Index vlivu Jan Švejnar - Index vlivu v podnikání

Jan Švejnar
 
 

ČNB přehnaně reaguje na vývoj inflace a oslabuje české firmy, soudí Švejnar a Sedláček

Zvyšováním úrokových sazeb hendikepuje Česká národní banka (ČNB) tuzemské výrobce a snižuje jejich konkurenceschopnost proti ostatním evropským firmám, uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce ekonom Jan Švejnar. Také jeho profesní kolega Tomáš Sedláček si myslí, že centrální banka přehnaně reaguje na současný vývoj inflace. Oba naopak dali za vzor zdrženlivý postup Evropské centrální banky (ECB) či Fedu (Americká centrální banka). 

Jan Švejnar aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
-0Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
12.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
15.4Vliv / význam zůstává nezmeněn
 

Jak nás Jan Švejnar ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Jan Švejnar ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Jan Švejnar v poslední době

 

29. srpna 2021

ČNB přehnaně reaguje na vývoj inflace a oslabuje české...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 29. 8. 2021  •  Jan Švejnar  •  0

Zvyšováním úrokových sazeb hendikepuje Česká národní banka (ČNB) tuzemské výrobce a snižuje jejich konkurenceschopnost proti ostatním evropským firmám, uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce ekonom Jan Švejnar. Také jeho profesní kolega Tomáš Sedláček si myslí, že centrální banka přehnaně reaguje na současný vývoj inflace. Oba naopak dali za vzor zdrženlivý postup Evropské centrální banky (ECB) či Fedu (Americká centrální banka). 

5. listopadu 2020

Švejnar: Schodek není hlavní problém. Tím jsou krachy podniků

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 5. 11. 2020  •  Jan Švejnar  •  0

Českou ekonomiku do budoucna neohrožuje tolik rostoucí zadlužení jako krachy podniků, míní ekonom Jan Švejnar. V pořadu K věci na CNN Prima News pak dodal, že česká ekonomika se nachází v hluboké krizi.

7. října 2020

30 let zpět: V Praze se konalo sympozium s podniky z USA

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 10. 2020  •  Jan Švejnar  •  0

Objem československého zahraničního obchodu s největší ekonomickou velmocí, Spojenými státy americkými, byl na začátku devadesátých let téměř nulový. Na pražské sympozium o hospodářské spolupráci, kde jako podmínka amerických investic nejvýrazněji zaznívala nutnost urychleného provedení hospodářských reforem v čele s privatizací, zavítal mimo jiné tehdejší profesor Pittsburské univerzity a pozdější kandidát na úřad prezidenta České republiky, ekonom Jan Švejnar.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1990.

16. září 2020

Půlbilionový schodek je v současné situaci správný, pokud se...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 16. 9. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

České hospodářství je v hluboké krizi, dokonce větší, než si mnozí představují, ale stojí si dobře v tom, že má poměrně malý dluh vůči HDP, uvedl v Interview ČT24 člen Národní ekonomické rady vlády Jan Švejnar. Narozdíl od ostatních ekonomů míní, že vládou schválený historicky nejvyšší schodek státního rozpočtu ve výši půl bilionu korun je v současné situaci v zásadě správný, pokud se tyto peníze budou investovat chytře.

2. srpna 2020

Chytré investice jako cesta z krize. Neudržujme ekonomiku na...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 8. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Česká ekonomika se v druhém čtvrtletí v meziročním srovnání propadla o 10,7 procenta, zpomalovat ale začala ještě před zavedením protipandemických opatření. Podle některých tuzemských analytiků i premiéra Andreje Babiše (ANO) už má ale Česko ten nejhorší pokles za sebou. Z krize by mělo zemi vyvést chytré investování a zvýšení konkurenceschopnosti, shodli se v Otázkách Václava Moravce ekonom Kolumbijské univerzity Jan Švejnar, bývalý ministr financí Ivan Pilný (ANO) a prezident České bankovní asociace Tomáš Salomon.

25. červenece 2020

Na silnou druhou vlnu nejsme připravení. Přijde-li, budeme...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 25. 7. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Varovali jsme, že je potřeba se mezi první a druhou vlnou připravit, stát toho ale v oblasti epidemiologické a zdravotní politiky nebyl schopen, říká člen NERV Jan Švejnar. Česko by si podle něj mohlo dovolit vyšší schodek rozpočtu než 500 miliard,...

14. červenece 2020

Mít euro, ceny by v Česku rostly pomaleji, říká ekonom...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 14. 7. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Červnové údaje o inflaci potvrdily trend z předchozích měsíců. Ceny v Česku rostou nejrychleji z evropských zemí, s podobným tempem zdražování se musejí vyrovnávat i v Polsku. Podle profesora Kolumbijské univerzity Jana Švejnara by České republice v tuto chvíli pomohlo, kdyby byla součástí eurozóny, řekl pro CNN Prima News. Jiní ekonomové o tom pochybují.

24. června 2020

Koronavirus ONLINE: 343 mrtvých v ČR. Party na Chrudimsku...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 6. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Česko hlásí 343 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 10 728 lidí, vyléčených je 7588 a aktuálně nakažených je pak 2797. Během středy zemřeli s nemocí covid-19 další tři lidé. V Pardubickém kraji stoupl počet nákaz koronavirem od pátku o 14 na 307. Nové případy jsou převážně z Chrudimska, kde se přes časem konala rodinná oslava. A propad tuzemské ekonomiky bude letos vyšší, než se všeobecně odhaduje, a bude činit 7,5 až osm procent HDP. Tvrdí to ekonom Jan Švejnar v rozhovoru pro ČTK. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus ONLINE: Ekonom zmínil tvrdý pád Česka. A u...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 6. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Česko hlásí 339 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 10 650 lidí, vyléčených je 7556 a aktuálně nakažených je pak 2755. Propad tuzemské ekonomiky bude letos vyšší, než se všeobecně odhaduje, a bude činit 7,5 až osm procent HDP. Tvrdí to ekonom Jan Švejnar v rozhovoru pro ČTK. To vláda uspěla v prvním kole v návrhem rekordního schodku rozpočtu ve výši 500 miliard korun. A statisíce obyvatel německého okresu Gütersloh, který je kvůli problémům ve zdejších jatkách hlavním ohniskem koronaviru v zemi, čekají nejméně týden přísná karanténní opatření. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Česká ekonomika letos podle Švejnara propadne o 7,5 až osm...

Zdroj České noviny - hlavní události ze dne 24. 6. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Praha - Propad české ekonomiky v letošním roce bude vyšší, než se všeobecně odhaduje, a bude činit 7,5 až osm procent HDP. ČTK to v rozhovoru řekl Jan Švejnar, šéf Ekonomického poradního...

14. dubna 2020

Jan Švejnar: Restart ekonomiky může být poměrně rychlý

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 14. 4. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Epidemii koronaviru se snaží zkrotit nejlepší lékařské mozky. Souběžně s nimi ale svůj díl záchranářské práce odvádějí i odborníci z oboru ekonomie. Nikdo totiž nepochybuje o tom, že ekonomické dopady krize budou drtivé. Jan Švejnar stojí v čele expertní skupiny při Ústředním krizovém štábu a zároveň je členem obnovené Národní ekonomické rady vlády. V exkluzivním rozhovoru pro Deník profesor Kolumbijské univerzity v New Yorku a zakladatel think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR vysvětluje, jakými nástroji lze virus přemoci.

2. dubna 2020

ČNB má srazit úrokové sazby a stát se chystat na převzetí...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 2. 4. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Profesor Kolumbijské univerzity Jan Švejnar se stal vedoucím týmu ekonomů, kteří budou radit Ústřednímu krizovému štábu s reakcí na krizi, s pomocí firmám a obnovou ekonomiky. Česko má podle něj díky nízkému zadlužení lepší výchozí pozici než jiné...

Členka speciálního týmu Ilona Švihlíková: Zvýší se podpora...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 2. 4. 2020  •  Jan Švejnar  •  1

Při Ústředním krizovém štábu od včerejška pracuje tým ekonomů pod vedením Jana Švejnara. Mají za úkol zpracovat doporučení pro období po koronaviru. Deník hovořil s jeho členkou docentkou Ilonou Švihlíkovou.

28. září 2018

Kolumbijská univerzita odhalila Havlovu bustu. S nápadem...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 28. 9. 2018  •  Jan Švejnar  •  5

Při příležitosti 100. výročí vzniku Československa byla na prestižní Kolumbijské univerzitě v New Yorku odhalena busta někdejšího československého a českého prezidenta Václava Havla. Ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, ekonom Jan Švejnar, na Kolumbijské univerzitě v roce 2012 jmenovaný profesorem, a univerzitní prezident Lee Bollinger.

27. září 2018

Havlovi odhalili bustu na elitní univerzitě v USA. Byla u...

Zdroj Blesk.cz ze dne 27. 9. 2018  •  Jan Švejnar  •  5

Při příležitosti 100. výročí vzniku Československa byla ve čtvrtek na prestižní Kolumbijské univerzitě v New Yorku odhalena busta někdejšího československého a českého prezidenta Václava Havla. Ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, ekonom Jan Švejnar, který byl na Kolumbijské univerzitě v roce 2012 jmenován profesorem, a prezident Kolumbijské univerzity Lee Bollinger.

15. února 2018

Obrazem: Připomeňte si éru prezidenta Klause. Choval pandu,...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 15. 2. 2018  •  Jan Švejnar  •  6

Před deseti lety, 15. února 2008, byl Václav Klaus na další období zvolen prezidentem České republiky. Ve Španělském sále Pražského hradu pro něj na společné schůzi hlasovala většina poslanců a senátorů. Proti Václavu Klausovi tehdy kandidoval Jan Švejnar. Prezidentské období ekonoma, někdejšího premiéra, spoluzakladatele ODS Klause, které trvalo od března 2003 do března 2013, připomíná fotogalerie.

11. února 2018

Zničil by nás czexit ekonomicky? V Rozstřelu odpoví ekonom...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 11. 2. 2018  •  Jan Švejnar  •  6

Společně s britským odchodem z EU se otevřela otázka, zda by stejným směrem neměly postupovat i některé další státy. Zvládlo by odchod z Unie ekonomicky i Česko? O tom i poslední prezidentské volbě bude odpovídat v pondělí ve 12:30 český ekonom Jan Švejnar v diskuzním pořadu Rozstřel.
    Další články k tématu:
  • Trumpova daňová reforma je neúplný nástřel, říká ekonom Švejnar
  • Češi nemají německé platy zejména kvůli politikům, říká ekonom Švejnar
  • Po czexitu by přišla doba temna a pád na úroveň Běloruska, varují experti

1. února 2018

Zemana pohání jeho ego. Živím ale malou naději. Jeho...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 1. 2. 2018  •  Jan Švejnar  •  6

Podle historika Michaela Krause se vítězství Miloše Zemana dalo očekávat, aktivizoval v lidech strach. Důležité podle něj bude, zda se prezident bude ve zbývajících letech na Hradě chtít do historie zapsat jako státník. Kraus, bratr moderátora Jana Krause, v minulosti radil Janu Švejnarovi, působí a žije v USA.

2. listopadu 2017

Švejnar, Kmoníček nebo Gerloch. Kdo se může objevit ve vládě?

Zdroj Tyden.cz ze dne 2. 11. 2017  •  Jan Švejnar  •  6

Členy menšinové vlády, na jejímž sestavení pracuje předseda ANO Andrej Babiš, by mohl být český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček, šéf Vojenského zpravodajství Jan Beroun, profesor ústavního práva Aleš Gerloch nebo ekonom Jan Švejnar.

27. října 2017

Babiš navrhne menšinovou vládu ANO. Šéf ODS Fiala: Jde si...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 27. 10. 2017  •  Jan Švejnar  •  6

/ANKETA/ Žádná koalice. Andrej Babiš hodlá vládnout s menšinovou vládou. Tu by rád sestavil z ministrů ANO a z nestranických odborníků. Většina ostatních stran ji však odmítá podpořit. Lídr hnutí zároveň vyloučil, že by se ve vládě mohl objevit ekonom Jan Švejnar, se kterým se v neděli sešel.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.