Index vlivu Petr Just - Index vlivu v politice

Petr Just
 
 

Politolog a vysokoškolský pedagog

 
 

Žalobkyně Tittková, která v opilosti způsobila nehodu, skončila ve funkci, píše Česká justice

Ostravská krajská státní zástupkyně Petra Tittková skončila v září ve funkci. V opilosti způsobila dopravní nehodu a už za to byla pravomocně odsouzena, uvedl to server Česká justice. Okresní soud v Ostravě jí letos v květnu uložil trest dvanáct měsíců s podmíněným odkladem na osmnáct měsíců. Zároveň přišla na čtyři a půl roku o řidičský průkaz.

Petr Just aktuálně...

Pořadí: 5Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
33.5Vliv / význam roste
 

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Petr Just ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Petr Just v poslední době

 

1. prosince 2021

Žalobkyně Tittková, která v opilosti způsobila nehodu,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 1. 12. 2021  •  Petr Just  •  0

Ostravská krajská státní zástupkyně Petra Tittková skončila v září ve funkci. V opilosti způsobila dopravní nehodu a už za to byla pravomocně odsouzena, uvedl to server Česká justice. Okresní soud v Ostravě jí letos v květnu uložil trest dvanáct měsíců s podmíněným odkladem na osmnáct měsíců. Zároveň přišla na čtyři a půl roku o řidičský průkaz.

22. listopadu 2021

Čtveřice odsouzená v kauze Vojenského zpravodajství podala...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 22. 11. 2021  •  Petr Just  •  0

Čtveřice odsouzená v kauze zneužití Vojenského zpravodajství podala ústavní stížnosti. Mimořádný opravný prostředek využila bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho nynější manželka Jana Nečasová, stejně jako někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek. Zatím o podnětech není rozhodnuto, vyplývá z justičních databází i z informací mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové.

8. listopadu 2021

Právní nárok na místopředsedu Sněmovny není, říká politolog....

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 8. 11. 2021  •  Petr Just  •  0

Na nejzazší termín v pondělí 8. listopadu byla prezidentem Milošem Zemanem svolána ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jak taková schůze probíhá a co vše se zde řeší, osvětlil politolog z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Petr Just. „Složení slibu je nepřekročitelná podmínka,“ říká.

27. červenece 2021

Teplický soudce Čapek by měl kvůli účasti na nelegálním...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 7. 2021  •  Petr Just  •  0

Předseda teplického soudu Jan Tichý v kárné žalobě na soudce Miroslava Čapka navrhuje, aby ho kárný senát zbavil funkce soudce. Důvodem je, že se Čapek podle Tichého zúčastnil na konci ledna oslavy narozenin teplického podnikatele Petra Bendy. Soudce Čapek obvinění popírá a předseda kárného senátu dal stranám ke zvážení možnost uzavřít dohodu o kárném provinění a opatření. Píše to server Česká justice. Oslava se konala v teplickém hotelu Prince de Ligne za účasti desítek lidí v době, kdy byly hotely kvůli šíření covidu uzavřeny a hromadné akce omezeny.

2. června 2021

Vysílali jsme: Politolog Just o nedůvěře Babišově vládě....

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 6. 2021  •  Petr Just  •  0

Nezvládnutí pandemie, neschopnost zajistit silnou mezinárodní solidaritu ve vrbětické kauze, ale i střet zájmů premiéra Andreje Babiše. To jsou hlavní důvody, proč opoziční bloky Pirátů se Starosty a SPOLU svolávají na zítřek mimořádnou schůzi k nedůvěře vládě Andreje Babiše (ANO). Rozhodnou hlasy komunistů. Pomůžou kabinetu nakonec i tentokrát a je postup opozice nezodpovědný, jak zní z vlády? To byla témata středečního Epicentra s politologem Petrem Justem.

8. března 2021

Za debatou o maturitách mohou být podle politologů volby či...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 8. 3. 2021  •  Petr Just  •  0

Praha - Debata o podobě maturit v letošním roce je namístě, ale měla by se vést na základě širší odborné a politické diskuze. Shodli se na tom politolog Petr Just z Metropolitní univerzity...

21. února 2021

Chcípl PES a další protestní strany: Politolog jejich šance...

Zdroj Blesk.cz ze dne 21. 2. 2021  •  Petr Just  •  0

Politickým stranám, které nesouhlasí s tvrdými protiepidemickými opatřeními, jejich přístup zatím nepřinesl rostoucí voličské preference. Nedá se tak pravděpodobně očekávat větší úspěch nových hnutí, která jsou zakládána právě v souvislosti s pandemií. Vyplývá to ze slov politologa Petra Justa z Metropolitní univerzity v Praze. Záměr ucházet se ve volbách o hlasy voličů, kteří nesouhlasí s vládními nařízeními spojenými s epidemií, oznámilo či zvažuje téměř rok po začátku pandemie několik subjektů. V jejich čele jsou většinou lidé, kteří jsou aktivní i při svolávání demonstrací.

19. února 2021

Nejvyšší soud je továrnou na rozsudky. To se musí změnit,...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 19. 2. 2021  •  Petr Just  •  0

Výrazně méně, ale zato zásadnějších rozhodnutí. S tím na post nového místopředsedy Nejvyššího soudu nastupuje po středečním jmenování prezidentem Milošem Zemanem Petr Šuk. Transparentnost justice podle něj neznamená pouze vše zveřejnit, ale zejména...

24. října 2020

Bude Zeman oddalovat odvolání Prymuly? Hrad zmínil...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 10. 2020  •  Petr Just  •  0

Politolog Ladislav Mrklas z CEVRO Institutu v Praze nepovažuje za jednoznačné, že prezident Miloš Zeman odvolá ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), jak mu v pátek navrhl premiér Andrej Babiš (ANO). Očekává spíše průtahy. Petr Just z Metropolitní univerzity v Praze se domnívá, že k odvolání dojde, ač loňská zkušenost s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) podle něj velí k opatrnosti.

4. června 2020

Zásah na úřadu vlády byl puč a pokus svrhnout vládu, říká...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 4. 6. 2020  •  Petr Just  •  1

Vyšetřování, které v roce 2013 vedlo po zásahu kriminalistů na úřadu vlády k pádu kabinetu, bylo podle tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) pokusem svrhnout legitimní a legální vládu České republiky politicky motivovaným trestním stíháním. Nečas to uvedl v dnešní druhé části rozhovoru pro server Česká justice.cz. Státní zástupci podle něj nyní dělají vše pro to, aby v souvisejících případech padly alespoň nějaké odsuzující rozsudky, a tím ze sebe toto podezření dostali.  

3. června 2020

Expremiér Nečas se opřel do Šlachty. Zmínil Bártu, Babiše,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 3. 6. 2020  •  Petr Just  •  1

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta začal podle někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) pracovat na případech spojených s Nečasem poté, co ho v roce 2010 odmítl dosadit do funkce policejního prezidenta. Nečas to řekl ve středečním rozhovoru pro server Česká justice. Podle Nečase měl navíc Šlachta v případech kolem jeho tehdejší šéfky kabinetu a nynější manželky Jany Nečasové (Nagyové) informace z odposlechů ještě dřív, než je oficiálně povolil soud. Šlachta v reakci sdělil, že všechna tato tvrzení odmítá. Považuje je za mstu bývalého premiéra za to, jaké informace zveřejnil ve své knize.

Expremiér Nečas: Šlachta měl na mě averzi, když se nestal...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 3. 6. 2020  •  Petr Just  •  1

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta začal podle někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS) pracovat na případech spojených s Nečasem poté, co ho v roce 2010 odmítl dosadit do funkce policejního prezidenta. Nečas to řekl v rozhovoru pro server Česká justice.cz. Podle Nečase měl navíc Šlachta v případech kolem jeho tehdejší šéfky kabinetu a nynější manželky Jany Nečasové (Nagyové) informace z odposlechů ještě dřív, než je oficiálně povolil soud. Šlachta ČTK řekl, že všechna tato tvrzení odmítá. Považuje je za mstu bývalého premiéra za to, jaké informace zveřejnil ve své knize.

29. května 2020

Nejvyšší správní soud opět rozhodl ve prospěch Nečasové,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Nejvyšší správní soud i potřetí rozhodl ve prospěch Jany Nečasové, dříve Nagyové, manželky bývalého premiéra Petra Nečase, ve sporu o darovací daň. V aktuálním sporu šlo o daň z kožichu za téměř 600 tisíc korun z roku 2012, Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Městského soudu v Praze. Vyplývá to z rozhodnutí, které soud zveřejnil na úřední desce, upozornil na něj server Česká justice.

27. května 2020

Soud uznal Nečase vinným za křivou výpověď ve prospěch...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 27. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Praha - Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že rozhodl v pondělí trestním příkazem. Jaký trest někdejšímu...

Soud uznal Nečase vinným za křivou výpověď ve prospěch...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 27. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Praha - Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že rozhodl v pondělí trestním příkazem. Jaký trest někdejšímu...

Expremiér Nečas je vinný z křivé výpovědi, rozhodl soud....

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 27. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že rozhodl v pondělí trestním příkazem. Jaký trest někdejšímu předsedovi vlády uložil, zatím není zřejmé. Podle obžaloby Nečas dvakrát...

Soud nepravomocně uznal vinu Petra Nečase za křivé svědectví...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 27. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Soud uznal expremiéra Petra Nečase vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Česká televize to zjistila z justiční databáze. Obvodní soud pro Prahu 1 případ rozhodl trestním příkazem. Verdikt není pravomocný, soud ho zatím Nečasovi nedoručil a bývalý předseda vlády proti rozhodnutí může podat odpor, k čemu se také chystá. Podle obžaloby Nečas křivě svědčil ve prospěch své současné manželky Jany Nečasové (dříve Nagyové).

24. května 2020

U Zemana rozhodl i věk šéfa Nejvyššího soudu. Dotčená...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 24. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Prezident Miloš Zeman vybral nového předsedu Nejvyššího soudu Petra Angyalossyho, mimo jiné, i kvůli jeho věku. Dnes to v pořadu Partie na televizi Prima řekla ministryně spravedlnosti Benešová, které svou volbu Zeman takto zdůvodnil. Starším kandidátům by se vytýkala jejich minulost, Angyalossy přišel do justice až po revoluci, dodala ministryně.

22. května 2020

Muž, který musí obhájit svou roli. Nový předseda Nejvyššího...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 22. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Před novým předsedou Nejvyššího soudu Petrem Angya­lossym stojí těžká úloha. Přesvědčit veřejnost i justici, že bude dobrým šéfem nejvyšší soudní instance v zemi. Práci mu výrazně ztížil prezident Miloš Zeman, jenž takřka neznámého soudce jmenoval....

20. května 2020

Zeman jmenoval nového předsedu Nejvyššího soudu. Je jím Petr...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 20. 5. 2020  •  Petr Just  •  1

Prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě nového předsedu Nejvyššího soudu. Tím je Petr Angyalossy, který byl dosud předsedou senátu trestního kolegia soudu. Nový šéf nejvyšší justiční instance své plány představí ve čtvrtek na tiskové konferenci v Brně.  

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.