Index vlivu Petr Just - Index vlivu v politice

Petr Just
 
 

Politolog a vysokoškolský pedagog

 
 

Expremiér Andrej Babiš oznámil kandidaturu na prezidenta

Předseda nejsilnějšího opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš hodlá kandidovat na prezidenta republiky. Oznámil to v televizi Nova. V pondělí požádá o důvěru předsednictvo hnutí. Pokud ji získá, obrátí se na poslance ANO, aby jeho kandidaturu podpořili. Chce hlavně hájit zájmy českých občanů, řekl. Osmašedesátiletý politik a jeden z nejbohatších Čechů nyní čelí před soudem obžalobě v případu dotačního podvodu při stavbě areálu Čapí hnízdo. Politolog Petr Just očekává, že Babiš povede prezidentskou kampaň absolutně bez zábran. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) hledá Babiš na Hradě imunitu.

Petr Just aktuálně...

Pořadí: 6Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
20.14Vliv / význam roste
 

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Just v poslední době

 

30. října 2022

Expremiér Andrej Babiš oznámil kandidaturu na prezidenta

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 30. 10. 2022  •  Petr Just  •  1

Předseda nejsilnějšího opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš hodlá kandidovat na prezidenta republiky. Oznámil to v televizi Nova. V pondělí požádá o důvěru předsednictvo hnutí. Pokud ji získá, obrátí se na poslance ANO, aby jeho kandidaturu podpořili. Chce hlavně hájit zájmy českých občanů, řekl. Osmašedesátiletý politik a jeden z nejbohatších Čechů nyní čelí před soudem obžalobě v případu dotačního podvodu při stavbě areálu Čapí hnízdo. Politolog Petr Just očekává, že Babiš povede prezidentskou kampaň absolutně bez zábran. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) hledá Babiš na Hradě imunitu.

19. října 2022

Potápíme se, je čas vyslat signál Mayday, říká soudce Šuk

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 19. 10. 2022  •  Petr Just  •  1

Předsedové ze všech stupňů soudní soustavy odsoudili současnou situaci v justici, která je podle nich kvůli nízkým platům zaměstnanců soudů před kolapsem. Na dorovnání platů by bylo potřeba posílit rozpočet justice na příští rok o 1,5 miliardy korun, řekl novinářům místopředseda Nejvyššího soudu Petr Šuk.

17. října 2022

Justice je před kolapsem, varují šéfové soudů. Zmínili...

Zdroj Blesk.cz ze dne 17. 10. 2022  •  Petr Just  •  1

Česká justice je podle předsedů soudů před kolapsem, vláda Petra Fialy (ODS) v rozporu se svým programovým prohlášením odmítla dostatečně zvýšit platy justičních zaměstnanců. Uvedli to v prohlášení, které dnes médiím rozeslal Nejvyšší soud. Předsedové soudů varovali, že za nynějších podmínek nemohou garantovat chod soudů. Dodali, že pokud se situace nezmění, může řada soudů citelně omezit svou činnost. Podrobněji se k věci vyjádří na středeční tiskové konferenci. Premiér k tomu dnes sdělil, že rozpočtové možnosti jsou velmi limitované.

Vláda nezajistila slíbené platy, justici hrozí kolaps,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 17. 10. 2022  •  Petr Just  •  1

Česká justice je podle předsedů soudů před kolapsem. V prohlášení, které dnes médiím rozeslal Nejvyšší soud, uvedli, že vláda Petra Fialy v rozporu se svým programovým prohlášením odmítla dostatečně zvýšit platy justičních zaměstnanců. Předsedové soudů varovali, že za stávajících podmínek nemohou garantovat chod soudů.

Justice je před kolapsem, varují předsedové soudů

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 17. 10. 2022  •  Petr Just  •  1

Česká justice je podle předsedů soudů před kolapsem. V prohlášení, které médiím rozeslal Nejvyšší soud, uvedli, že vláda Petra Fialy (ODS) v rozporu se svým programovým prohlášením odmítla dostatečně zvýšit platy zaměstnanců. Předsedové soudů varovali, že za stávajících podmínek nemohou garantovat chod soudů. Dodali, že pokud se situace nezmění, může řada soudů citelně omezit svou činnost. Premiér Petr Fiala (ODS) soudcům vzkázal, že rozpočtové možnosti jsou velmi limitované.

Předsedové soudů: Justice je kvůli podfinancování před...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 17. 10. 2022  •  Petr Just  •  1

Praha - Česká justice je podle předsedů soudů před kolapsem, vláda Petra Fialy (ODS) v rozporu se svým programovým prohlášením odmítla dostatečně zvýšit platy justičních zaměstnanců....

29. září 2022

Zeman odmítl jmenovat žalobce Babku soudcem, píše Česká...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 9. 2022  •  Petr Just  •  1

Prezident Miloš Zeman nejmenuje soudcem státního zástupce Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové Petra Babku. Napsal to server Česká justice, podle kterého je důvodem kritika Nejvyššího soudu na Babkovu adresu v případu vývozu torz bývalých vojenských raket. Zeman nedávno odmítl jmenovat soudcem i žalobce Marka Bodláka, Unie státních zástupců (USZ) prezidenta za rozhodnutí zkritizovala.

7. září 2022

Soud projednává kauzu Via Chem. Za machinace s insolvenčním...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 9. 2022  •  Petr Just  •  2

Justice začala rozplétat jednu z nejrozsáhlejších kauz manipulací s insolvenčním řízením. Hlavním obžalovaným je miliardář Petr Sisák. Státní zástupce pro něj žádá třináct let vězení za údajné machinace kolem společnosti Via Chem. Před soudem stojí ještě dalších 14 lidí a pět firem, vinu jednohlasně odmítají.

31. srpna 2022

Ústavní soud zrušil rozhodnutí o uznání švýcarského verdiktu...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 31. 8. 2022  •  Petr Just  •  2

Ústavní soud zrušil české rozhodnutí o uznání švýcarského rozsudku nad exmanažerem Mostecké uhelné společnosti Petrem Krausem. Důvodem je porušení práva na soudní ochranu. Česká justice se dostatečně nevypořádala s tvrzením o možném porušení práva na tlumočení a překlad v soudním řízení ve Švýcarsku. Znovu musí rozhodnout Městský soud v Praze. 

9. srpna 2022

KOMENTÁŘ: Proč je třeba chránit policii a nenásledovat...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 9. 8. 2022  •  Petr Just  •  2

Policisté nás chrání před zločinci, chuligány a asociály. Dělají nevděčnou práci, při níž musí snášet výsměch, urážky a agresivitu delikventů, laxnost justice i alibismus šéfů, kteří jsou připraveni je kdykoliv obětovat, píše Petr Drulák, bývalý náměstek ministra zahraničí.

31. červenece 2022

Hrob odbojáře zavražděného komunisty jednoho dne zmizel....

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 31. 7. 2022  •  Petr Just  •  2

Historici pátrají po hrobu Petra Křivky. To byl voják, který se stal obětí justiční vraždy za účast ve třetím odboji v roce 1951. Jeho hrob v sedmdesátých letech zmizel a historici, včetně vnuka Petra Křivky, by ho teď chtěli najít a obnovit.

17. června 2022

PRÁVO: Když Česká justice lobbuje

Zdroj Neviditelný pes ze dne 17. 6. 2022  •  Petr Just  •  3

Server Česká justice a Petr Dimun pro mne jedno jsou. Spřátelili jsme se, když byl Petr Dimun mluvčím skvělého ministra Pavla Němce a jeho spojkou s občanskými aktivisty.

25. května 2022

Důchodci dostanou od září přidáno. Polepší si v průměru o...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 25. 5. 2022  •  Petr Just  •  3

Všechny starobní, invalidní a pozůstalostní důchody se od září kvůli vysoké inflaci znovu mimořádně zvýší. Zásluhová část penze se všem příjemcům zvedne o 5,2 procenta. Průměrný starobní důchod tak vzroste o 699 korun. Nařízení o druhé letošní mimořádné valorizaci schválila dnes vláda. Na tiskové konferenci to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Česká správa sociálního zabezpečení na konci března vyplácela celkem přes 2,84 milionu penzí, z toho přes 2,36 milionu starobních. Své důchodové systémy mají i policie, obrana a justice. Na druhé mimořádné přidání je potřeba 7,8 miliardy korun.

1. prosince 2021

Žalobkyně Tittková, která v opilosti způsobila nehodu,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 12. 2021  •  Petr Just  •  3

Ostravská krajská státní zástupkyně Petra Tittková skončila v září ve funkci. V opilosti způsobila dopravní nehodu a už za to byla pravomocně odsouzena, uvedl to server Česká justice. Okresní soud v Ostravě jí letos v květnu uložil trest dvanáct měsíců s podmíněným odkladem na osmnáct měsíců. Zároveň přišla na čtyři a půl roku o řidičský průkaz.

22. listopadu 2021

Čtveřice odsouzená v kauze Vojenského zpravodajství podala...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 11. 2021  •  Petr Just  •  3

Čtveřice odsouzená v kauze zneužití Vojenského zpravodajství podala ústavní stížnosti. Mimořádný opravný prostředek využila bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho nynější manželka Jana Nečasová, stejně jako někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek. Zatím o podnětech není rozhodnuto, vyplývá z justičních databází i z informací mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové.

8. listopadu 2021

Právní nárok na místopředsedu Sněmovny není, říká politolog....

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 8. 11. 2021  •  Petr Just  •  3

Na nejzazší termín v pondělí 8. listopadu byla prezidentem Milošem Zemanem svolána ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jak taková schůze probíhá a co vše se zde řeší, osvětlil politolog z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Petr Just. „Složení slibu je nepřekročitelná podmínka,“ říká.

27. červenece 2021

Teplický soudce Čapek by měl kvůli účasti na nelegálním...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 7. 2021  •  Petr Just  •  3

Předseda teplického soudu Jan Tichý v kárné žalobě na soudce Miroslava Čapka navrhuje, aby ho kárný senát zbavil funkce soudce. Důvodem je, že se Čapek podle Tichého zúčastnil na konci ledna oslavy narozenin teplického podnikatele Petra Bendy. Soudce Čapek obvinění popírá a předseda kárného senátu dal stranám ke zvážení možnost uzavřít dohodu o kárném provinění a opatření. Píše to server Česká justice. Oslava se konala v teplickém hotelu Prince de Ligne za účasti desítek lidí v době, kdy byly hotely kvůli šíření covidu uzavřeny a hromadné akce omezeny.

2. června 2021

Vysílali jsme: Politolog Just o nedůvěře Babišově vládě....

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 6. 2021  •  Petr Just  •  3

Nezvládnutí pandemie, neschopnost zajistit silnou mezinárodní solidaritu ve vrbětické kauze, ale i střet zájmů premiéra Andreje Babiše. To jsou hlavní důvody, proč opoziční bloky Pirátů se Starosty a SPOLU svolávají na zítřek mimořádnou schůzi k nedůvěře vládě Andreje Babiše (ANO). Rozhodnou hlasy komunistů. Pomůžou kabinetu nakonec i tentokrát a je postup opozice nezodpovědný, jak zní z vlády? To byla témata středečního Epicentra s politologem Petrem Justem.

8. března 2021

Za debatou o maturitách mohou být podle politologů volby či...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 8. 3. 2021  •  Petr Just  •  3

Praha - Debata o podobě maturit v letošním roce je namístě, ale měla by se vést na základě širší odborné a politické diskuze. Shodli se na tom politolog Petr Just z Metropolitní univerzity...

21. února 2021

Chcípl PES a další protestní strany: Politolog jejich šance...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 2. 2021  •  Petr Just  •  3

Politickým stranám, které nesouhlasí s tvrdými protiepidemickými opatřeními, jejich přístup zatím nepřinesl rostoucí voličské preference. Nedá se tak pravděpodobně očekávat větší úspěch nových hnutí, která jsou zakládána právě v souvislosti s pandemií. Vyplývá to ze slov politologa Petra Justa z Metropolitní univerzity v Praze. Záměr ucházet se ve volbách o hlasy voličů, kteří nesouhlasí s vládními nařízeními spojenými s epidemií, oznámilo či zvažuje téměř rok po začátku pandemie několik subjektů. V jejich čele jsou většinou lidé, kteří jsou aktivní i při svolávání demonstrací.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.