Index vlivu Česká pošta - Index vlivu v podnikání

 
 

Pošta zdražila psaní a poukázky, na oplátku zlevnila datovou zprávu

[4 minuty čtení] Česká pošta zdražila od dubna některé služby, jiné naopak zlevnila. Připlatíte si například za doporučené psaní, zvedly se také ceny poštovních poukázek. Poštovní datová zprávy vyjde laciněji. Pošta zvyšovala u vybraných služeb ceny o 5 Kč. Takto zdražilo například standardní doporučené psaní ze 47 Kč na 52 Kč. Doporučené psaní v takzvaném prioritním režimu, kdy je doručení zpravidla do druhého dne od podání, zdražilo z 54 Kč na 59 Kč. O 5 Kč se zvýšila také cena cenného psaní a všech typů poštovních poukázek.

Česká pošta aktuálně...

Pořadí: 4Index vlivu:
Týdenní vliv
PořadíIndexTrend
4.1Vliv / význam zůstává nezmeněn
Měsíční vliv
PořadíIndexTrend
4.6Vliv / význam zůstává nezmeněn
Roční vliv
PořadíIndexTrend
3.95Vliv / význam klesá
 

Jak nás Česká pošta ovlivňuje poslední týden


Jak nás Česká pošta ovlivňuje poslední měsíc

Jak nás Česká pošta ovlivňuje poslední rok

Články, kde se vyskytuje Česká pošta v poslední době

 

7. dubna 2021

Pošta zdražila psaní a poukázky, na oplátku zlevnila datovou...

Zdroj Měšec.cz ze dne 7. 4. 2021  •  Česká pošta  •  1

[4 minuty čtení] Česká pošta zdražila od dubna některé služby, jiné naopak zlevnila. Připlatíte si například za doporučené psaní, zvedly se také ceny poštovních poukázek. Poštovní datová zprávy vyjde laciněji. Pošta zvyšovala u vybraných služeb ceny o 5 Kč. Takto zdražilo například standardní doporučené psaní ze 47 Kč na 52 Kč. Doporučené psaní v takzvaném prioritním režimu, kdy je doručení zpravidla do druhého dne od podání, zdražilo z 54 Kč na 59 Kč. O 5 Kč se zvýšila také cena cenného psaní a všech typů poštovních poukázek.

2. dubna 2021

Chybí lasagne i koláče. Brexit komplikuje dovoz do Česka,...

Zdroj Blesk.cz ze dne 2. 4. 2021  •  Česká pošta  •  0

Už jsou to tři měsíce, co skončilo přechodné období a Velká Británie nadobro opustila Evropskou unii. Spojené království přestalo být součástí vnitřního trhu, a byť se na poslední chvíli podařila vyjednat obchodní dohoda, už je nutné k území přistupovat jako třetí zemi. To znamená zvýšenou administrativu a kontroly na hranicích. Černé scénáře o kolapsu obchodu se sice nenaplnily, ovšem o plynulém chodu také řeč být nemůže – například potravinářům se zpožďují dodávky. Nárůst práce řeší i České pošta.

31. března 2021

Česká pošta od dubna zdraží. Lidé si připlatí za doporučená...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 31. 3. 2021  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta od dubna zdraží o pět korun doporučená a cenná psaní i poštovní poukázky. Základní doporučené psaní bude za 52 Kč, poukázka A do 5000 korun za 44 Kč. Vyplývá to z informací, které pošta zveřejnila na svém webu. 

Česká pošta od dubna zdraží o pět korun doporučená psaní i...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 31. 3. 2021  •  Česká pošta  •  0

Od dubna zdraží doporučená a cenná psaní i poštovní poukázky. A to o pět korun. Základní doporučené psaní bude za 52 korun, poukázka A do 5000 korun za 44 korun. Vyplývá to z informací, které zveřejnila na webu Česká pošta. Na úpravu cen upozornila středeční Mladá fronta DNES (MfD), pošta zdražení odůvodňuje růstem nákladů.

30. března 2021

Česká pošta zdražuje. Zákazníci si připlatí za doporučené...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 30. 3. 2021  •  Česká pošta  •  0

Od začátku dubna si zákazníci za některé služby na České poště připlatí. Z nejvyužívanějších služeb se zvýšení cen dotkne doporučeného psaní, cenného psaní a poštovních poukázek. Ceny za obyčejné psaní a balíky zůstávají na své původní úrovni.

19. března 2021

Českou poštu čeká údržba, v pátek večer uzavře na víkend...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 19. 3. 2021  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta v pátek od 19:00 uzavře všechny své pobočky kvůli provozní údržbě datových center. Výluka potrvá do pondělních 04:00. V pátek tak dříve zavře 34 poboček, které by jinak měly večer otevřeno, v sobotu neotevře 524 pošt a v neděli 45 provozoven. Vyplývá to z informací firmy na webu.

25. února 2021

Epidemie zavřela devatenáct poboček České pošty. Chybí přes...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 25. 2. 2021  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta v současnosti trpí kvůli koronavirové epidemii nedostatkem zhruba 650 zaměstnanců z bezmála patnácti tisíc lidí v doručovací síti. Uzavřít proto musela již devatenáct poboček z více než třech tisíc provozoven. Ve třinácti případech jsou to pošty provozované jejími partnery.

10. února 2021

Česká pošta porazila konkurenci. První novinová společnost...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 10. 2. 2021  •  Česká pošta  •  5

Skoro tři miliony korun musí zaplatit První novinová společnost (PNS) za to, že nekale konkurovala státní České poště. Její předchůdkyně, společnost Mediaservis, totiž v letech 2013 a 2014 od svých klientů přebírala zásilky k přepravě, ale sama...

30. ledna 2021

Otevřeme tisíce boxů, i v malých obcích, říká šéf pošty...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 30. 1. 2021  •  Česká pošta  •  0

Zájem lidí o posílání dopisů klesá, naopak balíky i vzhledem ke koronavirové krizi lámou rekordy. Česká pošta proto plánuje doplnit k síti Balíkoven ještě výdejní boxy, třeba i v malých obcích. Deníku to řekl její generální ředitel Roman Knap. 

26. ledna 2021

Zakladatelka Zásilkovny chce letos doručit více balíků než...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 26. 1. 2021  •  Česká pošta  •  0

Loni na jaře to nevypadalo vůbec dobře. Tržby logisticko-technologické skupiny Packeta, pod kterou patří především v Česku známá Zásilkovna, se během první vlny pandemie ze dne na den propadly o 50 procent. Firma kvůli vládním omezením musela...

12. ledna 2021

[aktualita] Zásilkovna končí s Českou poštou. Zdůvodňuje to...

Zdroj Lupa.cz ze dne 12. 1. 2021  •  Česká pošta  •  0

Logistická firma Zásilkovna k 31. lednu přeruší spolupráci s Českou poštou. Důvodem je údajně dlouhodobá nespokojenost s kvalitou služeb pošty a také neustálé jednostranné zvyšování cen. Česká pošta v prohlášení, které Lupě zaslal její mluvčí Matyáš Vitík, soukromé logistické firmě popřála „mnoho štěstí na další cestě.“ Zásilkovna pro Českou poštu zajišťovala službu takzvané první míle, kdy e-shopy mohly podávat poštovní balíčky na kterémkoliv výdejním místě Zásilkovny v ČR a zákazníci tak…

10. prosince 2020

Chcete dárek pod stromeček? Ještě týden a pak už bude přes...

Zdroj Ekonomika iDNES.cz - Nejnovější zprávy z ekonomiky ze dne 10. 12. 2020  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta určila nejzazší termín, do kdy garantuje doručení zásilek do Štědrého dne. Ten je u balíků do ruky 18. prosince. To však znamená, že by si zákazníci e-shopů měli objednat ještě o den až dva dřív. Mají tedy maximálně týden na to, aby si objednali s jistotou, že dárky přijdou včas.

8. prosince 2020

Pěkný dárek k Vánocům! Někteří obyvatelé Prahy 3 platili...

Zdroj Blesk.cz ze dne 8. 12. 2020  •  Česká pošta  •  0

Chybička se vloudila. Česká pošta strhla omylem nájemníkům zhruba 700 bytů, které patří městské části Praha 3 hned dvojí nájemné za jeden měsíc, konkrétně za prosinec. Stalo se tak v důsledku plateb prostřednictvím SIPO příkazů. Správcovská firma Prahy 3 bude omylem vybrané nájemné vracet.

3. prosince 2020

Pošta hlásí extrémní nárůst zásilek. V sobotu otevře...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 3. 12. 2020  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta otevře tuto sobotu mimořádně Balíkovny na 367 největších poštách. Vydávat budou zásilky mezi 13:30 a 17:30 hodinou. Důvodem je extrémní nárůst balíků v předvánočním období. Opatření operativně chystá i pro další prosincové víkendy. ČTK to dnes řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík. Pošta má celkem 3200 poboček.

2. prosince 2020

Pošta otevře Balíkovny na 367 poštách i v sobotu odpoledne

Zdroj Tyden.cz ze dne 2. 12. 2020  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta otevře tuto sobotu mimořádně Balíkovny na 367 největších poštách. Vydávat budou zásilky mezi 13:30 a 17:30 hodinou. Důvodem je extrémní nárůst balíků v předvánočním období. Opatření operativně chystá i pro další prosincové víkendy.

23. listopadu 2020

Česká pošta chce vyhodit 1500 lidí, listonoše i šoféry....

Zdroj Blesk.cz ze dne 23. 11. 2020  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta plánuje k 1. březnu příštího roku zrušit 2 371 pracovních míst. Propustí tak zhruba 1 500 lidí, protože část pozic je neobsazených. Propuštěným zaměstnancům nabídne rekvalifikaci. ČTK to řekl mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Pošta zaměstnává zhruba 29 000 lidí. Na propouštění ve státním podniku upozornil server Echo24.cz. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) bude k plánu žádat vysvětlení, ve čtvrtek bude jednat s jejím ředitelem i odbory.

Pošta k březnu propustí až 1500 lidí. Hamáček chce vysvětlení

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 23. 11. 2020  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta plánuje k 1. březnu příštího roku zrušit 2371 pracovních míst. Znamená to propuštění zhruba 1500 lidí, protože část pozic je neobsazených. Propuštěným zaměstnancům nabídne rekvalifikaci. ČTK to dnes řekl mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Státní podnik zaměstnává téměř 29 tisíc lidí. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na twitteru uvedl, že bude chtít k plánu vysvětlení a ve čtvrtek bude jednat s generálním ředitelem pošty Romanem Knapem i zástupci odborů.

Pošta plánuje propuštění asi patnácti set lidí, zruší více...

Zdroj ČT 24 - Ekonomika ze dne 23. 11. 2020  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta plánuje k 1. březnu příštího roku zrušit 2371 pracovních míst. Propustí tak zhruba 1500 lidí, protože část pozic je neobsazených. Propuštěným zaměstnancům nabídne rekvalifikaci, uvedl mluvčí České pošty (ČP) Matyáš Vitík. Pošta zaměstnává zhruba 29 tisíc lidí. Na propouštění ve státním podniku upozornil server Echo24.cz. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), pod jehož rezort pošta patří, bude žádat vysvětlení k tomuto plánu. Ve čtvrtek bude proto jednat s ředitelem pošty i odbory. Podle ministra se v současné covidové situaci ukázala „nezbytnost pošty.“

10. listopadu 2020

[aktualita] Česká pošta rozjela spolupráci s AliExpressem,...

Zdroj Lupa.cz ze dne 10. 11. 2020  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta rozjíždí spolupráci s populárním čínským online tržištěm AliExpress. Česká republika se má v roce 2021 stát jednou ze zemí, ve kterých budou zásilky doručovány do deseti dnů od objednání na AliExpressu. Česká pošta a čínský obchod nicméně startují v rámci slevové akce, která se rozjede 11. listopadu a která v Číně představuje něco jako na západě Black Friday. Z AliExpressu mají podle České pošty v rámci této akce do Česka dorazit desítky tisíc zásilek. TIP: Jeden pás, jedna…

3. listopadu 2020

Česká pošta rozšíří síť Balíkoven. Během listopadu otevře...

Zdroj Deník.cz - Ekonomika ze dne 3. 11. 2020  •  Česká pošta  •  0

Česká pošta ve spolupráci s loterijní firmou Sazka otevře během listopadu 1500 nových externích výdejních míst Balíkovna. K dnešku otevřela 1100 nových Balíkoven u provozovatelů loterijních terminálů a zbylých 400 spustí do konce měsíce. Počet Balíkoven tak vzroste na 2000 a posílí síť pošty před vánoční špičkou. Uvedla to dnes Česká pošta v tiskové zprávě. Balíky pošta vydává i na všech 3200 pobočkách.

Víc článků zde...

 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.