Českem poslední měsíc v politice hýbe...

Zvol jiný interval pro zobrazení žebříčku: od do
 

Žebříček vlivu

Pořadí Osoba / subjekt vplyvu Kategorie Index Trend Vliv / význam Kalendář Co se píše Důležité
 

Vybrané články

Evropské státy by měly mít dlouhodobé smlouvy na plyn, tvrdí...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 21. 11. 2022  •  Alexander Vondra  •  12

O energetické krizi rozhodne podle europoslance Alexandra Vondry (ODS) několik příštích zim, které podle něj budou těžší, než se čekalo, a při kterých se ukáže význam dodávek zemního plynu. V pořadu Události, komentáře uvedl, že považuje za chybu, když se evropské státy zdráhají zajistit dlouhodobé kontrakty plynu ze zemí, které by nahradily dodávky z Ruska. Někdejší ministr životního prostředí Martin Bursík si naopak myslí, že je potřeba plyn zachovat jako krátkodobé řešení přechodu z uhlí a zaměřit se na masivní podporu obnovitelných zdrojů.

Papežovi jde vždy o člověka, který trpí. Ukrajince i Rusa,...

Zdroj Deník.cz - Česko ze dne 14. 4. 2023  •  Andrej Babiš  •  8

Byl ministrem vnitra i zahraničí, šéfem lidovců a poradcem premiéra Andreje Babiše. Nyní Cyril Svoboda vede soukromou Diplomatickou akademii a má řadu neortodoxních názorů. Deníku také sdělil, proč podpořil invazi „koalice ochotných“ pod vedením USA a Velké Británie do Iráku v době, kdy byl prvním mužem české diplomacie.

Boj o pražského primátora jde do finále: Víte kdo a kdy byl...

Zdroj Blesk.cz ze dne 24. 9. 2022  •  Anna Šabatová  •  14

Komunální volby v Praze spějí do finále. O post primátora si to rozdají „obhájce“ Zdeněk Hřib (Piráti), jeho předchůdce Bohuslav Svoboda (SPOLU), nynější náměstek primátora Petr Hlaváček (STAN) nebo také bývalá ombudsmanka Anna Šabatová (Solidarita), starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha sobě) a nebo poslanec Patrik Nacher (ANO). Nad tím, kdo se stane v pořadí jedenadvacátým primátorem a šestačtyřicátým představitelem Prahy, přestane viset otazník po volbách a koaličních jednání. Vůbec prvního představitele hlavního města však téměř vůbec neznáme. Byl jím Bernard Augustin Zahořanský z Vorlíkova (†52), který žil v 18. století.

Sobotkově vládě Zeman vrátil šest zákonů, Babišově žádný. S...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 7. 3. 2023  •  Bohuslav Sobotka  •  9

Končící prezident Miloš Zeman před první volbou avizoval, že práva vracet do parlamentu zákony hodlá užívat zřídka. Vetoval například zavedení povinné maturity z matematiky, zákon o střetu zájmů nebo zavedení takzvaných politických náměstků. Zeman vracel nejčastěji zákony vládě Bohuslava Sobotky (dříve ČSSD), u současné garnitury Petra Fialy (ODS) tak učinil třikrát.

Nejvyšší soud bude řešit druhou větev korupční kauzy kolem...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 2. 2. 2023  •  David Rath  •  11

Druhou větev korupční kauzy Davida Ratha bude řešit Nejvyšší soud. S rozsudkem Vrchního soudu nesouhlasí státní zástupce, ani tři další odsouzení včetně firmy Metrostav. České televizi to sdělil mluvčí Krajského soudu v Praze Jiří Wažik. Lhůta pro dovolání ale ještě běží, proto mohou přibýt další. Pravomocně poslal soud bývalého hejtmana do vězení v červnu. V kauze, kde jde o manipulace se zakázkami ve Středočeském kraji, soudy pravomocně odsoudily také manžele Kottovy, firmu Metrostav nebo její dceřinou společnost Metrostav Infrastructure.

Wagnerová: Fiala má hned podat žalobu, jinak pomáhá Zemanovi...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 10. 12. 2021  •  Eliška Wagnerová  •  15

Pokud by došlo na kompetenční žalobu ve sporu prezident versus designovaný premiér, měl by Petr Fiala podle bývalé místopředsedkyně Ústavního soudu Elišky Wagnerové žádat o přednostní projednání. Podle ní jde o naplnění výsledků voleb, tedy záležitost, která musí být vyřešena rychle.

Může být sbírání známek „sexy“ i v 21. století? „Sbíral pan...

Zdroj Blesk.cz ze dne 15. 8. 2018  •  František Koníček  •  23

Filatelie neboli sbírání poštovních známek má za sebou dlouhou historii. Záliba v současném světě čelí obrovským výzvám: může jít o zdánlivě zastaralý koníček, který vede nerovný boj s moderními trendy. Na zahájení světové výstavy „Praga 2018“ prozradil filatelista František Beneš, jak se tato činnost zrodila. Zároveň popsal, jaká kouzla se za ní skrývají.

Způsob rušení 77 finančáků kritizují samosprávy: Facka do...

Zdroj Blesk.cz ze dne 13. 4. 2023  •  František Lukl  •  8

Svaz měst a obcí kritizuje to, že stát nejednal se starosty před rozhodnutím o zrušení 77 územních pracovišť finančních úřadů. Po dnešním jednání předsednictva svazu to novinářům řekl jeho předseda František Lukl. Starostové podle něj ještě chtějí jednat s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS), zda je možné rozhodnutí přehodnotit. Chtějí také schůzku s prezidentem Petrem Pavlem, aby moderoval jednání mezi samosprávou a vládou.

Já a Pavel? Dvojí metr. Politička Kleslová o pozadí jednání...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 21. 3. 2023  •  Hana Marvanová  •  9

Politickou kariéru Radmily Kleslové poznamenala její role v komunistické rozvědce. Nedávno i kvůli tomu Hana Kordová Marvanová odmítla podpořit Bohuslava Svobodu z ODS na primátora. Někdejší blízká spolupracovnice Andreje Babiše a komunální politička Kleslová to vnímá jako nespravedlnost. Zvlášť v kontextu zvolení Petra Pavla prezidentem.

Za únik o zvýšení DPH můžou Piráti, nařkl je Zdechovský....

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 15. 4. 2023  •  Ivan Bartoš  •  17

Europoslanec Tomáš Zdechovský obvinil Piráty, že předali médiím informace o plánech na změny v sazbě DPH. Předseda Pirátů Ivan Bartoš to však odmítl. Nařčení označil za kampaň před volbami do Evropského parlamentu. „Kdo nechce být v koalici, ať z ní vypadne,“ opřel se do Pirátů Zdechovský ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lipovská a Bobošíková tleskaly demonstrantům. ČT je naše,...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 17. 11. 2022  •  Jana Bobošíková  •  11

Na demonstraci Česko na 1. místě u budovy České televize dostala nečekaně prostor i kontroverzní dvojice Hana Lipovská a Jana Bobošíková. Bývalá členka Rady ČT hřímala, že Česká televize je právě lidí pod pódiem, tedy koncesionářů. „Pravdu jsme si nechali ukrást, proto tady jsme,“ dodala Bobošíková, hlavní tvář takzvané krize ČT z roku 2000.

Fischer dostal zatím svůj největší dar. Jihlavský podnikatel...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 5. 1. 2023  •  Jan Fischer  •  7

Do středy byl jeho největším dárcem student, který mu poslal 300 tisíc, jinak lidé přispívali senátorovi Pavlu Fischerovi na prezidentskou kampaň jen po tisících až desetitisících. Od 4. ledna je však největším Fischerovým donátorem podnikatel Jan...

SPOLEČNOST: Dobývání se do otevřených dveří. Opravdu?

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 25. 5. 2020  •  Jan Keller  •  10

Jako jeden ze tří „solitérů“, kteří se v sociální demokracii podle Pavla Barši („V okruhu české sociální demokracie se touto cestou zatím vydali spíše solitéři typu Jana Kellera, Jaroslava Foldyny či Stanislava Křečka,“ P. Barša.

POLICIE: Pohádka o sabotáži

Zdroj Neviditelný Pes ze dne 20. 6. 2016  •  Jan Kubice  •  24

V letech 2010-2011 jsem pracoval jako náměstek ministra vnitra. Na funkci jsem sám rezignoval, když mého ministra vystřídal Jan Kubice a já se dozvěděl, kdo jej premiérovi na resort nominoval. Další dva roky jsem působil jako poradce a analytik předsedy bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny.

Advokát Sokol: Rozhodnutí soudu o Babišovi mě nepřekvapilo

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 1. 2023  •  Jan Sokol  •  1

Že soud uznal bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho tehdejší spolupracovnici Janu Nagyovou nevinnými, není pro advokáta a bývalého ministra vnitra Tomáše Sokola velké překvapení. V Interview ČT24 řekl, že jde o složitý případ, kde je těžké vinu dokázat.

KOMENTÁŘ: Jedna Čína a naše národní tance. Zúžili jsme si...

Zdroj Zprávy iDNES.cz - Přehled nejnovějších událostí z domova i ze světa ze dne 29. 3. 2023  •  Jan Zahradil  •  0

Česká delegace na vysoké úrovni vyjádřila naše nejužší přátelství zemi, kterou de iure neuznáváme. Je dobré sázet na Tchaj-wanu pouze na jednu kartu? zamýšlí se europoslanec ODS a zpravodaj Evropského parlamentu pro Indo-Pacifik Jan Zahradil.

Definitivní tečka za kauzou, která smetla exministra Drábka:...

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 25. 10. 2018  •  Jaromír Drábek  •  15

Bývalý šéf IT odboru ministerstva práce Milan Hojer si odpyká tři roky vězení za vydírání softwarové firmy OKsystem a za pozdější krádeže elektroniky z restaurací. Souhrnný trest mu pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Po šesti letech tak uzavřel případ, v němž byl shledán vinným také někdejší první náměstek ministerstva Vladimír Šiška. Kvůli Šiškovu stíhání rezignoval v roce 2012 tehdejší ministr Jaromír Drábek (TOP 09).

NS odmítl dovolání exposlance Škárky, dostal podmínku za...

Zdroj Zprávy z ČR ze dne 19. 7. 2022  •  Jaroslav Škárka  •  1

Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého předsedy Věcí veřejných a někdejšího poslance Jaroslava Škárky, jenž dostal podmínku za nenávistné výroky o nedonošených...

Razie u soudce Sováka? Kvůli Metrostavu i osvobozenému...

Zdroj Hospodářské noviny ze dne 8. 12. 2020  •  Jeroným Tejc  •  2

Na začátku případu obviněného soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka stál podle informací HN podnikatel Ladislav Kirschner. Letos v únoru se tento muž obrátil na náměstka ministryně spravedlnosti Jeronýma Tejce a upozornil ho, že se chystá...

30 let zpět: Československo, atraktivní místo pro investory

Zdroj ČT 24 - Hlavní zprávy ze dne 9. 5. 2022  •  Jiří Dienstbier  •  12

Na začátku května 1992 navštívilo Československo třináct amerických delegátů z Rady pro mezinárodní vztahy. Mimo jiné i budoucí ministryně zahraničí Spojených států Madeleine Albrightová. Podle ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera mohla mít návštěva obrovský význam pro vztahy obou zemí. Za pravdu mu dal i jeden z členů delegace, Michael Callen, který z mnoha důvodů označil Československo za atraktivní místo pro investory. Jako překážku pro větší přísun zahraničních investic členové delegace viděli nevyřešené vztahy mezi Prahou a Bratislavou.Vraťte se každý den na chvíli o 30 let zpět a podívejte se, jaké okamžiky přinesl rok 1992.
 
 
Partneři: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.