhodobě zasazuje za Kramného práva.

18. červenece 2018

Správa letiště Praha prohrála u Ústavního soudu spor o...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 18. 7. 2018  •  Petr Just  •  4

Správa letiště Praha prohrála u Ústavního soudu spor o zásah do autorských práv architekta Petra Franty. Ústavní soud odmítl stížnost podniku proti rozhodnutím nižších soudů. Česká televize to zjistila z justiční databáze. Do autorských práv Petra Franty státní podnik zasáhl tím, že v dostavbě odletové haly terminálu 1 pokračoval podle původních Frantových plánů, ale upravených nově najatými architekty.

27. června 2018

Lídr ODS Fiala: Mentalita komunistů se od doby Horákové...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 27. 6. 2018  •  Petr Just  •  4

Účastníci dnešní připomínky justiční vraždy Milady Horákové v roce 1950 na dvoře Pankrácké věznice se kriticky vyjádřili k současné politické situaci. Přítomní zástupci pravice připomněli, že právě v tento den vzniká vláda s podporou komunistů. Podle Petra Fialy se komunisté od dob Horákové nezměnili, o čemž svědčí jejich výroky.

19. června 2018

Kvůli jointu skončil s vyhřezlými střevy, útočníka soudí...

Zdroj Novinky.cz - Hlavní stránka ze dne 19. 6. 2018  •  Petr Just  •  4

Už více než rok uniká justici Petr Sonnleitner. Podle obžaloby málem ubodal k smrti muže, který si před diskotékou v Rakovníku chtěl zapálit jointa. Pokud ho Krajský soud v Praze, který případ začal v úterý projednávat, uzná vinným, může Sonnleitner dostat až osmnáctiletý trest vězení.

29. března 2018

Kauza údajných trafik: Králová podle soudu podjatá není

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 29. 3. 2018  •  Petr Just  •  4

Soudkyně Helena Králová není podjatá v kauze tzv. trafik pro poslance, v níž čelí obžalobě bývalý premiér Petr Nečas a jeho manželka Jana (dříve Nagyová). Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že pražský městský soud zamítl stížnost podanou státním zástupcem. Pokud by se tedy Králová vrátila po rozhodnutí o její druhé kárné žalobě do taláru, mohla by ve věci dál vést hlavní líčení.

Králová není podjatá v kauze tzv. trafik, potvrdil městský...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 29. 3. 2018  •  Petr Just  •  4

Praha - Soudkyně Helena Králová není podjatá v kauze tzv. trafik pro poslance, v níž čelí obžalobě bývalý premiér Petr Nečas a jeho manželka Jana (dříve Nagyová). Z justiční databáze...

Králová není podjatá v kauze tzv. trafik, potvrdil městský...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 29. 3. 2018  •  Petr Just  •  4

Praha - Soudkyně Helena Králová není podjatá v kauze tzv. trafik pro poslance, v níž čelí obžalobě bývalý premiér Petr Nečas a jeho manželka Jana (dříve Nagyová). Z justiční databáze...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.