Index vlivu Jan Švejnar - Index vlivu v podnikání

Jan Švejnar
 
 

Cena za snížení inflace bude vyšší, než si dnes představujeme

Otázka nutnosti razantnějšího zásahu centrálních bank proti vlně inflace je, zdá se, pro drtivou většinu relevantních diskutérů zavřena. Samozřejmě, výjimky vždy existují, v české debatě ji třeba představují Andrej Babiš či Jan Švejnar, v té...

Jan Švejnar aktuálně...

Pořadí: 2Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
12.8Vliv / význam klesá
 

Jak nás Jan Švejnar ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jan Švejnar ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jan Švejnar v poslední době

 

31. října 2022

Cena za snížení inflace bude vyšší, než si dnes představujeme

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 31. 10. 2022  •  Jan Švejnar  •  0

Otázka nutnosti razantnějšího zásahu centrálních bank proti vlně inflace je, zdá se, pro drtivou většinu relevantních diskutérů zavřena. Samozřejmě, výjimky vždy existují, v české debatě ji třeba představují Andrej Babiš či Jan Švejnar, v té...

20. září 2022

Zastropování mohlo přijít dřív, připustila Seitlová. Podle...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 20. 9. 2022  •  Jan Švejnar  •  0

Vládní opatření proti vysokým cenám energií mohla podle místopředsedkyně Senátu Jitky Seitlové (KDU-ČSL) přijít dřív, nemyslí si ale, že by přišla příliš pozdě. Uvedla to v Událostech, komentářích. Ekonom Jan Švejnar řekl, že všechna opatření bylo nutné řádně připravit a projednat. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) podotkl, že přijaté úpravy do jisté míry vychází z návrhů hejtmanů, kteří už dříve kabinet k zastropování cen energií vyzvali. 

4. červenece 2022

Jak úrokové sazby ovlivňují inflaci? Ekonomové nevědí

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 4. 7. 2022  •  Jan Švejnar  •  0

Kdyby národní banka nezvyšovala sazby, byla by dnes inflace až 25 procent. Alespoň to tvrdí bývalý guvernér Jiří Rusnok. Kdyby banka nezvyšovala sazby, byla by inflace nižší než aktuálních 16 procent. To zase tvrdí Jan Švejnar, mezinárodně...

6. května 2022

Země s alternativními zdroji ať se od ruské ropy odstřihnou...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 6. 5. 2022  •  Jan Švejnar  •  1

Odstřihnutí Evropy od ruské ropy musí být provedeno chytře, míní prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. S ředitelem Centra pro globální hospodářskou politiku Janem Švejnarem se v pátečních Událostech, komentářích shodli na tom, že země, které mohou na jiné zdroje přejít ihned, by tak měly učinit.

20. března 2022

Ekonomický růst se dramaticky sníží. Budeme rádi za nulu,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 20. 3. 2022  •  Jan Švejnar  •  1

Válka na Ukrajině tvrdě dopadá na ekonomiku Ruska ale také většiny evropských zemí. Vláda se snaží tyto nepříjemné důsledky zmírňovat například kontrolou marží čerpacích stanic nebo koncem povinnosti přimíchávání biosložky do paliv. V Otázkách Václava Moravce debatovali ministr financí Zbyněk Stanjura, guvernér České národní banky Jiří Rusnok a ekonom Jan Švejnar.

Sankce vrátí Rusko o 20 let zpět, říká Rusnok. Podle...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 20. 3. 2022  •  Jan Švejnar  •  1

Návrh polského premiéra Mateusze Morawieckého, aby EU zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem, není podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) realistický. Řekl to v Otázkách Václava Moravce. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok si myslí, že americké a evropské sankce vrátí Rusko sociálně a ekonomicky o dvacet let zpět. Podle ekonoma Jana Švejnara si Evropa může dovolit ještě tvrdší postup než dosud. Rusnok se ale také domnívá, že v tuzemsku může kvůli vysoké inflaci růst HDP klesnout koncem roku k nule.

Ekonomický růst se dramaticky sníží. Budeme rádi za nulu,...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 20. 3. 2022  •  Jan Švejnar  •  1

Válka na Ukrajině tvrdě dopadá na ekonomiku Ruska ale také většiny evropských zemí. Vláda se snaží tyto nepříjemné důsledky zmírňovat například kontrolou marží čerpacích stanic nebo koncem povinnosti přimíchávání biosložky do paliv. V Otázkách Václava Moravce debatovali ministr financí Zbyněk Stanjura, guvernér České národní banky Jiří Rusnok a ekonom Jan Švejnar.

10. února 2022

ČNB má pravdu, proti inflaci raději rychleji a rázně

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 10. 2. 2022  •  Jan Švejnar  •  1

Česká národní banka se po dalším zvýšení úrokových sazeb dostala pod opětovnou kritiku části českých ekonomů. Ať už je to bývalý poradce premiéra Miroslav Ungerman, nebo profesor Kolumbijské univerzity Jan Švejnar, kritika většinou vyčítá centrální...

29. srpna 2021

ČNB přehnaně reaguje na vývoj inflace a oslabuje české...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 8. 2021  •  Jan Švejnar  •  2

Zvyšováním úrokových sazeb hendikepuje Česká národní banka (ČNB) tuzemské výrobce a snižuje jejich konkurenceschopnost proti ostatním evropským firmám, uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce ekonom Jan Švejnar. Také jeho profesní kolega Tomáš Sedláček si myslí, že centrální banka přehnaně reaguje na současný vývoj inflace. Oba naopak dali za vzor zdrženlivý postup Evropské centrální banky (ECB) či Fedu (Americká centrální banka). 

5. listopadu 2020

Švejnar: Schodek není hlavní problém. Tím jsou krachy podniků

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 5. 11. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Českou ekonomiku do budoucna neohrožuje tolik rostoucí zadlužení jako krachy podniků, míní ekonom Jan Švejnar. V pořadu K věci na CNN Prima News pak dodal, že česká ekonomika se nachází v hluboké krizi.

7. října 2020

30 let zpět: V Praze se konalo sympozium s podniky z USA

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 10. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Objem československého zahraničního obchodu s největší ekonomickou velmocí, Spojenými státy americkými, byl na začátku devadesátých let téměř nulový. Na pražské sympozium o hospodářské spolupráci, kde jako podmínka amerických investic nejvýrazněji zaznívala nutnost urychleného provedení hospodářských reforem v čele s privatizací, zavítal mimo jiné tehdejší profesor Pittsburské univerzity a pozdější kandidát na úřad prezidenta České republiky, ekonom Jan Švejnar.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

16. září 2020

Půlbilionový schodek je v současné situaci správný, pokud se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 9. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

České hospodářství je v hluboké krizi, dokonce větší, než si mnozí představují, ale stojí si dobře v tom, že má poměrně malý dluh vůči HDP, uvedl v Interview ČT24 člen Národní ekonomické rady vlády Jan Švejnar. Narozdíl od ostatních ekonomů míní, že vládou schválený historicky nejvyšší schodek státního rozpočtu ve výši půl bilionu korun je v současné situaci v zásadě správný, pokud se tyto peníze budou investovat chytře.

2. srpna 2020

Chytré investice jako cesta z krize. Neudržujme ekonomiku na...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 8. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

Česká ekonomika se v druhém čtvrtletí v meziročním srovnání propadla o 10,7 procenta, zpomalovat ale začala ještě před zavedením protipandemických opatření. Podle některých tuzemských analytiků i premiéra Andreje Babiše (ANO) už má ale Česko ten nejhorší pokles za sebou. Z krize by mělo zemi vyvést chytré investování a zvýšení konkurenceschopnosti, shodli se v Otázkách Václava Moravce ekonom Kolumbijské univerzity Jan Švejnar, bývalý ministr financí Ivan Pilný (ANO) a prezident České bankovní asociace Tomáš Salomon.

25. červenece 2020

Na silnou druhou vlnu nejsme připravení. Přijde-li, budeme...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 25. 7. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

Varovali jsme, že je potřeba se mezi první a druhou vlnou připravit, stát toho ale v oblasti epidemiologické a zdravotní politiky nebyl schopen, říká člen NERV Jan Švejnar. Česko by si podle něj mohlo dovolit vyšší schodek rozpočtu než 500 miliard,...

14. červenece 2020

Mít euro, ceny by v Česku rostly pomaleji, říká ekonom...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 14. 7. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

Červnové údaje o inflaci potvrdily trend z předchozích měsíců. Ceny v Česku rostou nejrychleji z evropských zemí, s podobným tempem zdražování se musejí vyrovnávat i v Polsku. Podle profesora Kolumbijské univerzity Jana Švejnara by České republice v tuto chvíli pomohlo, kdyby byla součástí eurozóny, řekl pro CNN Prima News. Jiní ekonomové o tom pochybují.

24. června 2020

Koronavirus ONLINE: 343 mrtvých v ČR. Party na Chrudimsku...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 6. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

Česko hlásí 343 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 10 728 lidí, vyléčených je 7588 a aktuálně nakažených je pak 2797. Během středy zemřeli s nemocí covid-19 další tři lidé. V Pardubickém kraji stoupl počet nákaz koronavirem od pátku o 14 na 307. Nové případy jsou převážně z Chrudimska, kde se přes časem konala rodinná oslava. A propad tuzemské ekonomiky bude letos vyšší, než se všeobecně odhaduje, a bude činit 7,5 až osm procent HDP. Tvrdí to ekonom Jan Švejnar v rozhovoru pro ČTK. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus ONLINE: Ekonom zmínil tvrdý pád Česka. A u...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 6. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

Česko hlásí 339 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 10 650 lidí, vyléčených je 7556 a aktuálně nakažených je pak 2755. Propad tuzemské ekonomiky bude letos vyšší, než se všeobecně odhaduje, a bude činit 7,5 až osm procent HDP. Tvrdí to ekonom Jan Švejnar v rozhovoru pro ČTK. To vláda uspěla v prvním kole v návrhem rekordního schodku rozpočtu ve výši 500 miliard korun. A statisíce obyvatel německého okresu Gütersloh, který je kvůli problémům ve zdejších jatkách hlavním ohniskem koronaviru v zemi, čekají nejméně týden přísná karanténní opatření. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Česká ekonomika letos podle Švejnara propadne o 7,5 až osm...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 24. 6. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

Praha - Propad české ekonomiky v letošním roce bude vyšší, než se všeobecně odhaduje, a bude činit 7,5 až osm procent HDP. ČTK to v rozhovoru řekl Jan Švejnar, šéf Ekonomického poradního...

14. dubna 2020

Jan Švejnar: Restart ekonomiky může být poměrně rychlý

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 14. 4. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

Epidemii koronaviru se snaží zkrotit nejlepší lékařské mozky. Souběžně s nimi ale svůj díl záchranářské práce odvádějí i odborníci z oboru ekonomie. Nikdo totiž nepochybuje o tom, že ekonomické dopady krize budou drtivé. Jan Švejnar stojí v čele expertní skupiny při Ústředním krizovém štábu a zároveň je členem obnovené Národní ekonomické rady vlády. V exkluzivním rozhovoru pro Deník profesor Kolumbijské univerzity v New Yorku a zakladatel think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR vysvětluje, jakými nástroji lze virus přemoci.

2. dubna 2020

ČNB má srazit úrokové sazby a stát se chystat na převzetí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 2. 4. 2020  •  Jan Švejnar  •  2

Profesor Kolumbijské univerzity Jan Švejnar se stal vedoucím týmu ekonomů, kteří budou radit Ústřednímu krizovému štábu s reakcí na krizi, s pomocí firmám a obnovou ekonomiky. Česko má podle něj díky nízkému zadlužení lepší výchozí pozici než jiné...

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.